Як донецькому переселенцю на Прикарпатті живеться

 

/data/blog/59407/a5abcae3d9b1ce242c1bdeaed686565b.jpg

 

Мене часто запитують, чи важко переселенцю із Донецька жити в селі на Західній Україні?

 

Звичайно, важко. Пояснюю і показую, інформує блогер сайту Антикор. Ось молоко, сметана і сало.

Молоко щойно з-під корови, сметана правильної жирності. Приносять сусіди, за смішні гроші. Споживати сметану, молоко і кисляк у такій кількості особисто мені, міському, дуже важко.

Свиней не їм, але знайти сало для фотознімку не проблема, воно тут завжди десь поруч. Кажуть, хороше сало.

Це — бідон з медом.

Буває, ідеш мимо, зітхнеш, відкриєш його і...

Важко, звичайно, але, що робити?

Поруч ще один стоїть.

Це поле, з якого щойно зібрали картоплю, але на поверхні її ще залишилося багато, ніхто збирати не буде, так що міські можуть пройтися і зібрати - задарма. Ну, якщо немає можливості платити за кг картоплі 1,30 гривень, з доставкою.

 

Поїдати таку кількість яєць дуже важко, тому кури весь час плодяться. Я курей не їм, але може комусь цікаво.

Це — яблука.

Зжерти стільки фруктів взагалі нереально, як і обробити, продати. Вони тут тупо добриво.

Це — зерно. Корисна річ у селі.

Машина дубових (!) дров тут коштує 500 гривень, і, як кажуть, стільки вистачає на зиму. Але для естетів є газ.

Вода зі свердловин і колодязів.

Можна і далі продовжувати в тому ж дусі.

З поганого — туалет на вулиці і з інтернетом складніше, хоча він є у всіх, хто хоче. Чи не на сотню мегабіт, але фільми дивитися можна.

Зараз в Луганську народ записується в бойовики за їжу, а срать ходить в траншеї, вириті спеціально для цього у дворах багатоповерхівок. Добуту з великим трудом крупу варять на багаттях. Зв’язку немає, води немає, електрика місцями, безпеки немає, але ти, типу, гордий міський житель.

А в селах практично дармова їжа і порожні будинки.

У мене, як і у багатьох переселенців, зараз немає постійної роботи - журналістів в Україні більш ніж потрібно країні середніх розмірів, скоро їх почнуть спалювати на спеціальних заводах. Відповідно, засобами для оренди житла навіть в заштатному містечку — Києві — не маю. Не кажучи вже про дійсно дорогих мегаполісах, таких як столиця Дніпропетровській республіки або Маріуполь, де ціни на житло завдяки війні підскочили до захмарних висот.

За допомогою до держави не звертаюся, у держави і без мене проблем повно. До того ж, все необхідне для життя можна дешево знайти в селі.

Звичайно, якщо підвернеться цікава робота, можна і в місті пожити, але село в усіх відношеннях краще.

А ще у селян здорова психіка, вони не фанатики, які не “вишиватники”. Хоча у багатьох гімн України як рингтон на мобільному і ненависть до російських окупантів. На Західній Україні ніхто мені слова не сказав з приводу моєї російської мови, а говорю я практично завжди російською, крім випадків, коли хочу попрактикуватися.

У нашому селі кілька людей воюють на Донбасі, все за призовом, не добровольці, в основному, — хто старший і вже служив. Ніхто тут не пред’являє претензії донецьким — а чого ви, мовляв, не воюєте? Народ розуміє, що, якщо повістка прийде, — і донецький відправиться воювати.

Фейсбучні псевдопатріотичні істерики — це породження хворих міських жителів і не менш хворих пропагандистів.

Взагалі, донецькому офісному планктону, який загубив через війну роботу, журналістам та громадським активістам з педагогічною освітою я дуже рекомендую вибрати село за смаком і влаштуватися працювати в сільську школу. Не пошкодуєте, та й користь Батьківщині принесете. Не хочете на Західну Україну їхати — вибирайте села ближче. Але, за моїми спостереженнями, найбільш упорядковані села, з дорогами, газом, нормальними дитячими садками та школами — саме на Західній Україні.

 

Вікна


18.09.2014 1000 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

646
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1584
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3163
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2157 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4255
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6044

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

463

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

448

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

545
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10089
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

909
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

862
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

623
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2480
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

898
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1227
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34185 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

361
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

446
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

792 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

966