
З 8-12 червня в Івано-Франківську відбудеться міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва PORTO Franko Гогольfest, який поєднає столицю української постмодерної літератури з унікальним архітектурним обличчям із фестивалем «ГОГОЛЬFESTом».
Фестиваль «PORTO FRANKO ГОГОЛЬFEST» відвідають митці з України, Австрії, Болгарії, Данії, Франції, Німеччини та Китаю. Він об’єднає майже два десятка напрямів мистецтва: програма візуального мистецтва, театральна, музична (класична академічна музика і альтернативна), екологія і туризм, кіно і література, програма перформансів, балет, хореографія, а також синтетичні жанри.
Історичні місця Івано-Франківська стануть численними локаціями для проведення масштабного фестивалю з великою кількістю акцій.
За словами організаторів, відкриття фестивалю відбудеться новим шоу від музичного гурту «Dakh Daughters» та виступом франківських гуртів.
Виступатиме театр ДАХ з виставою «Собача будка, франківська Перкалаба. До участі у фестивалі запрошено диригента веймарської опери Кирила Карабиця, солістку віденської опери Лєну Бєлкіну, французького художника П’єра Ротто та харківського художника Романа Мініна, щоб розписати декілька стін в Івано-Франківську.
Концепція кінопрограми PORTO Franko Гогольfest – це налагодження діалогу – як всередині України, так і в стосунках України і світу. Географічно (за адресою кіновиробництва або темою фільму) кінопрограма представляє Івано-Франківськ, Київ, Крим, Маріуполь, Чернівці, Львів, Ужгород.
Зокрема, вона представить «Кримські історії» Нарімана Алієва - ігрові короткі метри зняті на батьківщині режисера, в Криму, актори – його родичі і близькі друзі, кримські татари. Одна з трьох новел представляла Україну у конкурсній програмі 66-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, «Молодію» – фестиваль соціальної відеореклами, програму KISFF – переможці Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів та багато інших цікавих показів.
На фестивалі буде представлена нова опера-реквієм “ЙОВ” режисера Влада Троїцького та композиторів Романа Григоріва, Іллі Разумейка; українсько-іспанський проект «ADUR»; танцювальний спектакль «Синдром втраченої зиготи» (автор ідеї та режисер – Христина Шишкарева) та багато інших нових колабораційних проектів.
Організатори називають «PORTO Franko Гогольfest» місцем сили, що надихає і зосереджує у собі проекти з різних куточків України та закордону. Основним завданням події є об’єднання зусиль митців з різних міст над створенням нових проектів, якими зможе пишатися Україна, які будуть конкурентоспроможними за кордоном і змусять світ говорити про неї.
Генеральними партнерами Фестивалю, без підтримки яких за словами ініціаторів та керівників Фестивалю він би не відбувся, є Благодійний Фонд Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ" та Благодійний Фонд "Україна Інкогніта" (президент фонду Анатолій Матвієнко).