Технологія виготовлення та ознаки якісного світлого пива

Історія створення саме світлого пива налічує декілька сотень років. Досі вчені не дійшли висновку, в якій саме з країн почали вперше виготовляти цей сорт як окремий вид пива. Але підтвердження того, що пиво — найдавніший напій, який вміли готувати наші предки, знаходять у всьому світі. Складно уявити собі, скільки експериментів було проведено пивоварами, перш ніж вони досягли ідеального смаку та аромату світлого пива. Сьогодні купити світле пиво може будь-хто та будь-коли, звичайно тільки якщо вам є 18 років. Для цього навіть не обов’язково виходити з дому. Скориставшись послугами онлайн-супермаркету Турбо, можна замовити все необхідне з доставкою додому чи в офіс від 15 хвилин. Широкий асортимент свіжих продуктів, унікальна бонусна система TurboCoin та доступні ціни роблять онлайн шопінг з Turbo ще більш зручним та вигідним. Завдяки власним дарксторам у Києві замовлення доставляються дуже швидко. Задля збереження оптимальної температури всі продукти транспортуються у термосумках. Оформити замовлення можна на сайті або у мобільному застосунку Турбо. Замовлення на суму від 400 грн доставляються безкоштовно.

Як виготовляється світле пиво?

Попри різноманіття вибору любителів світлих сортів пива сьогодні значно більше, ніж гурманів, які віддають перевагу темним сортам. Всупереч деяким твердженням, що темне пиво міцніше за світле, варто зауважити, що міцність цієї алкогольної продукції залежить не від кольору, а від часу витримки та способу виготовлення. Прихильники світлих сортів пінного відзначають, що воно відрізняється приємним легким смаком та ароматом. У той час як темні сорти, на їхню думку, насичені гірким присмаком, важко п'ються та залишають неприємний посмак.

 

Технологічний процес виготовлення фільтрованого світлого пива включає кілька етапів:

  1. Пророщування зерен ячменю, їх сушіння та очищення від паростків.
  2. Подрібнення готового солоду та змішування його з водою. На цьому етапі він має солодкуватий смак.
  3. Суміш перекачують у спеціальний чан, де вона поділяється на дробину та сусло для подальшої фільтрації.
  4. Кип'ятіння сусла з додаванням хмелю та інших інгредієнтів, якщо вони потрібні залежно від рецептури.
  5. Перекачування суміші у вихрову ванну (вірпул). Це необхідно для видалення великих залишків хмелю та ячменю, щоб освітлити пиво.
  6. Охолодження та аерація у бродильній установці.
  7. Фільтрація — з продукту видаляються залишки дріжджів.
  8. Розлив у тару — пляшки, банки чи кеги.

Деякі сорти пастеризують (нагрівають до 70°С), щоб збільшити термін придатності. Нефільтроване світле пиво має деякі відмінності у виробництві. Воно теж проходить очищення, але лише один раз. Для цього застосовують кізельгурові фільтри. Після такої обробки у рідині залишаються бактерії, а сам напій продовжує бродити, тому на таких пляшках часто є позначка «Живе».

fDW8egjAhiM5iS6VjeRsgdEMCRho_O0Kip6AYcor5Lm2Mh05zzGPUnO5pDC8V1B-1OlgS5MhEMTykkCW821IF4p1Zkq2cj-v2DCu2-U39Ve-NYS8zD071Hdn8rUKQY98dtSn0EgpPieVBUXgpepbJg

Як відрізнити якісне світле пиво?

До кольору напою висуваються особливі вимоги при виробництві. Пиво не повинно мати коричневого, зеленого або будь-якого іншого відтінку, крім золотистого з помітним блиском. Велике значення має аромат, але він дуже відрізняється у різних виробників. Головне, щоб не було неприємного, кислого запаху.

В ароматі якісного світлого пива відчувається солодова ніжність. Вона може доповнюватися ледь помітними шлейфами з трав'янистими, фруктовими, карамельними, ягідними нотками. Може мати місце хмільний присмак з ненав'язливою гіркотою.

Смак світлого пива має бути м'яким, без відчуття щільності чи тяжкості, щоб воно пилося легко.

Першокласне світле пиво повинно мати абсолютно білу, щільну, високу піну, яка зберігається протягом кількох хвилин. Можна провести простий експеримент та подути на піну. Якщо напій якісний, вона не зникне, а просто зігнеться. Також, зазвичай, після вживання на стінках келиха залишаються сліди піни, що також можна вважати показником високої якості напою.

Реклама


25.04.2024 541
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1018
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6767
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14867 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1788
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1046
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6505

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

848

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1643

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1442

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1316
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

409
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

674
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

834
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

630
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1735
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

762
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1058
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34889 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

231
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

418
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

726
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

641