Як кожна радянська дитина я хотів стати комуністом. Комуністи жили помітно краще, ніж некомуністи...

 

Моя Приватна Декомунізація.


Як кожна радянська дитина з незаможної провінційної родини періоду брєжнєвщини, я хотів стати комуністом. Комуністи жили помітно краще, ніж некомуністи. А хто ж не хотів жити краще.


Щоправда, комуністом стати було нелегко. Більш-менш реальна нагода у мене появилася під час строкової служби у ВВ МВД СССР. Старший сержант, замкомвзвода, заступник начальника конвойного караула, відмінник політичної та бойової підготовки, відзначений нагрудним знаком за «Отлічіє в службє» 2-го ступеня – ну чим не кандидат в члєни?


Переконаний в своїй майже кандидатській ідеальності, заходжу до замполіта батальйону капітана Афоніна, котрий мені відкрито симпатизував як здібному, розумному, принциповому воїну-дзержинівцю, і прошу у нього рекомендацію. І тут бачу, як завжди усміхнений і приязний офіцер, хмурніє, зсуває брови, відводить погляд і тихо, але з притиском питає: «А зачєм тібє, бандера, партія?».


Я спочатку оторопів, а потім спробував скорчити ображену гримасу, але це не допомогло. Капітан Афонін вже дивився мені у вічі і спокійно, навіть якось лагідно промовляв: «Нєт, я на свою партійною совєсть такой ґрєх нє возьму». Ось так і почалась моя примусова декомунізація.


Все інше вже довелося робити самому. Для початку я відправив у домашній архів Пам`ятку першокурсникові Львівського Політехнічного Інституту ім. Ленінського Комсомолу, комсомольський і профспілковий квитки, а також згадану вже армійську відзнаку, разом зі значками Отлічнік і ГТО 2-го розряду. Ну і приступив до поступового, але послідовного витискання із себе всього «комуністичного».


Перше, що я зробив, це відмовився від версії, що мене імовірно назвали в честь вождя трудового пролетаріату і почав відзначати іменини на свято Володимира. В результаті чого змушений був переглянути цінність «святих українського народу» і взагалі відмовився святкувати будь-які персональні дати.


Потім припинив слухати Ротару і дивитися серіал «Мєсто встрєчі ізмєніть нєльзя» та іншу комуністичну пропагандистську пургу. В результаті чого розвинулась алергія до сучасних російських, а заодно й українських серіалів і попси. 


Як тільки з`явилась можливість їздити закордон, припинив відпочивати у Криму і купувати одяг та ліки в Україні. В результаті чого європейський культурний та історичний контекст став мені значно ближчий, ніж «руський», а в новітній історії - комуно-руський. 


Відколи почав більше (ніж «за комуністів») заробляти, відмовився від радянських харчових «дефіцитів» і присів на галицький натур-продукт і європейські шляхетні напої. В результаті чого виросло заслужене і більш, ніж помітне черевце, яке не вдається втягнути назад в тіло навіть перед дзеркалом в анфас і в профіль.


Можна б продовжувати, але час сказати найважливіше – після своєї власної декомунізації я став іншою людиною. Якою? Скажу! Тепер я:

 

1. Тупикова вітка галицького українства з кволим європейським паростком.

 

2. Полум`яний, але мовчазний полеміст з передостанньою стадією мізантропії.

 

3. Новий тип людини, на якій сходяться науковий та релігійний шляхи розвитку людства (того кращого).


26.10.2016 Володими Павлів 2391 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

558
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1494
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3059
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2090 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4182
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5945

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

414

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

403

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

852
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

815
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

546
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2408
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1174
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34130 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

399
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

737 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

926
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

699