У чому полягає небезпека при болю у суглобах

Якщо вас часто турбує біль у суглобах, що не пов’язано з травмою, тоді варто задуматися: чи не є це першим сигналом серйозної проблеми? Адже досить часто біль у суглобах є ознакою ревматичного артриту.

Ревматичний артрит – це захворювання сполучної тканини, що супроводжується дистрофічним ураженням суглобів. Ревматичний артрит виникає на тлі ревматизму, котрий, в свою чергу, викликається бета-гемолітичним стрептококом типу А. Дане захворювання виникає як у дорослих, так і у дітей (7-15 років)

Причини виникнення захворювання

Як зазначалося вище, ревматичний артрит є так званим «симптомом» ревматизму. Основною причиною появи ревматизму є часті ангіни у анамнезі хворого. Бета-гемолітичний стрептокок з током крові та лімфи переноситься у сполучну тканину по всьому організмі.

Це все підкріплюється зниженим імунітетом, переохолодженням, недостачею відпочинку, перевтомою, стресом. Існує закономірність впливу вегетативної нервової системи на розвиток ревматизму та ревматичного артриту.

Симптоматика ревматичного артриту

Захворювання виникає за лічені тижні після перенесеної інфекції, несе гострий перебіг. Існують певні характеристики, завдяки яким можна диференціювати ревматичний артрит від інших видів:

  • уражаються великі парні суглоби (колінний, ліктьові);
  • симетричність ураження;
  • відсутність деформації поверхні суглоба;
  • ліквідація больового синдрому не стероїдними протизапальними засобами.

Ревматичний артрит протікає у 2 формах: гостра і хронічна.

  • Гостра форма: переважно у весняний і осінній період (холод, підвищена вологість) різкий початок захворювання, виражений біль у суглобах, підвищення температури тіла (38.0-39.0°С), флуктуація суглоба, збільшення розмірів ділянки суглоба, досить частою є кульгавість, загальна інтоксикація організму (запаморочення, ломота в тілі, загальне нездужання).
  • Хронічна форма: повільне прогресування захворювання, збільшення ділянки суглоба, рецидивуюча кульгавість, зниження працездатності, лабільність настрою, обмеження руху в суглобах.

Існує також латентна форма, при якій пацієнт не відчуває виражених симптомів, проте захворювання продовжує прогресувати.

Діагностика та лікування

При діагностиці ревматичного артриту лікар зобов’язаний визначити частоту захворюваності на ангіну і наявність проведення профілактики ревматизму. На цих фактах надалі повинна базуватися діагностика з подальшим збором анамнезу, виявленням скарг, оглядом уражених ділянок.

При ревматичному артриті обов’язково варто пройти лабораторні обстеження, а саме:

  • загальний аналіз крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • аналіз крові на С-реактивний білок (СРБ);
  • антистрептолізин О (АСО);
  • ревматоїдний фактор;
  • сромукоїди.

Також варто врахувати, що при наявному ревматизмі уражаються не тільки суглоби, а й серце, нирки, орган зору. Тому бажано пройти консультацію у суміжних спеціалістів: кардіолог, терапевт, нефролог; проведення УЗД колінного суглоба, УЗД серця, ЕКГ. Це допоможе вчасно виявити прогресування патології.

Лікування ревматичного артриту у медичному центрі «Оксфорд Медікал» призначене для уникнення поширення патології, зменшення і ліквідування больового синдрому, попередження переходу проблеми з гострої фази у хронічну.

Сучасний підхід наших лікарів забезпечує ліквідацію впливу захворювання на організм пацієнта. Ми гарантуємо вам максимально комфортні умови лікування, індивідуальний підхід і високу якість надання послуг. Звертайтесь до лікарів Оксфорд Медікал і отримайте своєчасну і кваліфіковану медичну допомогу!

(р)

Медичний центр Оксфорд Медікал

Вул. Василіянок 1, вул. Незалежності 93а

(067) 3 777 299, (050) 3 777 299


11.09.2018 10612
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1490
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3054
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2087 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4178
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5943

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

412

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

411

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

850
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1094
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

543
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2405
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

847
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1171
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34128 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

395
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

734 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

924
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

697