В Івано-Франківську розповіли про основні акценти боротьби з корупцією в державних закупівлях на Прикарпатті.
Громадські активісти, експерти провели моніторинг державних закупівель на Івано-Франківщині. Відтак, з'ясувалося, що за 2015 рік на Івано-Франківщині провели державні закупівлі з порушеннями законодавства на понад 138 522 187,00 гривень. Про це сьогодні, 20 квітня, йшла мова на прес-конференції ГО "Тендер і Злочин", передає кореспондент Фіртки.
За результатами моніторингу закупівель у Івано-Франківській області, експерти виявили порушення у 28 державних закупівлях на загальну суму 138 522 187,00 гривень і скерували 44 депутатських запити до правоохоронних органів, які в свою чергу повинні провести розслідування та з’ясувати всі обставини вчинених порушень. Станом на початок 2016 року розірвано 8 договорів на суму 20 635 923,00 гривень, відкрито 2 кримінальних провадження по 5 закупівлях на суму 8 мільйонів 566 тисяч грн. Рекомендовано розірвати 5 договорів на суму 7 308 845,00 грн.
«За результатами поданої нами інформації ми очікуємо також на кадрові рішення щодо керівництва структурних підрозділів, у яких виявлено порушення на Івано-Франківщині» - коментує Мирослав Сімка, керівник проекту «Тендер і злочин», експерт з державних закупівель та член Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ.
За словам Мирослава Сімки, на Івано-Франківщині спостерігається різке зростання порушень тендерних закупівель.
"Такої динаміки немає в жодному з регіонів і ми хочемо, щоб контролюючі органи та органи влади дали чіткі відповіді на наші запитання", - каже Мирослав Сімка. - Минулого року, коли ми приїжджали влітку, ця сума була 25 мільйонів".
Зокрема активісти акцентують увагу на порушенням у проведенні тендерів департаментом будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА.
"Департамент надсилає документацію на веб-портал, яка не має в своїй основі технічного завдання. Учасник отримує цю документацію, де бачить адресу, куди звернутися, щоб отримати технічне завдання. Ми схильні стверджувати, що відповідно до цих порушень, всі пропозиції, які готувалися учасниками торгів є нечинними, бо готувалися не відповідно до документації конкурсних торгів, а відповідно до замовлень ОДА", – роз'яснив Сімка.
За словами Мирослава Сімки виявлені порушення направлять у відповідні органи. Адже мова йде про умисні порушення, які були допущені при укладанні тендерів. Втім, зауважує, що безпосередньо для пояснень до департаменту не зверталися, оскільки це не в їх компетенції, а інформацію для аназілу отримують з відкритих джерел, таких як Вісник державних закупівель, Єдиного веб-порталу використання коштів "Є-дата" та використовуючи тендерне законодавтво.
"Ми працюємо для того, щоб громадськість розуміла, що вона є розпорядником коштів. Потрібно поставити чітке запитання відповідальним за це особам "Чому так?", - резюмував Сімка.
Довідка: Проект «Тендер і злочин» – антикорупційний проект, що полягає у проведенні моніторингу державних закупівель, що проводяться органами влади та місцевого самоврядування. За час діяльності проекту вдалося виявити порушення на 410 мільйонів гривень і розірвати незаконні державні закупівлі на суму понад 46 мільйонів грн. Проект має на меті не лише виявити порушення та порушників, але і викорінити корупцію з державних закупівель.