5 вітамінів та мінералів, які можна отримувати з їжі щодня

 

/data/blog/64930/823a00d0db1449c633045c81398321c5.jpg

 

Експерти погоджуються, що отримати всі корисні речовини для власного організму можна завдяки їжі, яку споживаєш кожного дня, а не з добавок.

 

Величезна кількість вітамінів, мінералів, фітонутрієнтів та біоактивних речовин, більшість з яких повністю не досліджені чи навіть не виявлені, знаходяться у фруктах, овочах, травах, горіхах, бобових та іншій їжі.
 

 

Ось 5 популярних вітамінів та мінералів, які краще отримувати з їжі:

Вітамін А

Чому він потрібний?

Вітамін А дуже важливий для зору, імунної та репродуктивної систем. Це також антиоксидант, який допомагає нейтралізовувати вільні радикали (це такі молекули, які утворюються при дії радіації, високої температури або електромагнітного випромінювання (особливо від мобільних телефонів)).

Де його взяти?

Зазвичай вітамін А міститься в їжі жовтого, оранжевого та червоного кольорів. На приклад: гарбуз, морква, диня, абрикоси, солодка картопля та манго багаті цим цінним вітаміном. Шпинат, риба, молоко та яйця також можуть бути чудовим джерелом вітаміну А.
 

 

Вітамін В12

Чому він потрібний?

Вітамін В відіграє виняткову роль для функціонування нервової системи та утворення червоних клітин та ДНК. Він запобігає мегалобластній анемії (зустрічається в людей старшого віку), яка спричиняє в'ялість та слабкість.
 
Де його взяти?

Зазвичай міститься переважно в продуктах тваринно­го походження, особливо багата ним печінка ссавців. Також міститься у м'ясі, молюсках, рибі, яйцях і молоці.
 

 

Вітамін С

Чому він потрібний?

Відомий як антиоксидант, вітамін С являється невід'ємним компонентом сполучної тканини та нерозривно пов'язаний з білковим обміном.
 
Де його взяти?

Цитрусові є стереотипним джерелом отримання вітаміну С, але достатньо велика його кількість також знаходиться в зелених, оранжевих та червоних овочах і фруктах: папая, броколі, солодкий перець, полуниця, апельсини і в темно-зелених листових овочах, таких як шпинат і листя буряка.
 

 

Кальцій

Чому він потрібний?

Кальцій служить для росту та зміцнення кісток, нігтів, волосся, зубів, необхідний для формування скелета та нормального функціонування нервової і кровоносної системи, служить для захисту організму від різних інфекцій.

Де його взяти?

Всі одразу подумають про молочні продукти. Проте, така зелень, як шпинат, капуста, рукола і листова капуста також багаті на кальцій. Ці смачнющі листя містять не тільки на кальцій, але й вітамін К2, магнезіум та інші корисні речовини, які вдіграють важливу роль у формуванні кісток та підтримці здоров'я.
 

 

Цинк

Чому він потрібний?

Цинк корисний тим, що допомагає імунній системі боротися з бактеріями та вірусами, проте найбільшу користь він приносить у формуванні протеїну та ДНК. Цинк є другим за важливістю мікроелементом, присутнім в організмі людини (після заліза). Він також чудово впливає на зовнішній вигляд - робить наше волосся здоровим, густим і блискучим, а шкіру - гладкою і сяючою.
 
Де його взяти?

Найбільше цинку знаходиться в креветках. М’ясо, риба, хліб з цілісної пшениці, молоко, яйця, бобові, горіхи, тверді сири, зерниста гірчиця також містять цей корисний елемент.
 

 


Перевага споживання натуральних та органічних продуктів в тому, що вони не обмежують організм в отриманні корисних речовин. Навпаки, вони наповнені цілою низкою необхідних нам елементів, які націлені на формування та підтримку загального здоров'я і життєвої сили нашого організму.

Це зовсім не означає, що варто відмовитися від вживання вітамінів і мінералів у вигляді добавок. Проте, порадьтеся з лікарем або дієтологом про ваш раціон харчування, щоб вони не зашкодили вашому здоров'ю. А тим часом, насолоджуйтеся свіжою та органічною їжею - першоджерелом корисних вітамінів та мінералів для вашого організму.

 

uamodna.com


09.12.2014 3274 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

629
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1565
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3137
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2142 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4243
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6026

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

452

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

438

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

541
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10078
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

897
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

854
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

606
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2459
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

889
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1214
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34176 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

336
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

437
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

781 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

960