Quo Vadis, Francis? Новий Папа — друг України! Цікаві факти про Папу Франциска I

 

Отже, новий архієпископ Римський - і, и, urbi et orbi,, в Місті і в eсьому світі - архієпископ Буенос-Айреса, з 2001 року кардинал, член ордену Ісуса Хорхе Маріо Берголіо. Хорхе Маріо - аргентинець з родини італійських емігрантів. Він буде правити під новим для пап ім'ям Франциск. Тому він тепер - Франциск I.



Вперше главою католиків став виходець з Латинської Америки (нехай і італійського походження). Вперше ним став єзуїт. Йому 77 років - за нинішнього рівня життя розвиненого світу, він здатний проправити від 10 до 20 років.



Франциск I - літературознавець і психолог за освітою. Ось це друге для єзуїта не дивно. У Церкві вважають його сильним лідером. Тому, з тих пір, як він захистив докторську дисертацію в Німеччині, він займав адміністративні пости в найважливіших для Церкви установах - освітніх. З 1998 року - предстоятель Аргентини і не раз очолював «східних католиків» - тобто, греко-католиків, тоді, коли у них не було свого прелата.



Тим часом, таким прелатом в підсумку став Святослав Шевчук - нині архієпископ, глава Української греко-католицької церкви. Це означає, що Україна - одна з країн, які надзвичайно виграли від перемоги Берголіо, оскільки і польському, і німецькому папі українське політичне і громадське життя були або цікаві в більш широкому контексті (кидок на Схід у 90-ті, витіснення Росії і «східної схизми»), або нецікаві. Берголіо - не той випадок. Мало того, що він єзуїт, так ще й аргентинець, який керував нашими греко-католиками. Аргентина, між тим - першою визнала незалежність України, завдяки багатолюдного маршу українців на Буенос-Айресі.



З точки зору теології, Берголіо - консерватор, політично - соціальний консерватор, що знову-таки не дивно для єзуїта і аргентинця.



Берголіо відомий тим, що відмовився від лімузина, пересувався на громадському транспорті і готує собі сам. Тепер, звичайно, навряд чи йому це дозволять - після шпигунських скандалів у Ватикані. Саме він був головним суперником Ратцінгера на конклаві 2005 року, але все ж зняв свою кандидатуру.



Берголіо - радикальний противник абортів і евтаназії, і один з ідеологів «католицького вчення про гомосексуалізм», що закликає поважати гомосексуалістів, але забороняти їм одружуватися, з приводу чого кардинал навіть вступив у конфлікт з президентом Аргентини Крістіною Кіршнер.


Прийняття імені Франциска - слідом за св Франциском Ассизським - означає не тільки боротьбу з розкішшю, але і пріоритет м'якої сили в політиці Ватикану: так, Св. Франциск подорожував в Стамбул, щоб вичерпати з султаном питання Хрестових походів і навіть намагався переконати турецького повелителя прийняти християнство.



Нове ім'я також означає своєрідне «перезавантаження» Церкви. Як і передбачалася, вона стане союзником, а не колодою на дорозі у справі «концентрації ядра» глобалізації та подальшої експансії Цивілізації без «зайвої і стомлюючої» агресії.

 

Хвиля

 

-----------------------------------

Цікаві факти про Папу Франциска I

 

Перший вихід Папи Франциска до вірян наступного дня після обрання. Фото Reuters

Конклав, що відкрився 12 березня в Ватикані, обрав 266-го Папу Римського.

Ним став кардинал-ієзуїт Хорхе Маріо Берґольо (Jorge Mario Bergoglio) з Аргентини, 1936-го року народження. Його інтронізація відбудеться 19 березня - з того дня Понтифік офіційно приступить до виконання своїх обов'язків. 

Новообраний Папа став першим латиноамериканцем, що став головою Святого Престолу.

Франциск І народився 17 грудня 1936 року, тобто зараз йому 76 років. Виховувався у родині італійського емігранта, залізничного робочого. Він був молодшим із п`яти дітей. Вчився у семінарії Вілла Девото у Буенос-Айресі.

Вступив до ордену ієзуїтів 11 березня 1958-го року. Новіціат проходив у Чилі, а потім продовжив свою освіту у коледжі святого Йосипа, де отримав ліцензіат із філософії.

Фото з Il Libero 

Перш ніж стати понтифіокм, він був архієпископом Буенос-Айресу з 1998 року і з 2001 – кардиналом.

Фото з Il Libero 

Викладав літературу, філософію, теологію і психологію. У нового Папи є ступінь магістра філософії та хімії.

Стати єзуїтом Бергольо вирішив, коли йому виповнився 21 рік.

Як арїхиєпископ він відмовився від апартаментів, які йому за це надавались, і обрав скромне помешкання. Він сам готує собі їжу та Їздить громадським транспортом. Якщо він кудись летить, то лише економ-класом.

 

У нього є лише одна легеня (іншу йому видалили у підлітковому віці через інфікування).

У 2001-ому році він відвідував хоспіс для хворих на СНІД. Тоді він омив та поцілував ноги 12 хворим.

 

Новий Папа дуже любить танго і футбол. Вболіває за аргентинську команду San Lorenzo de Almagro. У молоді роки зустрічався із дівчиною.

Бергогліо виступав проти легалізації одностатевих шлюбів. А можливість усиновленням геями і лесбійками дітей називав "дискримінацією проти дітей".

 

Як керівник він дуже простий і ніколи не хизувався керівним постом. Він строгий чоловік, який називає речі своїми іменами, але не є "наглядачем". Він серйозна людина зі стриманим почуттям гумору, але при цьому його відрізняє теплота", - зазначив допоміжний єпископ Буенос-Айреса Рауль Мартін.

 

 

Під час економічної кризи в Аргентині в 2001 році, він протестував проти жорстокості з боку поліції під час заворушень.

 

На конлаві 2005-го року він був найбільшим суперником Йозефа Ратцінгера, утім віддав йому свої голоси.

Папа Римський Франциск добре знає ситуацію Української греко-католицької церкви і був вихованцем українського священника.Про це розповів глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав (Шевчук), повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

"Новообраний Папа Франциск І є вихованцем нашого священика Степана Чміля, який тепер похований у базиліці св. Софії в Римі. Нинішній Папа, а тоді студент Салезіянської школи, щодня раненько, поки ще всі хлопці спали, прислуговував о. Чмілю під час Служби Божої", - розповів патріарх Святослав.

 

"Він добре знає наш обряд і навіть пам’ятає нашу літургію. Востаннє я його відвідував, коли прощався з Аргентиною, від’їжджаючи до України, і просив, щоб він дав свої свідчення для беатифікаційного процесу о. Степана Чміля, на що він радо погодився. Отож, Святіший Отець дуже добре знає і про нашу Церкву, і про нашу літургію та обряд, про нашу духовість", -  додав глава УГКЦ. 

Бергольо майже ніколи не давав інтерв'ю ЗМІ, обмежуючи себе у промовах з кафедри. Навіть коли на його адресу звучала невиправдана критика, він ніколи її не заперечував. 

Його улюблений фільм - Il pranzo di Babette (Babette's Feast), 1987-го року. Фільм розповідає про двох сестер, які живуть в ізольованому селі з їхнім батьком-пастором маленької протестантської церкви. 

 

Улюблена картина "Біле розп`яття" Марка Шагала. 

 

Улюбленою книгою є "Божественна комедія" Данте.

Серед інших інтересів також є поезія відомого німецького поета Йоганна Гьольдерліна, а також музика Бетховена

На запитання про те, як він може себе охарактеризувати, новообраний Папа відповідає: "Хорхе Бергольо, священник". 

УП. Життя

 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Новим Папою Римським став архиєпископ Буенос-Айреса кардинал Бергольйо (поновлюється, фото, біографія)

Гдава УГКЦ добре знайомий з новообоаним Папою Римським та вважає його глибокими інтелектуалом

Новий Папа – активний борець із гомосексуалізмом та абортами

Новообраний Папа Римський Франциск І з балкону Собору Св. Петра відпустив гріхи всім телеглядачам і присутнім на площі

У Ватикані обрали нового Папу Римського (доповнено)


14.03.2013 2264 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

550
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1479
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3052
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2085 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4167
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5939

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

406

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

409

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

401

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

848
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

805
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1091
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

539
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2403
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

844
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1168
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34125 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

392
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

731 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

921
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

695