Як вберегтися від зимових морозів. Поради спеціалістів

 

/data/blog/64646/961129656f63ac3eff6e98994d696292.jpg

 

Список складається з дев'яти порад.
 

Оскільки цього року зима обіцяє бути холодною, експерти радять максимально берегти себе під час морозів. Основною причиною замерзання організму вчені вважають погану циркуляцію крові. Аби покращити кровообіг, достатньо знати кілька основних правил, які допоможуть обмежити кількість захворювань та обморожених кінцівок, пише The Daily Mirror. Читайте також: В Україну насуваються 20-градусні морози.

 

1. Вдягайте вільний одяг

Дуже часто кінцівки можуть замерзати не так через холод, як через погану циркуляцію крові. Тому краще вдягати такий одяг, який не сковує рухів та не передавлює кінцівки, наприклад, рукавиці з тугою резинкою, або надто щільні чоботі.

2. Їжте більше спецій

Спеції здатні не тільки задовольнити смакові рецептори, але й покращити кровообіг. Такі продукти як куркума та імбир мають сильні протизапальні властивості. Куркума також сприяє розслабленню та розширенню судин, що попереджує замерзання. Про користь часнику у холодний період часу відомо усім. Німецькі вчені довели, що окрім захисту від мікробів, щоденне вживання половини зубчика часнику покращує стан артерій та капілярів на 50%.

3. Рухайтеся

Очевидно, що рух провокує кращу циркуляцію крові в організмі. Тому треба бути максимально жвавим: гуляти, користуватися сходами замість ліфту, виконувати фізичні вправи. Це допоможе тілу підтримувати свою внутрішню температуру.

4. Приймайте ліки

Сьогодні можна знайти медикаменти, які розраховані спеціально на підтримку задовільної циркуляції крові. Часто вони містять спеції, які мають термогенні властивості. Також можна придбати ліки на основі гінкго білоба, трави, що підтримує кровообіг.

5. Носіть зручне взуття

Багато жінок приносять у жертву красі тепло свого організму. Вони вдягають тонкі шкарпетки або гарне, але міжсезонне взуття. Саме переохолодження ніг може привести до цілого списку жахливих наслідків, запевняють лікарі.

6. Пийте достатньо води

Зволоження необхідне організму не лише у спеку. Для задовільного функціонування клітин, і як наслідок, для гарного кровообігу, вони мають містити вдосталь води. Жінкам спеціалісти рекомендують вживати мінімум два літри води, чоловікам – два з половиною.

7. Уникайте шкідливих жирів

Жири, які містяться у маргарині, пересмажених продуктах, деяких видах печива, викликають звуження судин. Воно, в свою чергу, призводить до замерзання організму. Тому у холодний період слід обмежити вживання надто жирних продуктів.

8. Зігрівайтеся поступово

Найпоширеніша помилка замерзлих – стрибати у гарячу ванну. Деякі судини можуть просто лопнути від різкого перепаду температур. Тому необхідно "відтаювати" повільно, наприклад, розтерти ноги ковдрою та поставити у теплу, а не гарячу, воду.

9. Займайтеся спортом

 

Якщо організм знаходиться у хорошій фізичній формі, його терморегуляторні можливості дають змогу максимально швидко пристосуватися до холодних температур. Адже фізично розвинена людина апріорі має гарний кровообіг, а м'язи, в свою чергу, захищають від холоду.

 

ТСН


04.12.2014 1442 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

629
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1565
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3137
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2142 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4243
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6026

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

452

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

438

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

541
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10078
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

897
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

854
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

606
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2459
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

889
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1214
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34176 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

336
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

437
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

781 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

960