"Воюватимуть усі": захисник з Івано-Франківська про нестачу людей у війську

Майже два роки іванофранківець Роман Мигаль та його побратими з кулеметного підрозділу 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ імені Чорних запорожців тримають Вугледарський напрямок на Донеччині.

Про це пише Фіртка з посиланням на Новинарню.

Доброволець до великої війни не мав жодного стосунку до армії та військової справи (сім’я, маленькі діти, цивільна професія). Але 24 лютого 2022-го став до лав ЗСУ. Просто тому, що не міг лишатися осторонь. Тепер він заступник командира підрозділу.

"Через снарядний голод, нестачу людей наші війська загалом мусять відступати. Немає мотивованих хлопців! Навіть коли ми набираємо людей у свій підрозділ, перше питання, яке ставимо: “А ти хочеш воювати?” Якщо отримуємо ствердну відповідь, продовжуємо бесіду.

Частіше чуємо “ні”, хлопці опускають очі – шукай тоді собі інший підрозділ! Як нам йти на штурм із людиною, в якої немає мотивації? Як нам їй довіряти свою спину, покладатися на неї?!

Не всім місце на передку. Це міф, над руйнуванням якого ще потрібно працювати в суспільстві. Люди думають: якщо тебе мобілізують, то неодмінно кинуть в окопи. Але це зовсім не так. У ЗСУ дуже багато тилової роботи, починаючи від ремонту машин і закінчуючи роботою на кухні.

Переважна більшість військовослужбовців – це забезпечення, логістика. Якщо ти кваліфікований механік, нам краще, щоб ти саме машини ремонтував. А штурмувати – ми знайдемо, хто піде", — розповідає Роман Мигаль.

Військовослужбовець говорить, що сил для стримування ворога стає менше.

"Водночас нам потрібно краще доносити думку молодим козакам, які зараз живуть цивільним життям і роблять вигляд, що війна їх не обходить: воювати будуть усі! Питання лише в тому, коли саме. І тому сенсу боятися немає – варто готуватися до цього.

Натомість ми бачимо, що суспільство звикло до війни. Ніхто не хоче нічому вчитися. Ресторани заповнені, молодь гуляє. Ніхто не думає, що за певний період часу, можливо, доведеться окопуватися і десь на Івано-Франківщині. Люди думають, що тих “залишків” військовослужбовців, які стоять на передку (це я грубо так кажу – “залишків”!), вистачить, щоб стримати росіян. Але це не так! Щодня ми закінчуємося.

Не знаю, чим люди думають! Коли прийде війна безпосередньо до твого дому, тоді ти чухатимешся? Та не буде вже на це часу! Вчіться зараз!” –  закликає Роман Мигаль.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


25.03.2024 Діана Струк 1551 1
Коментарі (1)

Пилип 2024.03.25, 17:48

"Воюватимуть усі" луками і стрілами? Звісно якщо далі так все йтиме то рано чи пізно доведеться більшості пройти через війну. Тільки чи не скінчиться в фіналі "Україна", а в орків ще будуть орки бо їх не просто більше, а й зброї у них більше? Може все таки проблема не в людях, а снарядах, кращій зброї і командуванні? Та й людей в ЗСУ явно ублоб більшеб якби тцк силою туди не гнали і не викликали спротив і ненависть. Ні? Ну то дуже шкода коли наука кровю пишеться... Нашою українською, а не чиєюсь. Звісно круто що Україна змогла фронтами воювати але наскільки часу вистачить з такими підходами як зараз? Щастить що москалі через свою тупість зі всією перевагою у зброї нездатні подолати українців. Але чекають тепер на виснаження України. І ця стратегія очевидна, як на мене. Як очевидне нерозуміння чи небажання владою цього бачити і прийняти правила війни на виснаження. Ну не вистачає голови очевидно, а інші що? Не бояться програти? Історія з хлопчиком і його матірю з Херсонщини, які переїхали в Одесу нічого не підказує, ні?

Змінювати підходи до війни треба - "примусово вилучати" снаряди, а не людей для початку.

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1191
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6839
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14897 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1822
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1066
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6543

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

873

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1663

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1469

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1335
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

436
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

697
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

857
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1760
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

784
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1087
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34915 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

263
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

439
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

749
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

663