У селищі Лисець нарешті задумались над проведенням каналізації. Без корупції не обійшлося?
15.07.2016, 07:26
У селищі Лисець Тисменицького району нарешті задумались над проведенням каналізації.
Організацію тендеру взяла на себе Лисецька селищна рада. Запланована вартість будівельних робіт сягнула 10,6 млн. грн. Не дивно, що конкурс став популярним і на участь в ньому подали заявки аж шість фірм із різних районів Івано-Франківської області.
Серед претендентів були компанії, до яких мають відношення відомі і далеко неостанні у політиці Прикарпаття люди.
Зокрема, варто відзначити приватну виробничо-комерційну фірму «В.С.К». Її пов’язують із відомим політиком, колишнім головою ОДА в постреволюційний період Андрієм Троценком.
На посаді він відзначився нерішучістю і свою каденцію закінчив, на жаль, у лікарні. Але, не зважаючи на м’яку вдачу, наближені до пана Троценко фірми активно освоюють бюджетні кошти і саме він має неабиякий вплив на розподіл екологічних коштів в області. Тихіше їдеш, далі будеш?
Ще одним конкурсантом виступило публічне акціонерне товариство «Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва». Кінцевим власником ПАТ є Ігор Олійник – у минулому голова Івано-Франківської обласної ради. Колишній чиновник виявився «визначним» фахівцем у будівельній галузі. Його фірми ремонтували обласний драмтеатр, обласну філармонію. А тут ще й вирішили взятися за каналізацію в селі. «З князі - в грязі», лиш би платили.
Товариство «Будучність», підконтрольне депутату Івано-Франківської обласної ради від партії «Солідарність», мешканцю Рожнятівщини Роману Павліву, теж вирішило поборотись за десять мільйонів. Фірми пана Павліва беруть активну участь у тендерних закупівлях. Бізнес і політика нерозривні в українських реаліях. А навіщо ж іти в політику, як не захищати власні інтереси? Але у Лисці Роману Павліву не пощастило.
До фіналу, а власне до участі в тендері, допустили лише дві фірми: ПАТ «Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва» та ПВКФ «В.С.К», яка тендер і виграла. Цікаво тільки, як фірма, яка займається продажом автомобілів «Рено», буде займатись проведенням каналізації? У Єдиному Державному Реєстрі (ЄДР) серед видів діяльності підприємства «будівництва трубопроводів» не зазначено. Отже, найімовірніше «В.С.К.» буде наймати підрядників. А значить на тендері заробить і посередник, і безпосередній виконавець робіт. Ось така економія по-лисецьки. Але як біда, то не одна. Власником цієї контори є, фактично, злочинець.
Згідно даних ЄДР, ним виступає Володимир Король. Водночас у державному реєстрі ця особа фігурує серед тих, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, а саме притягувався до кримінальної відповідальності за двома статтями Кримінального Кодексу України - «Службове підроблення» та «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».
На момент здійснення правопорушення пан Король перебував на посаді директора «В.С.К.». Згідно закону «Про здійснення державних закупівель» Володимир Король і його фірма не мали бути допущені до участі в тендері. Виходить, що голова селищної ради, який очолює комісію з конкурсних торгів, не побачив чи не хотів побачити, з ким має справу, і допустив до тендеру колишнього злочинця. Враховуючи минулий корупційний досвід власника, фірма-переможець конкурсу тепер може добряче нажитися на лисецькій каналізації.
Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.
Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.
Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.
Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.
Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів журналістці Фіртки.
Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.
Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.
Нам фактично все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.
В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…
Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.
Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.
Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.
У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.