«Відпрацювати, перемогти і знищити», — прикарпатський боєць батальйону «Кракен» Тарас Маркевич поділився бойовим досвідом

Триває третій рік повномасштабного вторгнення росії на територію України. Відтак, чимало прикарпатців стали на захист своєї держави.

Своєю історією та бойовим досвідом поділився Тарас Маркевич із позивним "Лисий" — співробітник ГУР, боєць батальйону "Кракен". Військовослужбовець — мешканець Коломиї, приїхав на Івано-Франківщину на реабілітацію.

Про це чоловік розповів під час етеру програми "Новий погляд", передає Фіртка.

Ще перед війною Тарас Маркевич захоплювався авіацією.

"Моє хобі починалося з парапланеризму. Цим мене "заразив" мій близький товариш. Потім почав підкорювати дельтапланерний спорт, а вже пізніше перейшов на малу авіацію та літаки. Мені це подобалось, подобалось небо, подобалось відчуття свободи, вільного польоту.

З одного боку, воно ніби й страшно, а з іншого — якраз це й бодрить", — розповідає чоловік.

Захисник ділиться: те, що війна між росією та Україною буде — розумів ще задовго до 2014 року.

"На це вказувала поведінка нашого сусіда. Вони не готові нас відпустити ні в Європу, ні будь-куди інакше. Вони взагалі вважають нас своїми і так вважали завжди. В принципі, всі мислячі люди це прекрасно розуміли, але все ще плекали якусь надію, що, можливо, війни не буде. Надія надією, але треба було готуватись до війни завжди. Хоча наша влада робила все з точністю до навпаки.

І коли розпочався Майдан, я активно брав у ньому участь, брав участь у боях на Інститутській, допомагав виносити поранених хлопців, коли почались розстріли.

Моя дружина сиділа біля телевізора і переживала, тому що знала мій характер: тормозів нема, я буду там, де найгарячіше. Коли почалася мала війна у 2014 році — я був членом Правого сектору. Тобто я вже й тоді їздив на війну, але короткими заїздами: приїхали, повоювали, поїхали.

А от вже коли почалася повномасштабна війна — ситуація зовсім інша. Я стежив за телебаченням і соцмережами, до чого готується ворог. Коли я побачив, як ракета вздовж дороги біля мого дому летіла на Коломийський аеропорт, зрозумів, що воювати доведеться всім.

Найперше, що я зробив, подзвонив усім друзям. Ми зібралися і їдемо, а куди їдемо? Звісно ж, захищати столицю, бо це першочергова ціль ворога — змінити владу", — продовжує боєць.

Тарас Маркович наголошує, що у боях єдині думки — відпрацювати, перемогти і знищити.

"Я був штурмовиком, ми віч-на-віч зустрічались з ворогом. У такі моменти думаєш тільки про бій і про завдання. Війна є різною: на перших позиціях і в тилу. Щодо війни у першому варіанті — це страх, кров і сморід. Смерть смердить. Я ніколи про це не задумувався, але так є.

Але удача любить відважних. Про смерть не треба думати і не притягувати до себе. У нас є чітка позиція: є ворог, який хоче нас знищити і є країна, в якій я живу. Я її бачу процвітаючою, і ніяких інших думок нема", — підкреслив військовослужбовець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Двох військових з Прикарпаття нагородили відзнаками від Головнокомандувача ЗСУ

З нагоди Дня Конституції: в Івано-Франківську нагородили нацгвардійців Прикарпаття

Захисника з Прикарпаття Олега Присяжнюка нагородили почесною відзнакою Головнокомандувача "Золотий Хрест"


23.05.2024 Тіна Любчик 762
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

567
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6697
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14846 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1772
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1034
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6475

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

826

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1629

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1422

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1294
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

384
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

658
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

818
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

596
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1715
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

743
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1041
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34866 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

202
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

406
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

711
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

626