
У Коломиї вперше побудують повноцінний житловий комплекс, також проведуть благоустрій міського озера і будівництво сучасного спортивного комплексу.
Коломийська міська рада підписала договір про спільну діяльність в рамках здійснення державно-приватного партнерства з ТзОВ «Будівельна компанія «Мельник» з Івано- Франківська щодо розвитку спортивної інфраструктури міста.
За словами директора маркетингу будівельної компанії Оксани Мельник, таке комерційно державне партнерство – є практично першим в регіоні.
«Ми у Коломиї з важливою місією, адже Коломийська міська рада і будівельна компанія запроваджують спільну діяльність, яка піде на користь і на розвиток міста, - провадить розмову Оксана Мельник. – Ми будемо зводити житловий комплект, будувати стадіон, а також проводитимемо благоустрій міського озера по вул. Чехова».
Стадіон матиме штучне покриття, сертифіковане ФІФА. За словами пані Оксани, таке покриття - єдине в Західній Україні. Щодо благоустрою озера, будуть поставлені лавочки, зроблена бруківка. «А спортивний стадіон, в свою чергу, буде сприяти розвитку футболу», - переконані забудовники.
Що ж що самої забудови, це буде мікрорайон, в якому буде розташований спорткомплекс. Містечко носитиме назву «Спортсіті». Також там будуть розміщені дитячі майданчики і стадіон.
Міський голова Коломиї Ігор Слюзар зазначив, що місто має гіркий досвід в ефективному проведенні земельних торгів і додає, що існує проблема із забудовою в місті, яку називає стихійною. «Забудовник знаходить земельну ділянку, будує тільки один будинок, натомість місту необхідні житлові комплекси», - каже Ігор Слюзар.
«Ідея співпраці в тому, щоб була комплексна забудова житла. Тобто почати будувати мікрорайони у Коломиї, - веде розмову Ігор Слюзар. - Ми не дуже багато маємо землі, щоб здійснити цей задум. Якщо б ми пішли в реалізацію через аукціон, то ніколи б не виручили стільки грошей для будови стадіону. А по-друге, знайшлись би більш нагальні проблеми, і ми витратили гроші чи то на ремонт доріг, чи то на каналізацію. Це теж потрібно. Але сьогодні нагальним стоїть питання для Коломиї – спортивна інфраструктура».
На крайній, десятій, сесії Коломийської міської ради депутати проголосували про відкриття третьої спортивної школи. Втім, за словами голови міста, спортсмени користуються матеріальною базою середніх шкіл. Тому виникла ідея, віддавши в користування (на правах оренди) земельну ділянку площею 1,2832 га для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків, отримати сучасний стадіон для занять спортом. І ще одним плюсом, який вбачає міська рада, договір передбачає роботи по благоустрою озера.
«Інтерес приватника - це забудова житлового комплексу, інтерес міської ради – стадіон», - каже Ігор Слюзар.
Оскільки передбачається збільшення чисельності жителів міста у рамках діяльності заводу «Leonі» та базування 10-ої гірсько-штурмової бригади, зведення житлового комплексу є необхідністю для міста. Причому, за словами І. Слюзаря, люди переїжджатимуть з інших регіонів жити у місто Коломия.
«Сьогодні потрібно комплексно вирішити їхнє, тобто людей, які переїдуть жити до нашого міста, перебування у Коломиї. Ринок житла повинен щонайменше – потроїтись. Друга проблема – садочки. Ми плануємо відновити роботу дитсадка №20. Сьогодні там задіяна тільки половина груп», - розповідає І. Слюзар. І додає, що міська рада робить кроки на випередження, мовляв, збільшуємо суттєво кількість житла, і по-друге – розвиваємо інфраструктуру.
«За роки незалежності - це перший такий інфраструктурний соціальний об’єкт», - каже голова міста Коломиї.
До слова, будівельна фірма пана Мельника спланувала бачення цілого мікрорайону, який планує зводити у Коломиї. Там є частина, де розміщений старший басейн, де розміщена споруда ДЮСШ № 2.
Тож, якщо вдало розпочинається цей проект, то міська рада готова розпочати реалізацію другої частини проекту – комплексної забудови цього мікрорайону.
«Але з другою частиною ми б хотіли отримати басейн, - каже І. Слюзар. – У Коломиї немає повноцінного басейна, окрім шкільного, який розміщений у ЗОШ №6».
Голова міста назвав це нагальною проблемою, яку варто вирішувати вже цього року, якщо проект почне реалізовуватись.
Олена Козаченко