Три дні поспіль Коломия святкуватиме своє 775-річчя

 

/data/blog/107897/f5fcaa94cb24cec3789953dfb98bc76b.jpg

 

Народження, властиво дата першої писемної згадки про Коломию, припадає, як відомо, на 1241 рік.

 

Тобто святкуватимемо 19 серпня, на Спаса, вже 775-і роковини нашого писанкового міста. І не тільки 19-ого, але й 20-ого, і 21-ого. Річ у тім, що 19 серпня — це п’ятниця, після якої два вихідних. То чому б, вирішили в ратуші, і вихідні не зробити для коломийців і гостей по-справжньому святковими?

 

Підготовка до такої поважної події розпочалася заздалегідь.

 

Як повідомляє “Дзеркало Коломиї”, на початку цього тижня в ратуші відбулося чергове засідання оргкомітету, очолюваного заступником міського голови Володимиром Бойцаном, у ході якого було обговорено найважливіші пункти програми святкувань. І хоча цілком можливе в подальшому коригування намічених планів, поспішаємо поділитися почутим на засіданні.

 

Отже, тон урочистостям зададуть, як завше, святкові богослужіння в коломийських церквах, традиційне освячення фруктів. Матимуть можливість скуштувати освячені фрукти й діти-сироти, вихованці інтернату, літні люди в геріатричному центрі, оскільки буде організована доброчинна акція «Подаруй частинку свята».

 

Зразу ж після богослужінь святковою ходою від собору Преображення Господнього до ратуші пройдуться військовики 10-ої гірсько-штурмової бригади, мажоретки, представники всіх рівнів влади, громадськості. Тут, на сцені біля ратуші, й відбудеться урочисте відкриття свята з врученням медалей, грамот і відзнак почесним громадянам міста й учасникам АТО.

 

Подальші урочистості перемістяться в парк ім. Трильовського, де змагатимуться в майстерності тенісисти, футболісти, шахісти, шанувальники йоги і східних єдиноборств. Також у парку буде відкрито дитячий майданчик і (можливо) скульптурну композицію за мотивами казки Олега Лобурака «Котик Ґудзик». До уваги естетів митці запропонують виставку художніх творів, навряд чи залишать когось байдужим змагання на гідроциклах, що відбудуться на озері.

 

Таким духовно, естетично і спортивно насиченим стане перший день святкувань. Наступний день, субота, обіцяє бути не менш яскравим. Нас чекають 20 серпня суцільні відкриття —студентського скверу, фестивалю вуличних мистецтв «Арт-візії», пам’ятника вуличному музиці… А ще будуть презентація муралу на Вічевому майдані, велопробіг, ігрова вікторина на тему історії Коломиї, фестиваль українського кіно, популярна гра «Холі», ретро-танці в парку ім. Трильовського…

 

І, нарешті, день третій, неділя. Розпочавшись службою в церквах, неділя продовжиться в бібліотеках і музеях міста презентацією виданих до ювілею книжок, фестивалем ковалів, фотовиставкою найкращих світлин зі святкувань, флеш-мобом «Коломия-775 з висоти пташиного лету». Одне слово, буде на що подивитися, чим надихнутися.

 

А насамкінець ми приберегли для вас, читачу, те, що називають родзинками. У ході святкувань ви матимете нагоду взяти участь у відкритті в середмісті обіцяного фонтану з підсвіткою, послухати спів хору-велетня з 775-ох учасників біля катедрального собору на Театральній, скуштувати незвичних розмірів яблучний пляцок, за випікання якого візьмуться на Коломийському хлібокомбінаті.

 

Не буде лише обіцяної раніше стели на місці давньої зустрічі польського і молдовського володарів, що її планували спорудити на Косачеві до 775-их роковин. Отож не варто сподіватися наразі й візиту до міста очільників трьох держав — України, Польщі й Румунії.


31.05.2016 513 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2108
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

983
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

979
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2116
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3582
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2507 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

814

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

715

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

675

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

680
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10344
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1191
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5291
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1019
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2821
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1188
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

412
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

250 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

721
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

617
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

664