Влада Литовченко: Яремчанщина для мене — це унікальний край

 

 

5 травня у селі Татарів відбудеться  фольклорно-етнографічний фестиваль "Юріївська ватра".

 

Як каже сільський голова Татарова Олег Дзем’юк, фестиваль "Юріївська ватра" проведуть вперше, і скоріше за все він стане традиційним. На фестиваль запросили українську художницю Ірину Третьяк, громадську діячку, голову Міжнародного фонду культурного співробітництва Владу Литовченко, а також переможця шоу “Україна має талант” Петра Сказківа та гурт “Петрос”.

 

Журналіст “Галицького кореспондента” поспілкувався з почесною гостею свята Владою Литовченко.

 

Пані Владо, з якими намірами цього року відвідаєте Яремчанщину?

 

— Яремчанщина для мене — це унікальний край. І взагалі, Західну Україну я відкрила для себе саме з відвідування Яремче. Можу навіть назвати ім’я людини, за допомогою якої це трапилося. Іван Олексійович Гаврон, президент і засновник фестивалю Winter Romantik Fest, взяв на себе велику відповідальність — з відтворення та відродження українських традицій. Зокрема, святкування Різдва Христового. Він завжди люб’язно запрошує не тільки українських зірок, а й туристів із усіх областей України для того, щоб познайомити їх з обрядами та традиціями, характерними для для цього святого дня. Головне, що окрім відпочинку в готелі, є можливість долучитися до найцікавіших туристичних місць країни, яких в Івано-Франківській області велика кількість. Саме тому я дуже люблю Яремче і всім раджу бувати в цих місцях у різні пори року. Можу сказати, що ці місця зимою та літом чудові по-різному. Звісно, всі люблять потрапляти у справжню зимову казку, але у соковитій зелені, у річці Прут з її переходами у водоспади — є своя неймовірна краса та магія. Ще завдяки порадам Івана Олексійовича я відвідала Манявський скит, стежки Довбуша та скуштувала справжні гуцульські страви у ресторані “Гуцульщина”. І взагалі багато їздила по Івано-Франківщині — для мене це майже рідний край, в якому хочеться відкривати все нові й нові місця.

 

Вже найближчим часом у вас буде змога побачити весняну Яремчанщину. 

— Так, я запрошена у якості почесного гостя на регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль “Юріївська ватра в Татарові”. Планую не просто відвідати захід, а й звичайно популяризувати етнографічні традиції цього регіону. Дуже хочу поспілкуватися з тутешніми людьми та ще раз донести в своїх блогах та статтях інформацію про красу цього мальовничого краю.

 

Відомо, що ви часто навідуєтеся на Буковель. З ким з відомих людей Прикарпаття підтримуєте зв’язок?

— От ні, що стосується Буковелю, то не дуже багато разів, всього двічі. Вперше — коли дивилася на гірськолижний курорт і не можу сказати, що все сподобалось на 100 відсотків. Дуже красиві гори, добра інфраструктура, але велике скупчення людей, є недоробки в облаштуванні лижного сервісу. Але я рада, що мала змогу поїхати, подивитися, отримати своє враження від цього легендарного містечка. Крім того, маю позитивний відгук про літній Буковель.

Минулого року генеральний директор “Артек-Буковель” Юрій Табачок запросив мене провести лекції “Кодекс юної леді” для дівчаток, які відпочивали у таборі. У мене було дві лекції в день і ще я мала змогу долучитися до веселого життя молоді, побувала на території справжнього товариства та пригод. Юрій Табачок і директор програм Едем Харлаєв провели екскурсію та показали три табори — Озерний, Гірський та Лісний.

Дитячий табір “Артек-Буковель” — це тисячі щасливих дітей. За два літа 2014 і 2015 років у таборі відпочило близько 7000 діток з усіх областей України та багатьох країн: Білорусі, Великобританії, Німеччини, Канади, Молдови, Нідерландів, Словенії, США, Чехії та ін. Мабуть, словами й неможливо передати ту чудову атмосферу, яка вирує у таборі під час відпочинку, адже відомо, що діти знаходять друзів із усіх куточків світу. І це, звісно, має свої переваги.


30.04.2016 902 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

133
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12971 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1482
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

807
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5992
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1660

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

581

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1405

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1213

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1116
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

471
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

594
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1511
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

540
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

822
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5857
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13221
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

158
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

473
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

430
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

742 2