Днями у Калуському міському центрі медико-санітарної допомоги відбулося розкриття тендерних пропозицій на ремонт комп'ютерного томографа із заміною рентгенівської трубки. Томограф у міській поліклініці простоює уже півтора року. Тож як тільки у міському бюджеті передбачили 1,5 млн грн для придбання рентгенівської трубки, керівництво закладу оголосило тендер.
На тендер подали заявки два учасники: ФОП Тимур Тоідзе та ТзОВ «СЕРВІС.МЕД». Обоє із Києва. Цінова пропозиція першого 2 млн 850 тис. грн. (без ПДВ), другий запропонував виконати роботи за 2 млн 837 тис. 640 грн (з ПДВ), інформує Фіртка з посиланням на Калуш FM.
Учасники тендерного комітету відразу перевірили документи і наявність довідок, а відтак впродовж десяти днів зроблять оцінку та підрахунки і укладуть угоду із переможцем.
Як розповів головний лікар поліклініки Михайло Гаврилишин, комп'ютерний томограф у поліклініці не працює, оскільки рентгенівська трубка вичерпала свій ресурс. Загалом вона розрахована на 500 тисяч зрізів, а їх з початку роботи томографа (придбали його ще у 2007 році), було зроблено 680 тисяч. Спеціалісти стверджують, що використовувати апарат для обстеження пацієнтів не можна, оскільки він може шкодити їхньому здоров'ю. Міському бюджету у свій час цей апарат обійшовся у 800 тисяч доларів, які виплачували впродовж кількох років.
І хоча закладених у бюджеті 1,5 млн грн, за словами головного лікаря, на всі роботи не вистачить, оскільки, крім трубки, потрібні ще кошти на модернізацію програмного забезпечнення, міська влада дала дозвіл на оголошення тендеру на повну суму. Решту суми додадуть у наступному році, адже виплати розтерміновані на два роки.
Орієнтовно комп'ютерний томограф у міській поліклініці запрацює через два місяці після укладення угоди із переможцем тендеру.
При цьому Михайло Гаврилишинч додає, що раніше 98% обстежень на томографі проводились безоплатно.
"Ми не ставили завдання заробляти гроші на трубку. Коли були якісь поломки, то гроші виділяли із бюджету, а обслуговування КТ, яке обходилося у 120 тис. грн в рік, заклад виконував власним коштом", – розповідає головний лікар.
Чи буде томографія для міських жителів і надалі безкоштовною, Михайло Гаврилишин наразі не знає, проте сподівається на те, що депутати приймуть рішення на користь городян. На його думку, для калушан це обстеження має бути доступним. Проте водночас наголошує, що робити його без потреби не варто, оскільки доза випромінювання КТ дорівнює 6-8 рентгенам, тож може і нашкодити.
"У нас є пільгові категорії населення, діє програма допомоги онкохворим калушанам, відповідно до якої з міського бюджету йшло відшкодування вартості контрастів для КТ. Тож і надалі будемо виконувати те, що прийме сесія міської ради", – каже головний лікар.
Для іногородніх, звісно, проходження обстеження на КТ буде платним. Його вартість наразі ще розраховується.