З ініціативи первинного осередку МО ВУТ «Просвіта» ІФНМУ в читальному залі бібліотеки медуніверситету відбувся майстер-клас із писанкарства, який провела старший науковий співробітник Музею мистецтв Прикарпаття Іванна Равлюк.
До заходу долучилися і студенти-іноземці підготовчого відділення, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ІФНМУ.
Під час майстер-класу Іванна Равлюк розповіла про символічне значення різних орнаментів на писанках: «Калина символізує дівочу красу, квітка означає життя, дерево нагадує про продовження роду, дубове листя – символ чоловічої мужності, птахи вважаються вісниками весни, риба – життя Ісуса Христа». Щодо кольорів, то червоний означає любов, чорний – багатство, зелений – пробудження всього живого, блакитний – мистецтво. Деякі студенти вирішили проявити креативність і малювали на писанках смайлики.
Студенти-іноземці підготовчого факультету ІФНМУ теж взяли участь у майстер-класі. Вони навіть одягнули національний український одяг і прочитали вірші про писанку. Тим паче для багатьох студентів-іноземців традиція розмальовування писанок є новою.
Громадянин Нігерії Келвін Мені каже, що в його країні Великоднім святам не надають такого великого значення, як в Україні.
У Нігерії так само в Страсну п’ятницю прийнято постити, а на Великдень, після Богослужіння в церкви нігерійці традиційно споживають святковий обід, обов’язковою стравою якого є рис.