Як подорожувати Європою безкоштовно

 

Як подорожувати Європою безкоштовно

 

Вас невимовно тягне у мандрівки далекими і не дуже світами, але ви реально оцінюєте свої фінансові можливості? Мандрівник Орест Зуб ділиться секретами того, як організувати чудову подорож якнайдешевше або взагалі не витрачаючи гроші.

Всі люблять халяву або те, що дається задарма. Багато хто насправді не цінує більшості речей, які даються безкоштовно.

Чесно кажучи я не фанат всього дармового. Вже неодноразово переконувався, що все повинно мати свою ціну і завжди радий платити за якісний продукт чи послугу.

Тим не менше у багатьох випадках безкоштовно може означати лише те, що за це не потрібно платити грошима. Зате завжди можна розрахуватися усмішкою, корисною порадою, хорошим настроєм чи якось по-іншому, щоб Ваш контрагент побачив, що його зусилля не пішли на марне.

Ось деякі поради, які допоможуть Вам звести грошові видатки під час мандрівок до мінімуму, а то і взагалі вписатися у нуль.

 

Проживання

Каучсерфінг (Couchsurfing) – одна з найбільших в світі туристичних спільнот. Ідея передбачає наступне. Місцеві мешканці приймають у себе вдома мандрівників безкоштовно, допомагають при потребі і показують свою країну, місто чи село з середини таким, як його сприймають тутешні люди.

Диванчик для гостей

Таким чином мандрівник (серфер) має можливість поринути у місцевість, не почуваючи себе туристом, а приймаюча сторона (хост) виступає у якості нового друга і провідника.

Обоє каучсерферів залишають відгуки один про одного, що дає змогу цілій спільноті залишатися толерантною і відстежувати чорних овець.

І, мабуть, основне. Мета каучсерфінгу – це не лише надати можливість безкоштовно переночувати, а насправді – покращити світ, за допомогою міжкультурного обміну і виховання толерантності між каучсерферами, людьми, країнами і націями.

Більше про каучсетфінг можете дізнатися на сайті.

 

Транспорт

Автостоп – всім відомий спосіб пересування, який доволі поширений і популярний серед мандрівників, які подорожують Європою та світом.

Чесно кажучи я не фанат автостопу, оскільки це сильно прив’язує до інших людей і сильно знижує мобільність.

Хоча досвідчені автостопери вміють обирати "рибні місця" на дорогах, де їх миттю підбирають автівки і довозять у правильному керунку. Не рідко і буває, що треба вистоювати по декілька годин, щоб зловити машину, яка їде у потрібне місце.

Для багатьох людей автостоп є не лише засобом пересування, а і невід’ємною частинкою життя. Вони пізнають країну і її людей, вислуховують життєві історії водіїв і копаються у власній свідомості, шукаючи відповіді на багато запитань.

Класний ресурс для всіх автостоперів з детальними описами "рибних місць", форумом, статтями і купою корисної інфи.

 

Безкоштовні атракції в містах

Практично у кожному європейському місті є на що глянути. Для того, щоб відвідати найбільш популярні місця зазвичай доводиться платити, що цілком нормально.

Зате є дуже багато можливостей відвідати щось за дармо. Щоб дізнатися це, потрібно навідатися у туристичний інформаційний центр, який діє майже у кожному місті і з’ясувати що ж воно має для Вас запропонувати без грошової оплати взамін…

 

Музеї

Вхідні квитки у більшість музеїв зазвичай є доволі дорогими але практично кожен музей пропонує "щасливі години", коли його можна відвідати задармо. Скажімо, остання година роботи щодня або кожен четвер вхід вільний після другої половини дня.

Natural History Museum, Лондон

Є і повністю безкоштовні музеї, як от наприклад у Лондоні. В шалено дорогій для пересічного українця столиці Британії майже всі музеї світового рівня безкоштовні для відвідувачів.

 

Безкоштовні тури

Останнім часом, коли туристичний ринок перенаситилася кількістю його гравців, почали з’являтися компанії, що пропонують безкоштовні групові екскурсії. Марина, моя коліжанка з Києва запустила першу в Україні фірму, яка власне почала водити безкоштовні тури.

Тим не мене якість такого туру зазвичай перевищує платну послугу, оскільки вони заробляють на чайових від туристів, якщо останні вважатимуть, що гід добре справився із своїм завданням.

Долучившись до такого туру матимете чудову можливість познайомитися з містом, отримати всю необхідну корисну інформацію і зустріти інших мандрівників, з якими далі зможете провети час.

 

Інші атракції в містах

В кожному європейському місті бурлить життя. Воно багате на різноманітні культурні, музичні, спортивні та інші події, які часто можна теж відвідати безкоштовно.

Просто поцікавтесь і сплануйте свій час наперед.

 

Сувенір №2 – фотографія

Чому два? А тому, що номером один є відкритка з публікації про поради здешевлення мандрів Європою.

Насправді, роблячи фотографії, Ви не лише економите на безтолкових сувенірах, а ще і покращуєте свої вміння в галузі фотомистецтва; Ви починаєте дивитися на багато речей крізь об’єктив, що теж додає Вам +1 до життєвих навичок.

Більше того, з кожної фотографії можна з легкістю зробити відкритку власного виробництва і надіслати її близьким людям.

 

Участь у симпозіумах, конференціях, семінарах тощо.

 Завдяки великій кількості навчальних закладів, різноманітних фондів і організацій в багатьох куточках Європи доволі часто проводяться міжнародні події культурного, політичного чи іншого характеру.

Не рідко учасникам забезпечується проживання, харчування і участь в даних подіях. В кожному випадку залежить від окремого проекту і його бюджету.

На різноманітних з’їздах можна познайомитися з новими цікавими людьми, обмінятися з ними досвідом і почерпнути натхнення подорожувати і розвиватися далі…

Саме завдяки участі в численних міжнародних подіях культурного і наукового характеру, я ще будучи студентом, відвідав більшість європейських країн.

 

openmind.com.ua


22.08.2017 2530 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

572
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3072
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4198
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

426

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34141 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

405
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713