Сповідь повстанця: Нас кинули як на забій, не було сотень воїнів, які клялися захищати Майдан, а були лише прості хлопці

 

 

 

Нас кинули як на забій, 18-19 лютого, коли відбувався останній штурм Майдану, нас кинули всі. Люди про це мають говорити. Про це сьогодні, 26 лютого, Гал-інфо розповів активіст Майдану, журналіст-очевидець Андрій Скоп.

«Про це треба розказувати, і ми будемо це робити. Розказувати про той великий кидок  у виконанні лідерів опозиції, громадських лідерів Майдану та кидок Ради Майдану, про існування якої на Майдані ніхто не знає. Вони кинули нас, як на забій, і нас усіх там мали вбити», - розповів Андрій Скоп.

За його словами, коли майданівці тримали захист останньої барикади до них з боку Хрещатика часто прибігали невідомі особи і постійно намагалися змусити відступити, говорячи то про наступ Беркуту, то про наступ «тітушок».

Андрій Скоп зазначив: «Проблема в тому, що існування самого Майдану намагалися увесь час знівелювати і продовжують це робити. Його намагалися закрити, знищити, розпустити, зменшити кількість людей. Цікаво, що майданівці не знають, що таке рада Майдану. Ніхто її не обирав, туди не входить жодна людина, яка весь цей час жила на Майдані. І ніхто з майданівців не знає, хто це».

Андрій Скоп. Фото з ФБ.

 

За свідченням журналіста, під час кривавого штурму нікого із політиків, афганців, «Правого сектору» чи інших структур, які брали на себе зобов’язання організовано захищати Майдан, не було!

«Я буду говорити про те, що я бачив і про те, що розповідали люди, яким я довіряю, бо вони перевірені у бою. Зрозуміло, що я не можу говорити за весь Майдан, але на тому периметрі, де я брав участь в обороні, ні лідерів опозиції, ні політиків, ні громадських діячів зі мною поруч і з моїми побратимами не було. Я кажу про останню барикаду біля стели Незалежності», - розповів Андрій Скоп.

За його словами, дуже дивна та підозріла історія сталася із лідером Самооборони Майдану Андрієм Парубієм.

«Парубія на Майдані не було три дні від моменту подій 18 лютого. Дехто почав говорити, що його контузило і Самообороною керує його заступник. Такі чутки ходили, бо усі дивувалися. Його самого ніхто не бачив. Щодо Олександра Турчинова (в.о. президента України, - ред.), якого «страшенно» поранило і він вимагав для себе ноші, то тут теж є багато запитань. Ми бачимо наскільки він поранений зараз. Якщо хтось хоче подивитись, як виглядають справді поранені, то нема жодних проблем, ми можемо показати наших хлопців, які стояли з нами на цій барикаді», - заявив Андрій Скоп.

Він також додав: «Мені розповідали, що Олег Тягнибок тікав з Майдану в оточенні 30 чоловік, і я не боюся це говорити і не боюся можливої помсти «Свободи».

Андрій Скоп також додав, що не бачив лідера «Батьківщини» Арсенія Яценюка та лідера УДАРу Віталія Кличка.

«Я не стверджую, що їх не було, але я під час оборони барикади не бачив жодного політика. Так само я не бачив Дмитра Яроша (лідер «Правого сектору», - ред). Особисто з ним не знайомий, може він був у балаклаві, бо вони полюбляють так ходити. Загалом, щодо «Правого сектору» чи Самооборони, то як організацій їх не було, були окремі люди, які прийняли для себе таке рішення. Однак щодо організованої оборони барикади, то там не було ні афганців, ні «Правого сектору», ні Самооборони. Не було координації дій. Однак, було те, на чому тримався Майдан три місяці і що його врятувало – це величезний рівень самоорганізації і особистої дисципліни, віри та дії колективного розуму за принципом мурашника, з якого можна витягнути сто чи тисячу мурах, але він буде», - сказав Андрій Скоп.

Він додав: «На Майдані були прості хлопці, які не багато говорили, але багато зробили. З нас постійно сміялися, що ми носимо воду, дрова чи продукти. Ми не бігали по Майдану в бронежилетах з кийками та щитами, часто п’яними, із криками про те, що ми великі воїни. Більшість, які там стояли, не їхали на Майдан воювати. Ті, хто кричали, що приїхали воювати, а не носити воду, втікали першими. На моїх очах втікали».

За словами журналіста, цього разу (18-19 січня) не вийшов масово і Київ.

«Були окремі кияни, свідома молодь, були чоловіки та жінки, які з манікюром кололи бруківку та передавали на передову, були і старші люди, інтелігенція у плащах, але це не були бійці – це були свідомі громадяни. Чому не було масового приїзду Києва? Я думаю, що є дві причини. Перша – це заблокована столиця, було складно потрапити на Майдан. Другий – це вже не був мирний протест. Київські буржуа зрозуміли, що стріляють і віддавати своє життя за Україну вони були не зовсім готові. Вони були готові допомагати Майдану, називати нас Героями, але віддати своє життя... Я їх розумію і не засуджую», - зазначив Андрій Скоп.

Він пояснив, що насправді оборону барикади тримало зовсім небагато людей, але завдяки диму кількість майданівців "Беркуту" було складно визначити. Він наголосив, що учасники оборони барикади не мали спецзасобі захисту, їм не роздали бронежилети, хоч за інформацією активістів, усе необхідне зберігалося на складі. У них не було зброї. Усе, що вони мали – це буківка, шини та вогонь, який постійно треба було підтримувати.

Андрій Скоп розповів, що коли у вогонь вже не було що кидати, то кидали навіть одяг та лили олію, адже у цій ситуації саме вогонь рятував Майдан.

Активісти використовували саморобні засоби захисту. Фото з ФБ. Сім'я Андрія Скопа.

«Майданівці були зовсім незахищені від куль. Навіть те, що ми мали саморобне в багатьох випадках нас рятувало, але ми були практично голі. Нам нічого не роздали. Натомість ходили спекулянти по табору і продавали бронежилети від 300 до 800 грн. Я підозрюю, що це запаси із тих складів, які мали цільово надійти до нас», - додав Андрій Скоп.

Він також зазначив, що найприкрішим є те, що 20 лютого від куль снайперів загинули новоприбулі на Майдан люди. Активістів намагалися виманити за периметр і їх, на жаль, не встигли попередити про це.

Андрій Скоп переконує, що Майдан не розійдеться і не допустить, щоб кров усіх убитих була пролита намарно. Тому вимога активістів – люстрація та трибунал для злочинного режиму.

«В першу чергу кому зараз не вигідна люстрація – це опозиції, адже коли половлять усіх колишніх керівників держави, то вони будуть здавати і опозицію в тому числі. Тому вони бояться, адже теж мають що втрачати, а ми не маємо чого втрачати, окрім своїх кайданів», - сказав Андрій Скоп.


27.02.2014 1863 16
Коментарі (16)

ІГОР 2014.02.27, 09:08
КРАСАВА
Марія 2014.02.27, 09:45
Думаю, це щира правда, але читала в інтернеті, що втой час, коли дійсно вирішувалась доля Майдану,хлопці, яких лишилось не більше 400 і вони від перевтоми підпирали щитами голови, щоб не впасти, по Хрещатику зі сторони бессарабського ринку бігла сотня не дітей, мужиків 40-50-річних(на смерть бігла!)і прибігши впали на коліна:-Брати, пробачте, що ми так довго їхали. Це приїхала Львівська сотня (ви знаєте, як вони добирались). Через годину прибула і Тернопільська. Пам"ятайте, люди!
гість 2014.02.27, 10:14
так це і є правда,коли ми вночі дивилися цей штурм 20 лютого, то дійсно це була купка людей на барикадах під щитами, при цьому зі сцени ведучий закликав людей що просто дивилася, що це не кіно і змінити їх,бо вони виснажені, я вважаю,що бійці цієї сотні і повинні бути в парламенті, вони віддані,тоді щось зміниться, а так нічого ,буде ще не дай бог гірше
Гостю - Марія 2014.02.27, 10:54
Їм - довічна шана, вони справжні нащадки тих, які вмирали зі словами на устах: -Гину за Україну - від рук шовіністів усіх мастей і негідників в усі часи, але в парламент ( в цей надскладний час) вибираймо професіоналів, а цих треба вчити господарити - немає часу на розкачку, бо інакше їхня жертовність може бути даремною. Нарід цього собі дозволити не може. Зараз (тимчасово) тільки професіоналізм.
Вас 2014.02.27, 11:24
Всі хто був там повинен усвідомлювати,що війна і революція не буває без жертв.Ніхто з керівників не може захистити солдата.В кожної людини своя доля.Можна померти від апендицита,а можна-героєм.ГЕРОЯМ СЛАВА.Шукати зараз де хто був-неправильно.Тоді не треба було взагалі починати революцію
Сергій Кравець 2014.02.27, 11:09
так це все правда,що написано я такий як ті хлопці йшли без нічого на штурм,мали тільки каску і все,йшли тому,що так скерували зі сцени,я тільки дома зрозумів,що і мене міг зняти снайпер,я в шоці,що організації в яких була амуніція і зброя просто дивилась,як хлопців вистрілюють,як мух,це просто жах,без слів....Слава Героям !!!
Марія + 2014.02.27, 11:30
Я стара людина, з історії знаю (в школі вчила), що большевики взявши владу шляхом перевороту і не маючи спеців, використали царських спеціалістів, а укріпившись і навчивши свої кадри, Сталін кинув лозунг,що "ми не будемо більше кланятись царським спецам". Якби не ця хитрість, вони одразу впали б, не втримались би. Вчіть історію, панове, бо"історія- не вчителька, а наглядачка. Вона нічому не навчає, а тільки карає за незнання уроків". Це слова мудрих.
1 2014.02.27, 13:13
а хто з небесної сотні був членом правого сектору?
Мирон 2014.02.27, 16:18
Правий сектор це ті самі "тітушки". І теперішня їхня поведінка це підтверджує. Коли хлопці гинули їхній шеф з Яником переговори вів
Щукар 2014.02.27, 16:56
І самооборони не було і правого сектору не було і афганців не було,був тільки одинокий повстанець,який описує ситуацію. Не розумієте,що хтось тонко хоче знову розсварити українців в цей непростий час?
1 2014.02.27, 17:02
щукар, хто з небесної сотні був члено ПС? хоч один є?
volodumur 2014.02.27, 17:12
революцію завжди роблять романтики а кори-стають ...
Не герой 2014.02.27, 18:53
Все це ще раз доводить, що опозиція і влада - підлі брехливці. Потрібні нові люди! Та, поки - що (згідна з дописувачами) - тільки професіоналізм. Бо поки будуть вчитися працювати нові люди, Росія нас захопить.
скептик 2014.03.02, 11:14
кожна нормальна людина-свободівець,комуніст, риг (колишні, та й вірні) розуміє ці слова.Діти на Інститутській гинули не за цих політиків. Вони заслоговують на шану хоча б за те, що в цій продажній державі від роддому і до цвинтаря, вони мали якісь вічні цінності. Шана їм і вічна пам"ять.
Patriot 2014.02.27, 21:02
Слава справжнім Героям!!!! Тільки віра могла допогти тим людям. Політиками керує одне - жага влади. Подивіться який кругом дерибан.
Оля 2014.02.27, 22:12
Це величні Люди! В наш час глобального пристосуванства йти відверто на героїчний вчинок і смерть заради своєї України і кращого життя свого народу - це втілена в реальність футуристична ідеалістика! Це мій Народ! І Він називається УКРАЇНЦІ!!!!І ми знову тільки завдяки їм маємо змогу гордитися своєю нацією на весь світ!....А мені боляче , бо я працюю в жахливих антиморальних умовах , де панують брехня, підлість, шісткарство і хамство...я сама нічого не можу змінити...всі навколо бояться повстати по-справжньому за свою гадність...Керівництво ж прикривається " революційною активністю" фарисейство!!!А Хлопці на Майдані творили ще так недавно Революцію Гідності!!!!!
15.06.2026
Вікторія Матіїв

В інтерв'ю журналістці Фіртки Мирослава Полатайко розповіла про свій шлях у професії, роботу за лаштунками театру, народження ролей і те, як війна змінила відчуття сцени.

4026
07.06.2026
Тетяна Ткаченко

До повномасштабного вторгнення Назар Семанів мав невелику майстерню та планував розвивати її. Для цього поїхав до Німеччини заробити кошти на обладнання. Після початку великої війни повернувся в Україну.  

2193
04.06.2026

Відповідний законопроєкт №15284 уже зареєстрований у Верховній Раді та визначає чіткі правила руху, вікові обмеження і відповідальність за порушення. На цьому тлі в Івано-Франківську вже діють власні підходи до регулювання руху самокатів.

2415
01.06.2026
Вікторія Матіїв

«Бо де скарб твій, там буде й серце твоє» (Мт. 6:21) — ці слова Наталя Бакум присвячує своєму чоловікові, захиснику Івану Бакуму, який загинув під час ракетного обстрілу у 2023 році.  

5514
29.05.2026
Тетяна Дармограй

Попри повномасштабну війну, корупційні схеми в Україні продовжують працювати — у міськрадах, державних органах та навіть структурах, які мають боротися з економічними злочинами.

21268
23.05.2026
Вікторія Матіїв

Про те, як сьогодні виглядає епідеміологічна ситуація на Прикарпатті, які інфекції фіксують найчастіше та як їм запобігти, розповів лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету Андрій Процик в інтерв'ю журналістці Фіртки.

3241

З приходом у вересні 1939-го на Гуцульщину нової, ще не знаної робітничо-селянської влади почались нові проблеми. Точніше ті ж клопоти, що були й за Польщі, але які тепер вирішувані по-новому.

77

Зараз, під час випробовувань війни, в нас є одна головна правда, а скільки їх з’явиться, тих «правд», по її завершенні?

1004

Безперечно, релігійні переконання є особистою справою кожної людини. Проте, коли йдеться про знаменитостей рівня голлівудських зірок, чия популярність сягає глобальних масштабів, це набуває й певного суспільного значення.

1021

Китайці мислять образами (ієрогліфами). Їх мислення більше образне, аніж логічне (як це є, зокрема, в європейських народів з їх логічним звуковим письмом). Тому для розуміння китайців потрібно більше звертати уваги на символізм.

1803
19.06.2026

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

7521 2
15.06.2026

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

15652
10.06.2026

Сніданок — це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

9061
20.06.2026

Простий образ сіяча й зерна розкриває глибоку істину: від нас залежить, чи проросте й принесе плід те, що ми чуємо й сприймаємо.

3970
15.06.2026

Учасники зустрічі молитимуться за мир, духовне зцілення, а також вшанують пам’ять померлих членів Апостольства. 

922
11.06.2026

У ніч з 12 на 13 червня в Марійському духовному центрі «Погоня» проведуть традиційні нічні чування.

827
06.06.2026

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

5101
20.06.2026

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

42549 1
18.06.2026

Ухвалені Верховною Радою зміни до Бюджету-2026 дозволять суттєво розширити програми соціального захисту для військовослужбовців.

535
16.06.2026

Баланс на фронті змінився на користь України, а час більше не працює на Володимира Путіна, — переконаний американський політолог та колишній посол США у РФ Майкл Макфол. Також він наводить вісім ознак того, що Росія програє свою війну.  

764
05.06.2026

Після «історичного» указу про дозвіл на проведення параду 9 травня в Москві — історичний відкритий лист Володимира Зеленського Путіну.

1688
20.05.2026

За оцінками аналітиків, після нетривалого зростання внаслідок роздутого оборонного замовлення економіка РФ уперлася в глухий кут.  

1618