11 (одинадцять)

Останнім часом число 11, немов хитра примружена нерпа з прорубу, час від часу виринає з інформаційних потоків. То запрошений на ток-шоу соціолог повідомить, що аж 11% опитаних громадян України заявили, що ненавидять власну країну. То 11 демонстрантів вийдуть на Майдан захищати рідну мову і мерзнутимуть там під прицілами телекамер. Не кажучи вже про те, що живемо ми в 11 році XXI століття.

 

Нумерологи називають 11 відкритим числом. Як і 111, у Кабалі воно означає прихований до певного моменту початок змін, а в картах Таро це число пов’язане з народжувальними містеріями Урану. Якщо при гаданнях майстер передбачень зустріне одинадцятку, він має придивлятись уважніше. У незначних, на перший погляд, деталях може ховатися щось дуже й дуже важливе. Зародок чогось такого, що за певний час стане головною темою.

 

Отже, все те, що спостерігаємо від початку року, ніби підтверджує висновки метафізиків. Ті глобальні зміни, які пророкували після американського «11 вересня» (знову 11!), нарешті досягли виразної стадії. Економічна криза виснажила маргінальні економіки і «посипались» один за одним північноафриканські політичні режими, що паразитували на тимчасовому процвітанні Заходу. Туристичний глянц Магрібу пішов тріщинами, з яких вилізло майбутнє.

 

Не встигло опасти інтернет-шумовиння, як у Бенгазі гарячі діти пустелі проголосили ісламський емірат. На телеекрані негайно виникло стурбоване обличчя євробюрократа, який печально прорефлексував з цього приводу. Бай-бай, старий добрий світ! Ти був зручним і придатним для споживання. Ми називали тебе «епохою після модерну», хоча знали, що насправді ти «епоха перед Великим Обломом». Нам подобались твої, змащені зеленню і кока-колою, туристичні маршрути, твої наївні міфи про мультикультурний рай, твій мікшований стиль і твоя віра у всесильність кредиту.

 

Тепер ми живемо з відкритими числами і не віримо у світле завтра того доброго старшого брата, який винен світові 14 трильйонів. Ще менше ми віримо у добрі наміри великого жовтого брата, який впевнено входить у дорослу стадію. З відповідними змінами в апетитах.

 

Нафта й харчі стрімко дорожчають. Росте безробіття. Супутники глобального позиціонування підозріло швидко виходять з ладу. Масово гинуть чорні дрозди. Ізраїльські розвідувальні літаки насторожено слідкують за іранським есмінцем, який вперше за 32 роки пройшов Суецьким каналом. Ще два місяці тому Мубарак нізащо не пропустив би до Середземного моря ісламський військовий корабель. А хунта, яка йому спадкувала, пропустила. Світ змінюється. І навіть новим армадам ударних безпілотних літаків не зупинити настання нових часів.

 

Так само не зупинити наближення весни. Північна півкуля повільно, проте невідворотно, повертається до зірки на ім’я «Сонце» усіма своїми долинами, горами і морями. Від світила до нас линуть живильні промені, але астрономи кажуть, що скоро почнуться сонячні бурі. А ще велика волохата комета летить від орбіти Марса і невдовзі повисне над нашими головами. Це налаштовує на роздуми, куріння файки і споживання гарячого вина. Адже за вікном все ще вибілено снігом, і число 11 поки що не увійшло у повноту своїх трансформуючих астральних енергій. Поки що.

 

Володимир Єшкілєв 

"Репортер"


Коментарі (1)

менсик 2011.02.25, 18:42
Дядя Вова не страш дітей концом....бо він конец у кого короткий, а у кого подовше....але він такі конєц.....
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

540
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1465
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3040
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2079 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4154
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5929

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

384

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

403

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

799
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1085
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

527
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2395
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

840
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1162
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34120 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

387
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

723 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

916
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

687