У Коломиї вже наступного тижня почнеться будівництво німецького заводу “Leoni AG”

 

 

Вже наступного тижня німецький холдинг Leoni AG, який вирішив відкрити в Коломиї завод з виготовлення електропроводки для автомобілів, починає будівництво. Виробництво потребуватиме 650 робітників. Завод запрацює в червні 2017-го року.

 

Це буде перша черга другого в Україні заводу Leoni AG з виготовлення електрокабельної продукції для авто, повідомив КУРСу міський голова Коломиї Ігор Слюзар.

 

За його словами, інвестори розглядали шість пропозицій, де саме розмістити виробництво. Чотири майданчики представила Івано-Франківська область. Із Прикарпаттям конкурувала Львівщина. 

 

 

"Три аргументи визначили, що завод буде в Коломиї, – повідомив Ігор Слюзар. – Це зручне розташування земельної ділянки, яку виділили інвестору. Те, що земельна ділянка є готовою до експлуатації. І те, що місто забезпечує комунікації. Ми зобов’язалися за кошти міського бюджету підвести всі комунікації, які потрібні для будівництва і роботи заводу: водопостачання, каналізацію, газ, електромережі. Ділянка під завод знаходиться на об’їзній дорозі Івано-Франківськ – Чернівці. Це вільна земельна ділянка промислового призначення. Ми її готували до включення в Коломийський технопарк, і з-поміж інших вона найбільше підготовлена для освоєння. Фактично ми мінімізували інвесторам витрати на підготовку до спорудження заводу".

 

 

Під час обговорення пропозицій з’ясувалося, що Leoni AG має намір звести три черги виробництва. В Коломиї виробник почне першу.

 

 

"Кожна наступна черга виробництва може бути збудована в іншому місці – там, де є, де буде робоча сила. Ніхто не говорив, що в Коломиї одразу розгорнуть потужності на 8 тисяч працівників. Німці паралельно продовжують розглядати варіанти. Хоч ми налаштовані максимально боротися, щоби всі три черги заводу були збудовані у нас, – сказав Ігор Слюзар. – Земельна ділянка дозволяє звести виробничі площі всіх трьох черг виробництва. Але кінцевий результат буде залежати від наявності трудових ресурсів, від кількості людей, які зможуть працювати на заводі. Перший етап визначить, чи завод залишиться в Коломиї".

 

 

Перша черга заводу, як написано в документах, зазначив міський голова Коломиї, розрахована на 600 працівників.

 

 

"Але ми вже з менеджером по кадрах Leoni AG говорили, що буде 650. Це тільки робітнича частина. Плюс керівництво і техперсонал, – уточнив Ігор Слюзар. – Думаю, за кадровим резервом Коломийщина зможе задовольнити потреби трьох черг заводу. Наприклад, завод Leoni AG під Стриєм – там працює 6 тисяч людей. Стрийський і Коломийський райони співмірні за кількістю населення. Маємо сподівання, що на заводі працюватимуть мешканці з усього району. Плюс, як показує організація виробництва у Стрию, інвестори підвозять своїм транспортом працівників на завод – на відстань до 50 км".

 

 

Будівництво заводу Leoni AG розпочне в Коломиї вже наступного тижня. Місцеві фірми до процесу не залучатимуть.

 

 

"Будувати завод наші фірми, думаю, не будуть. Попередній досвід будівництва заводу Holzindustrie Schweighofer з переробки деревини в Коломиї показує, що у нас немає техніки, яка потрібна для спорудження таких заводів. За німецькою технологією, спочатку готують майданчик під потужності. Підготовка основи займає більше часу, ніж монтаж приміщень і виробничих ліній. У нас такого обладнання в області немає", – каже Ігор Слюзар.

 

 

Очікують, що завод у Коломиї повноцінно запрацює в серпні 2017-го – на цей час запланували старт повноцінного серійного виробництва. А з червня наступного року почнуть виготовляти малі партії продукції.

 

 

"У лютому 2017 року 100 чоловік персоналу, який почнуть набирати вже цієї осені, скерують на навчання і стажування на завод Leoni AG у Стрий. І ці люди вже будуть розгортати й налагоджувати виробничі лінії на місці в Коломиї. Урочисто переріжемо стрічку, як тільки 650 працівників стануть до роботи", – підсумував Ігор Слюзар. 

 


14.04.2016 868 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

302
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13609 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1544
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6101
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1705

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

624

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1156
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

510
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

640
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5910
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13530
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

224
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

527
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

470
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

777 2