Іванофранківців закликають активніше брати участь у розвитку громади: триває прийом проєктів на дві програми

Традиційно у березні триває прийом проєктів на дві програми: Конкурс проєктів програм на умовах співфінансування та Бюджет участі.

Якщо у першому конкурсі беруть участь громадські, благодійні організації, будинкові комітети чи ОСББ, то авторами проєктів у програмі Бюджет участі може стати кожен житель громади, про це повідомляє мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Попри різні способи, умови й суми фінансування, цього року ці дві програми об’єднує можливість підтримати військових.

«Традиційно цього року ми продовжуємо підтримку різних проектів як громадських організацій, так і ініціативних груп в різних програмах. У нас є дві різні програми: Програма розвитку місцевого самоврядування, де можуть подати благодійні фонди, волонтерські організації отримати фінансування для підтримки Збройних сил України. До 500 тисяч гривень має бути проект і обов’язково 20% співфінансування.

Ми розуміємо, що сьогодні дуже багато впало зборів, тобто донати стали меншими, це об’єктивний фактор. І для того, щоби підтримати активність, в тому числі волонтерських, благодійних організацій, ми цього року передбачили 5 млн гривень і мінімум 10 проєктів спрямуємо саме на підтримку ЗСУ.

Також традиційно ми фінансуємо по цій програмі заявки громадських організацій при школах, при дитячих садочках, Будинків культури, а також традиційно підтримуємо ОСББ, Будинкові комітети і житлово-будівельні кооперативи, які можуть подаватися на програми, пов’язані з багатоквартирними будинками. Сума залежить від поверховості: до 4 поверхів менша, від 5 поверхів більша», —пояснює міський голова Руслан Марцінків.

Віктор Синишин, секретар міської ради каже, що Конкурс проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства – для франківців не новий. Але все ж, цього року й тут є новинки: 

«Цьогоріч ми збільшили розмір фінансування: тепер він складає 15 мільйонів гривень. А торік було 10. Додалася нова категорія для військових. І якщо у нас співфінансування відбувається за формулою: 70 на 30. То в категорії для військових громадських об’єднань, благодійних організацій — 80 на 20.

Тобто, від них 20%, а від міста 80%. Також наголошу, що розмір проєкту в категорій військових 500 тисяч від міської ради. А разом із коштами ГО — 620 тис. грн. І таких проєктів плануємо реалізувати 10».

Віктор Синишин наголошує, що зараз дуже цікавляться саме цією категорією. Телефонують, консультуються як представники благодійних організації, так і самі військові.

«Щодо Бюджету участі — це та програма, яка покликана підтримати в першу чергу ініціативу фізичних осіб, мешканців нашої Івано-Франківської громади. Якщо ви маєте ідею, ініціативу і ви бачите, що можна змінити в місті в різних напрямках, то ви можете подати заявку.

І потім проголосувати в різних номінаціях за проєкт. Насамперед хочу сказати, 20 млн гривень ми передбачили на проєкти ЗСУ — це 40 проєктів по 500 тисяч гривень на підтримку Збройних сил України. Традиційно у нас є освітні проєкти, де можуть податися школи, дитячі садочки, позашкілля.

Також традиційний напрямок благоустрій, зокрема малих вулиць. І вперше цього року ми мамо також напрямок покращення інфраструктури для людей з інвалідністю — це пандуси, пониження, інші речі. Тому подавайте ці проєкти. Хотів би наголосити, останній термін подачі проєктів на Бюджет участі до 26 березня.

Останній термін подання по Програмі розвитку місцевого самоврядування до 31 березня. Також можна це зробити онлайн, як по тій, так і по іншій програмах. Не зволікайте, бо часу дуже мало залишилось для того, щоб стати учасником. Ми надіємось, що до кінця квітня по обох програмах будемо мати переможців, щоб реалізувати ці важливі проєкти в громаді» — каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Христина Гнатів — координаторка програми «Бюджет участі» нагадує, що приймають проєкти з 12 березня. За її словами, у перший тиждень, мешканці не дуже активні, але така поведінка звична впродовж всіх років. Найбільша кількість поданих проєктів припадає саме на останній тиждень.

«Взагалі найбільші подачі спостерігаємо впродовж останніх 3-х днів. Люди дороблять, допрацьовують і подаються. Зараз вже подано 17 проєктів. Більшість з них — на підтримку ЗСУ, що зараз дуже тішить», —зауважує Христина та закликає небайдужих мешканців змінювати місто на краще.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Учасниками програми є 654 аптеки: як на Прикарпатті працює програма "Доступні ліки"

Головні зміни з квітня 2024 року: що варто знати прикарпатцям


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

274
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

522
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

896
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1940
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3463
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2360 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

729

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

632

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

605

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

617
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10264
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1104
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5162
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

915
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2717
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1118
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

258
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

630
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

545
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

605
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

951 2