5 зелених овочів для здоров'я

 

Капуста брокколі

Капуста брокколі б‘є всі рекорди корисності серед овочів. Вітаміну С в ній більше, ніж у цитрусових, а бета-каротину майже стільки ж, скільки в моркві та гарбузі. До складу брокколі входять вітаміни А, С, Е, РР, а також особливі речовини, які в організмі людини природним чином перетворюються в сульфорафан — органічну сполуку, яка надає сильний антибактеріальний ефект і призупиняє розвиток ракових клітин. Крім того, в брокколі дуже високий відсоток вмісту рідкісного вітаміну U, який називають противиразковий. Також цей вітамін надає антигістамінну дію, знімаючи симптоми харчової алергії, полінозу та навіть бронхіальної астми. Ось чому ця капуста допомагає алергікам, а також тим, хто страждає на виразку шлунка та дванадцятипалої кишки. З брокколі виходять відмінні супи-пюре, гарніри до м’яса. Як і багато інших зелених овочів, брокколі низькокалорійна (30 калорій на 100 г продукту) і підходить для бажаючих скинути вагу.

 

Зелений горошок

Вчені підрахували, що людині потрібно з‘їдати приблизно 3 кг зеленого горошку на рік. Влітку його можна вживати в сирому вигляді, а взимку в консервованому або замороженому. Горошок багатий легкозасвоюваними білками, вітамінами А, Е, К і групи В, калієм, залізом, йодом та іншими життєво важливими мікроелементами. Ще Гіппократ використовував горох при лікуванні ожиріння, анемії та серцево-судинних захворювань. Особливі речовини (інозитол), що входять до складу зеленого горошку, сприятливо впливають на жировий обмін і запобігають розвитку ожиріння печінки, а також надають мембранопротекторну й антидепресантну дію.

У замороженому горошку вітамінів зберігається в рази більше, ніж у консервованому. Тому подбай про заготівлю цього продукту заздалегідь. Взимку зможеш додавати його в супи, салати, овочеві пюре та вітамінні коктейлі.

 

Лук-порей

Лук-порей, він же перловий, високо цінувався ще в Давньому Єгипті. Збереглися написи, які свідчать про те, що пореєм харчувалися раби для підтримки сил, а місцеві лікарі використовували його при лікуванні цинги і подагри. Римський імператор Нерон жував цибулю-порей, готуючи голосові зв’язки до тривалих ораторським виступів.

Ця рослина багата на вітаміни групи В, РР, С, каротин, а також калієм, магнієм, фосфором, залізом і сіркою. Його можна їсти в сирому, маринованому, смаженому та навіть вареному вигляді. Смак порею ніжніший, ніж у ріпчастої цибулі, а запах не такий виражений. Він має ще одну дивовижну властивість, якої позбавлені інші овочеві культури. При зберіганні кількість аскорбінової кислоти в білих стеблах збільшується аж у півтора рази!

Сьогодні цибуля-порей дуже популярна в кулінарії. З неї роблять деруни, начинки для пирогів, додають в овочеві салати, картопляне пюре і навіть тісто. Люди, які регулярно їдять цибулю-порей, рідше страждають на подагру, ревматизм, ожирінням і мають стійкий імунітет.

 

Свіжий огірочок

Огірками можна доповнити раціон практично будь-якої дієти. Цей овоч на 95% складається з води і містить всього 13,5 калорії. Огірки відмінно засвоюються самі та сприяють гарному засвоєнню інших продуктів, мають сечогінну властивість і, будучи лужними, допомагають позбутися від підвищеної кислотності в організмі. Тартронова кислота, що міститься в огірках, нейтралізує дію вуглеводів, які потрапляють в організм з іншою їжею. А це означає, що зайвих сантиметрів на талії можна не боятися. Крім того, огірки мають сечогінну дію, тим самим сприяючи виведення з організму зайвої води і солі. Це важливо для людей, що страждають на гіпертонію та ожиріння.

 

Цукіні

Це один з найбільш низькокалорійних овочів: в 100 г всього 16 калорій. А за вмістом води цукіні може зрівнятися з огірком — 95%. Крім того він багатий клітковиною (гарна профілактика закрепів), калієм і магнієм, вітамінами С і Е, а також містить фолати (солі фолієвої кислоти). Ці речовини сприяють переробці гомоцистеїну (продукт метаболізму), який пошкоджує стінки судин і сприяє виникненню депресії. Цукіні — ідеальний сусід для м'ясних страв, з нього можна також варити варення та робити джеми.

 

vkurse.ua


10.06.2012 1893 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

125
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

779
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1755
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3326
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2260 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4456

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

613

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

549

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

536

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

575
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10173
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1008
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4498
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

801
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2602
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1018
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34267 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

459
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

528
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

870 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1087