В Івано-Франківську відбулася наукова-практична конференція кардіологів

 

 

10 червня на Прикарпатті відбулася науково-практична конференція на тему «Регіональна реперфузійна мережа – національний стандарт лікування гострого інфаркту міокарда».

 

Участь у навчанні взяли місцеві лікарі-кардіологи, терапевти, анестезіологи, лікарі швидкої медичної допомоги, загальної практики сімейної медицини та кардіохірурги.

 

Відкрив науково-практичну конференцію головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності «Кардіологія» Максим Соколов. Він зазначив, що на сьогодні в Україні впроваджується інноваційний проект МОЗ України «Регіональна реперфузійна мережа в дії» щодо невідкладної медичної допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда, взаємодії служби екстреної медичної допомоги та системи кардіологічної і кардіохірургічної допомоги населенню. Проект діятиме у восьми регіонах України, зокрема, і в Івано-Франківській області. Передбачається, що сформована система дозволить знизити госпітальну летальність у лікувальних закладах до 5-7%, збільшити своєчасне виявлення пацієнтів з гострими коронарними синдромами з елевацією і без елевації сегмента ST, посилити взаємодію служби екстреної медичної допомоги, системи кардіологічної і кардіохірургічної допомоги населенню та наблизити доступність якісної та ефективної високоспеціалізованої медичної допомоги до людей. Також за проектом планується залучення в систему реабілітації та подальшого лікування сімейними лікарями пацієнтів з постінфарктним кардіосклерозом, забезпечення контролю за пацієнтами після реваскуляризаційних процедур і адекватна інтеграція сімейної медицини у спеціалізовану систему ведення пацієнтів після реперфузійної терапії.

 

За словами директора департаменту охорони здоров’я Мирона Матейка, в Україні, і зокрема в Івано-Франківській області, високий відсоток захворюваності серцево-судинної системи. Одним із важких ускладнень якої є інфаркт міокарда. У минулому році в області зареєстрований 1241 випадок ГІМ (гострий інфаркт міокарда), тому першочергово акцентується увага на профілактиці та наданні першої невідкладної допомоги. Також головний медик краю зазначив, що завдяки фаховості місцевих спеціалістів щороку кількість методів лікування зростає, тим самим знижується рівень інвалідності та смертності серед населення області. У порівнянні з 2015 роком, де провели 333 операції на судинах, 2016 рік, а це 5 місяців поточного року, відзначився вже 249 такими оперативними втручаннями.

 

На конференції виступили головний позаштатний кардіолог департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Якимчук, завідуюча відділенням інвазивних методів діагностики і лікування Івано-Франківської центральної міської лікарні Лілія Сорохтей, ректор Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, член-кореспондент Національної академії медичних наук, професор Катерина Амосова та заступник головного лікаря з клінічної роботи КЗ «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології», кандидат медичних наук Ігор Данильчук.

 

Учасники конференції заслухали доповіді про стан надання реперфузійної допомоги хворим із гострим коронарним синдромом в Івано-Франківській області, роботу, досягнення, перспективи та проблеми кардіологічної допомоги на Прикарпатті, а також гострий коронарний синдром з елевацією сегменту ST, стратегію та логістику його лікування та стан системи реперфузійної терапії в Україні.

 

Окрім виступів, передбачена була і навчальна програма, яка складалась із лекцій, роботи на стимуляторі в режимі REAL CASE та проходження тестування.

 

На завершення конференції всі учасники отримали сертифікати.


11.06.2016 469 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1314
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

566
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

918
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1984
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3496
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2389 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

744

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

646

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

624

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10280
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1127
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5194
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

932
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2736
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1131
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

327
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

650
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

562
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

966 2