В серпні Івано-Франківська обласна рада дасть добро на угоду по видобутку сланцевого газу?


/data/blog/38115/9360146a96a498bfdb6cc4447ceb183e.jpg

Фото: styknews.info

 

Сьогодні відбулося перше засідання робочої групи при Івано-Франківській обласній раді для опрацювання проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією “Шеврон Юкрейн Б. В.” та товариством з обмеженою відповідальністю “Надра Олеська”.

 

Текст угоди, яку Івано-Франківська ОДА отримала 14 червня, розміщено майже на трьох сотнях сторінок. І на ознайомлення із ним, а також внесення своїх зауважень і рекомендацій робоча група має всього-на-всього місяць.

 

Вже 23 серпня на черговому засідання обласної ради депутати мають розставити усі крапки над «і» у даному питанні. У протилежному ж випадку, процедура знову затягнеться. У серпні, як повідомив заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк, закінчується термін, який було визначено на підписання угоди.

 

Варто зауважити, що згідно ЗУ "Про угоди про розподіл продукції", текст угоди має бути тільки узгоджений із органом місцевого самоврядування, на території якого розташована ділянка надр, що передається у користування. Останнє слово так чи інакше за КМУ, бо сторонами угоди є держава Україна та інвестор.

 

Поки депутати ще тільки вивчатимуть питання, вже вкотре, після ознайомлення із текстом угоди, у фахівців виникає дуже багато запитань. Так, за словами голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, в угоді є багато нюансів і вони стосуються не тільки екологічної складової, але й соціальної, економічної та юридичної сторони угоди.

 

«З точки зору екологів цей проект можна назвати дилетантським. У ньому немає жодної відповіді на екологічні питання. А технологія гідророзриву, яка викликає головні застереження у екологів, тут у термінологічному словнику взагалі не звучить», - зауважила Тетяна Тимочко.

 

Те саме стосується й інтересів місцевих громад, охорони праці на виробництві. 

 

«Оплата і охорона праці людей, які працюватимуть на підприємсві, що видобуватиме сланцевий газ, відносяться до компенсаційних витрат. А це вже гроші із нашого бюджету. Навіть моріторингові дослідження, підготовка досліджень, що згідно нашого законодавства виконуються за рахунок коштів замовника, тут відносяться до компенсаційних витрат», - зауважила Тетяна Тимочко.

 

Такої ж думки і голова комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех, яка була присутня на засіданні робочої групи. Вона вважає, що угода повинна бути добре вивчена на місцевому рівні. Також обов’язково мають бути подані пропозиції, які відображають інтереси місцевих територіальних громад, на територї яких розроблятимуться родовища. За її словами цього не було враховано при початку розробки родовищ у Харківській і Донецькі областях. А зараз тамтешні люди приходять до неї із скаргами.

 

Після двогодинної дискусії учасники робочої групи розійшлись із завданням впродовж тижня опрацювати текст угоди і в письмовому вигляді подати свої пропозиції і ізауваження. А вже 23 серпня на черговому засіданні групи, вони будуть розглянуті.

 


Читайте також:

На Прикарпатті взялися за проект угоди із “Шевроном” (список робочої групи)


16.07.2013 1310 7
Коментарі (7)

газовик 2013.07.16, 18:27
Обласна рада - це ще не означає ,що не найдеться маса « подстрикателей», котрі за народ, екологію, туристів і рідний край. І не поведуть громадкість до Януковича в Київ)))
Марта 2013.07.16, 18:32
Більшість країн Європи відмовилось категорично від сланцю, через високу екологічну небезпеку, а в нас влада за гроші все продасть. Прикро, що на сході країни комуністи вперлись і допомогли людям відстояти супротив, а наші одразу прогнулись під Азіріва.
Меш 2013.07.16, 19:03
То нічого що навіть франція на законодавчому рівні заборонила... то вони дурні, тому і бідує та європа. Ми украйонцф самф мудрі і обережні - навидобуваємо того газу і завалимо увесь світь дешевим паливом. Люди - задумайтесь - навіть в прогнозах оон на майбутнє визначено ДВА найцінніших світових ресурса, і один з них це ЧИСТА ВОДА! Невже хтось вірить що багатство від сланців впаде на народ або область? Дивлячись на фінансування доріг і решти інфраструктури, в когось є сумніви в "справедливому" розподілі регіональних бюджетів? Гроші осядуть в центрі, причому більша частина на кіпрі, а нам залишиться щось подібне до калуського. І про писанкове і туристичне прикарпаття можна буде забути. Одні вирубають ліси і продадуть, інші отруять воду, треті поставлять геси, але і перші і другі з третіми жити планують в австрії, а тут з проблемами залишимось ми самі!
Газ 2013.07.16, 19:25
Марті= Іи взагалі з головою дружиш? Де ти бачида щоб на Сході комуністи заблокували погодження обласними радами сланцевого газу? Там комуністи і Пр проголосували всі "ЗА" погодження сланцевого газу, навіть не бачачи тексту Угоди.
Списку неукраїнців 2013.07.16, 19:26
Та наші * зваричі-колядники-неукраїнці* і МАМУ РІДНУ продадуть!!! А ще показують, що вони *націоналісти*(((
до газу 2013.07.16, 22:12
Шановний не хвилюйся, бо помилки робиш!
Ната 2013.08.11, 22:39
Якщо проголосують за угоду - це буде зрада громаді и кожної людини, що тут проживає. Вони підпишуть пакт на вимирання населенняя наших областей. Хто за вас голосуватиме тоді? Ким ви будете і де? У Чорнобилі є муніципальна влада?
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

631
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1565
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3144
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2144 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4243
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6028

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

453

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

438

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

542
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10078
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

897
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

854
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

611
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2461
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

889
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1214
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34176 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

336
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

437
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

781 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

960