В Івано-Франківську триває фестиваль «Час театру»

 

/data/blog/106982/aad55399fbdce21ee1aec003ce455406.jpg

 

14 травня в Івано-Франківську стартував ІІ Фестиваль сценічних мистецтв ­– «Час театру». Нагадаємо, що це новий формат традиційного театрального фестивалю, який із 1988 року проводився під назвою «Прем’єри сезону».

 

Минулорічний фест проходив під знаком «українського контексту», натомість цьогоріч запланований акцент на «сцені людяності».

 

Як зазначив очільник Івано-Франківського академічного обласного муздрамтеатру Ростислав Держипільський, «сцена людяності апелює до серця сучасного глядача, акцентує увагу на милосерді, співчутті та любові у наш надскладний і часто цинічний час».

 

«Time of Theatre-2016» пропонує івано-франківським театралам та гостям святкового дійства найкращі п’єси найактуальніших драматургів світу: Еріка-Еммануеля Шмітта, Мартіна МакДонаха, Івана Миколайчука, Павла Ар’є та ін. Постановки театрів Рівного («Каліка з острова Інішмаан»), Києва («Загадкові варіації»), Львова («Пісні вітру» та «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами»), Чернівців («Маестро і Кароліна») і двох івано-франківських театрів – Обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка («Слава героям» – копродукція із київським театром «Золоті ворота») та Нового театру («Собака») – пройдуть на основній та камерній сценах івано-франківського муздрамтеатру.

 

Недаремно захід заявлений як фестиваль сценічних мистецтв – організатори не обмежуються виключно театральними постановками на основній та камерній сценах, а розмикають театральний дискурс до зустрічей з відомими театрознавцями і критиками, відкритих вільних лекцій та діалогів, майстер-класів та сюрпризів від улюблених акторів, а також цікавинок і різноманітних ноу-хау.

 

У фестивальній афіші «Time of Theatre» є також незалежні театральні проекти: «Собака» («Новий театр» з Івано-Франківська, режисер – Тарас Бенюк), «Пісні вітру» (сольний проект Наталії Половинки в рамках львівського художньо-дослідницького центру «Слово і голос»). А ще з понеділка до п’ятниці на камерній сцені театру після вистав буде проходити показ фільмів Івана Миколайчука, визнаних культовими. За словами організаторів, хоч усі фільми доступні в Інтернеті, та сучасна молодь їх ще не бачила, а показ може згуртувати молодше покоління і спровокувати актуальні розмови про українське поетичне кіно.

 

Ексклюзивом цьогорічного фесту є театрознавчі експедиції у Нагуєвичі, Русів та Чорторию, де народилися та формувалися українські генії кіно й літератури, які неабияк доклалися і до розвитку українську театру. Адже 2016 року відзначаємо ювілеї кожного з них – 160 років з дня народження Франка, 145 років з дня народження Стефаника, 75 років виповнилось би у червні Миколайчуку.

 

Окрім цього, у рамках фестивалю у фойє театру тривають дві фотовиставки. 14 травня уже відкрилася фотовиставка «Переможці», присвячена бійцям АТО, які втратили кінцівки, проте зберегли силу духу. А 15 травня Руся Асєєва презентувала виставку світлин із благодійного арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» під назвою «Театр життя».

 

Також у день відкриття фестивалю, 14 травня, відбулася театралізована хода від міської ратуші до площі біля драмтеатру, де пройшов урочистий концерт-відкриття.

 

«У контексті війни, яка зараз триває в Україні, тема людяності постала дуже гостро, і власне на цьому зараз сконцентрована увага усіх митців. Тому «сцена людяності», яка є основним контекстом нашого фестивалю, виникла закономірно і є дуже органічною», – підкреслює актор Олексій Гнатковський та від імені організаторів і всіх акторів ІІ Фестивалю сценічних мистецтв «Час театру» запрошує на яскравий тиждень театру нон-стоп – на сцені та в душі.

 

Наталя ТКАЧИК, Галицький Кореспондент


19.05.2016 470 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2381
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1102
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1054
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2226
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3663
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2607 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

910

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

785

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

734

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

709
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10407
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1253
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5390
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1103
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2896
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1250
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

353 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

792
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

682
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

730