Украдене щастя...

 

Майбутнє України не залежить від того, буде вона зі Сходом чи Заходом. Майбутнє України залежить від її сильної та конкурентоспроможної економічної системи. Жителі, котрі можуть забезпечити достойне життя собі та своїм дітям є щасливими.

 

Думка про приналежність до Заходу не нагодує. Думка про приналежність до Сходу не зігріє.

 

Тільки економічно сильна держава може мати майбутнє. А економічно сильну державу формує передусім середній клас – прошарок економічно та інтелектуально активного населення, котрий може себе прогодувати і при цьому дати імпульс державі для її розвитку. Багаті держави не побудують – вони примножуватимуть свій капітал, потім придбають собі дорогі будинки у Лондоні чи Нью-Йорку і звідти керуватимуть своїми бізнес-імперіями. Бідні і поготів – у них одна мета – вижити. Трагізм України полягає у тому, що багатих в нашій країні – обмаль, середнього класу немає взагалі, а бідний – майже кожен. Хтось бідніший, хтось взагалі убогий. Ось так і живемо.

 

Чому ж тоді ми так хочемо до Європи? Вона що, нас нагодує, чи дасть усім роботу? І так значну частину нашої економіки становлять фінансові вливання наших заробітчан. Не нагодує – Європа сита. А ситий голодного не зрозуміє. Європа – це наш шанс, один із небагатьох, можливо один раз на не одне десятиліття не потрапити туди, а тільки наблизитися до Цивілізації. До високого рівня життя, до законів, які виконуються, і які ефективно працюють, до формування середнього класу, а значить, реальної економіки, до рівня культури. До модернізаційного розвитку врешті-решт. Саме модернізація нам потрібна сьогодні. Країна-сировинний придаток, схожа на будь-яку бананову республіку екваторіальної Африки, ми зараз споживаємо російського газу, як вся Східна Європа разом взята  виплавляємо сталь, яку ж і продаємо. Але японці та китайці уже давно думають, як замінити цей продукт і зробити щось дешевше та простіше. Кому тоді потрібна буде українська сталь? Росії з її енерго-та ресурсоємкою промисловістю та з величезною кількістю внутрішніх проблем? Росії треба продати газ, щоб прогодуватися. Ніякого високотехнологічного продукту. Ніякого розвитку, ніякої альтернативи. Інтелектуальний ресурс Радянського Союзу давно забувся. Ось до цього нам пропонують прирівнятися. І не просто пропонують, а заставляють.

 

Європейський вибір – це вибір завтрашнього дня, вибір кращої якості життя. Сьогодні ми втратили завтрашнє. Яку ціну за це ми заплатимо, невідомо. Мабуть, ціна буде прирівнюватися до кубометрів газу. Але кожен з нас хоче бут щасливим, має маленьку мрію. І якщо не через родичів-заробітчан із європейських країн, котрі щомісячно присилають сюди кров’ю і потом зароблені гроші, то в результаті численних туристичних поїздок, чи просто через телебачення вже давно мали змогу пересвідчитися що Старий Світ – це висота, до якої варто тягнутися. Але сьогодні вона від нас стрімко віддалилася.

 

Звичайно, Україна таки буде там, де її жителі зможуть почуватися економічно захищеними, впевненими у завтрашньому дні, матимуть дійсно свою державу. А значить – будуть щасливими. Питання тільки в тому, через який час це буде, чи не занадто пізно, і якою ціною.

 

Але сьогодні це щастя у нас просто вкрали…


29.11.2013 Марія Лутчин 1895 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3029
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4145
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

376

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

828
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681