7 кілометрів самотності


Часу не вистачає для писання текстів, хоча текст залишається продовженням Іншого тексту, як будь-яке полотно є продовженням Іншого полотна. Хоча деколи в окремих художників можна спостерігати суто Їхнє творення-дітище, і як і будь-яку дитину, варто відпустити в Відкрите життя. Знаю, коли любиш дитину - не відпустиш її від себе, але це варто експериментувати- все ж таки вона потім скаже за це "відверте дякую". Від творених дітей просто відмовлятись із переконанням Народження нового, навіть складного й вистражданого...
Про це найбільше говорив Пікасо, що ми просто перемальовуємо те, що нам десь сподобалось. Хоча сучасність потребує Нових змістів й нових форм (Бадью), але алгоритм творення не вічний й має початок й завершальну преамбулу. А кінець вже апріорі є тотальним розчаруванням- бо це є феномен Відбутого. Відбуте чи сказане, бодай написане, вже є неістинним, бо таємниці й двері відчинені й кожен ходить своїми кроками в пошуках знову ж таки "свого теплого комфорту". Але...
В один момент в моїй автівці закінчилось паливо й я з каністрою пройшовся пішки повільно до найближчої АЗС й це була окрема пустеля: сотні образів й знаків, вже страшно залишатись із собою наодинці, бо примар душевних й задушевних забагато, як невідомих звуків, але як я навчився давати собі раду - дивуюсь дотепер. Вздовж полотнища дорожного зустрів увесь світ: від розтрощених деталей корейських авто до дивовижних метеликів, пластмасових субстанціц й іноземного пива- в закордонному автобамі так все геометрично Нецікаво. Але це Наша земля, земля-планета Неруди Пабло із ручищами пшеничними, що так колотять серцевими стінками. Таке відчуття востаннє було під час грання із Джоном, він з іншої Планети, але він є Джоном й крапка. Знайомі проїзджали й ніхто навіть подумки не спитався чи потрібно мене підвести, за кордоном здається за це штрафують- але це вселенська обачливість не дає шансів для думання, хіба біля мольберту - є всі аспекти для єднання з невідомим Ніщо...
Дивно, що елементи розтрощених автівок ніхто не прибирає , просто ставлять свічки й вони наподив горіли. Можливо, це нещасні душі так про себе нагадали- життя таке закономірне й абсурдне й водночас, що від нашої присутності жодного комфорту -лишень здичалі контенти та фобії. Люди збирали бульбу, потім сиділи змучені й їли хліб із мастилом домашнім, я просто йшов повільно й дихав повними легеневими крилами димчасте повітря. Природа звикла, що нею спекулюють, як і звикла до тотального забруднення. Пригадую, останню подорож Оманом, де кожну п'яницю араби мовчки збирались біл я кожної оливки родинний пікнік- на наступний день я перевірив: все було напрочуд чисто й прибрано. Там все добре, лишень сонце жарке аж занадто.
Це притому, що світ рухається до відцифрованості й графіків: є навіть приклад, що один з ентузіастів зумів відновити структуру підшлункової залози на відстані 20 кілометрів, знайшов алгоритм коливання тонких матерій- все так просто в житті, чомусь ми помираємо масово. Винуваті безперечно всі, жодних виключень- хоча окремі підкасти декларують істинність буття в отриманні святості, а самі великомученики потрапляють на днища пекла всі без винятків. Напевно найбільша відповідальність чи переконливість брехнею: брехня завше Переконлива...
Ось така жорстока траса, ходити вздовж напевно зроблю для себе традицією, бо бігати не завжди безпечно, хоча у всьому варто шукати форми консенсусів. 
Згадав розмову з Прокопишиним щодо творення Мікеланджело: пояснив, що творив він сам без помічників, бо це одна з форм творчого егоїзму, а що може бути вищим за егоїзм, адже доброта є формою слабкості- й таємницями не так просто з кимось ділити, скоріше Мікеланджело скидав з риштування усіх ремесників- помічників- бо творення потребує самотності. Так він отримав страшенний горб, а Гоген осліп, як старий кит в бездонному океані, але мудрість в океані носять тільки черепахи... Знову переконання в блаженності помилок, помилка є світочем , бо алгоритм вже є занудним навіть в формах першого декларування. Помилка є феноменом. Бійтеся прогнозованого, бо прогнозоване не є вже істинним, бо є алгоритмом вже спланованого. А ще згадались грецькі мотиви пішого мандрування - все ж таки життя залишиться для нас закодованим невідомим, бо випочатково ніхто не просить чогось остаточного. 
А від світу варто відмовлятись, бо програми заземлення такі деколи жорстокі.
А від любові варто відмовлятись, бо пристрасні рефлексії, а це вже апостеріорі одна з форм синтетичної залежності.
Пропоную стати ефіром, чи навіть Текстом.
Чи просто знаком формою в самотню нескінченність....


05.10.2016 Роман Бончук 2210 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

388

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690