ТОП 5 обстежень, які варто пройти кожному: радять лікарі Оксфорд Медікал

 

У дорослому житті настає рідкісна мить, коли ти знаходиш кілька цінних годин для профілактичного обстеження, але одразу ж зустрічаєшся з дилемою: а які обстеження варто пройти, щоб не витрачати час і кошти на зайве?

Почнемо зі спойлера: здавати кров на дефіцити всіх можливих вітамінів чи проводити КТ всього тіла не потрібно. Лікарі підготувати для пацієнтів ТОП-5 простих, безпечних і доступних обстежень, які варто пройти кожному пацієнту.

Загальноклінічний аналіз крові (ЗАК)

Загальноклінічний аналіз крові – це універсальний метод обстеження, який дозволяє звернути увагу на можливі найпоширеніші відхилення в організмі. ЗАК, в якості планового обстеження, є оптимальним як для дорослих, так немовлят віком від 9 місяців. Основними показниками ЗАК є:

  • Рівень гемоглобіну – це білок, зв’язаний із залізом, що міститься в еритроциті. Знижений гемоглобін вказує на анемію, яка є одним із перших маркерів хронічної кровотечі, захворювань системи кровотворення, захворювань травного тракту, порушень травлення, наявності новоутворень шлунку чи товстої кишки та ін.
  • Рівень еритроцитів – еритроцити (червоні кров’яні тільця) є головними переносниками кисню у крові та містять білок гемоглобін. Зниження еритроцитів може вказувати на анемію, захворювання системи крові.
  • Рівень лейкоцитів – лейкоцити (білі кров’яні тільця) є головними у боротьбі із сторонніми агентами і першими реагують на наявність інфекційного процесу, нагноєння та ін.
  • Рівень тромбоцитів – ризики формування тромбозу або кровотечі. 

Електрокардіографія (ЕКГ)

Електрокардіографія це метод оцінки електричної провідності серцевого м'яза, який виконується шляхом реєстрації електричних потенціалів. Завдяки методу ЕКГ ми можемо своєчасно виявити зміни, які часто є безсимптомними, наприклад ішемічну хворобу серця, аритмії, нестабільну стенокардію та багато інших.

Якщо під час розшифрування ЕКГ виявляється відхилення від нормальних показників, лікар кардіолог надає рекомендації щодо додаткових обстежень та лікування.

Рентгенографія органів грудної клітки

Захворювання органів дихання, в тому числі специфічні інфекції (туберкульоз), на жаль, доволі поширені в Україні. Попри доступність вакцинації, від відкритої форми туберкульозу, на жаль, ніхто не захищений на 100%.

Перші можливі зміни ми можемо побачити саме на знімку оглядової рентгенограми легень. Тому, згідно із рекомендаціями МОЗ України, щороку необхідно проходити обстеження легень всім громадянам віком від 15 років.

УЗД стандартний пакет

Ультразвукова діагностика – це метод ЕХО-сканування внутрішніх органів та м’яких тканин шляхом фіксації відбиття ультразвукових хвиль на межі різних середовищ.

Стандартне обстеження включає огляд:

  • щитоподібної залози;
  • нирок та наднирників;
  • печінки;
  • підшлункової залози;
  • селезінки;
  • жовчного міхура та жовчних проток;

Завдяки методу УЗД ми можемо виявити утворення внутрішніх органів, функціонування та розміри внутрішніх органів, наявність застійних явищ, запальних змін чи накопичення конкрементів.

Завдяки УЗД ми можемо виявити порушення на початкових етапах розвитку, щоб надати своєчасну допомогу. За потреби, до УЗД можна включити обстеження суглобів, судин, органів малого тазу, але це вже за рекомендацією лікаря.

Огляд сімейного лікаря

Коли пацієнти не орієнтуються у тому, з чого почати свій власний щорічний чек-ап, найкращим рішенням буде звернутися до сімейного лікаря, захопивши із собою результати вищеописаних обстежень. Таким чином, сімейний лікар зможе:

  • детально опитати пацієнт на предмет можливих скарг на порушення самопочуття, перенесені захворювання чи травми, наявність хронічних захворювань; з’ясувати, якими захворюваннями хворіли близькі родичі і визначити спадкові чинники передачі онкологічних чи ревматологічних захворювань;
  • оглянути пацієнта: оглянути шкіру та слизові оболонки на предмет новоутворень, висипу, патологічної пігментації; провести аускультацію легень, пропальпувати лімфатичні вузли та ін.
  • провести вимірювання артеріального тиску, пульсу, пульсоксиметрію;
  • ознайомитися із медичною картою пацієнта, даними щодо вакцинації, професійними шкідливостями, результатами останніх обстежень.

Вже сімейний лікар, опираючись на всю отриману інформацію допоможе сформувати для вас план подальших дій та спеціальних обстежень, в залежності від вашого віку, статі та анамнезу (огляд гінеколога, уролога, хірурга, ендоскопія та ін.)

Нагадуємо, що в  медичному центрі Оксфорд Медікал в Івано-Франківську доступна послуга заключення декларації із сімейним лікарем, що гарантує безкоштовне обслуговування у спеціаліста та надання послуг, передбачених пакетом НСЗУ.

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною і допомогла заощадити ваш час та кошти.

Будьте здорові!
З турботою, ваш Оксфорд Медікал!

  • 0673777299, 0503777299

https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua/

Реклама


07.12.2024 704
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

289
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3599
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1328
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1228
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2459
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3871

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

259

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1096

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

939

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

886
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

185
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

194
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

506
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5568
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1289
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

683
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

508 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

934
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

818
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

870