Як заощадити на авіаквитку: прості і вигідні поради

 

/data/blog/120367/358afa852176839b176a9f14883ed7f0.jpg

 

За словами експертів, літати з України не завжди вигідно, а покупка квитка за півроку у лоукостера може обійтися дорожче, ніж за кілька місяців.

 

Цього року українці почали частіше користуватися авіаперельотами. Порівняно з пасажиропотоком минулого року, 2016-го він зріс на 11,3%. Всього ж в Україні літає 25 іноземних авіакомпаній і 14 вітчизняних. Але авіаквитки з України не найдешевші. Є способи купити квиток майже за половину його вартості. Мандрівники і експерти розповіли сайту "Сегодня.ua", як заощадити на авіаквитку.

 

Від чого залежить вартість авіаквитка

Вартість авіаквитків, насамперед, залежить від вартості палива – в загальній вартості квитка він може займати близько 60% – і відстані перельоту. Також складовою квитка є аеропортовий збір – вартість обслуговування літака при посадці і зльоті. До вартості квитка входить і страховий збір – страхування здоров'я і життя пасажира, а також 2-3% прибутку. Інші фактори, які впливають на вартість авіаквитка, – сезон, попит і популярність напряму – регулюються авіакомпаніями, щоб в результаті вийти на прибуток.

chemodan-dlya-puteshestviya-2

Фото: vmesta.com

За словами колишнього заступника міністра інфраструктури Олександра Кави, авіакомпанії використовують динамічне ціноутворення, тому протягом року вартість квитка змінюється, реагуючи на попит. Але в Україні авіакомпаніям доводиться продавати квитки дорожче через відсутність попиту на дорогі квитки і популярність дешевих.

"Існує 20 тарифів економ-класу, шість тарифів бізнес-класу і першого. За складними програмами визначається, скільки квитків і за якою ціною пропонувати. Це динамічно коригується попитом на аналогічні рейси. Авіакомпанії, що літають до України, використовують набагато меншу дисперсію тарифів, ніж в Європі. Це через те, що у нас є попит на дешеві квитки, але немає на дорогі. Це призводить до того, що авіакомпаніям доводиться усереднювати цифри", – пояснює Олександр Кава.

Як заощадити на авіаквитку

Експерти зазначають, що вартість авіаквитка залежить від популярності напрямку. Якщо по популярному маршруту літає кілька авіакомпаній, то конкуруючі авіаперевізники знижуватимуть вартість своїх квитків, щоб відбити частину пасажирів у конкурента. Слід враховувати, що переліт зі столичного аеропорту до столичного, обходиться дорожче, ніж з регіонального. Щоб купити квиток дешевше, краще бронювати і оплачувати його за кілька місяців до вильоту: чим далі до вильоту, тим нижчі тарифи, а напередодні поїздки – найвищі. Але буває і так, що за 1-3 дні до вильоту авіакомпанії пропонують пасажирам дешеві авіаквитки, щоб заповнити салон.

"Розпродажі гарячих квитків зазвичай проводяться, щоб заповнити літаки в сезони, коли є проблеми з пасажиропотоком – це осінь, зима і початок весни. Авіакомпанія в такому разі може отримати за місце хоча б сто доларів, ніж нічого за порожнє", – говорить головний редактор сайту про авіаринок Аvianews Олександр Мироненко.

Дешево злітати можна лоукостом. За рахунок оптимізації витрат на обслуговування пасажира і зниження комфортності перельоту, вартість квитка виходить нижче. Зазвичай лоукост закликають купувати авіаквитки за півроку до вильоту, але Олександр Мироненко зазначає, що покупка квитків за шість місяців може виявитися дорожчою.

"На лоукост на непікові дати купувати квитки краще не більше ніж за три місяці, але не за півроку. Лоукости закликають купувати квитки сильно заздалегідь, але не завжди ця ціна буде нижче. Наприклад, купивши умовно за тисячу гривень квиток за півроку до вильоту, може виявитися, що за чотири місяці ціна впаде до 600 гривень. Сильно заздалегідь вигідно купувати квитки на пікові дати звичайних авіакомпаній", – говорить Олександр Мироненко.

Стабільніша вартість квитків – в звичайних авіакомпаніях. Протягом року у них не може бути стрибків цін, крім сезонів і днів, коли попит підвищений – наприклад, літо або вихідний. Наприклад, українська авіакомпанія "Міжнародні авіалінії" за рейсом "Київ-Афіни" пропонує одну і ту ж вартість квитка на протязі року, вище ціна тільки по суботах. Але за рейсом Київ-Ларнака – вартість коливається і піднімається в найпопулярніші сезони.

1195033df2e047dbe4705ab140a9cf1d47bef7eff5cb319c93pimgpsh_fullsize_distrЩоб не пропустити дешевий квиток, варто підписатися на розсилки пропозицій авіакомпаній або сайтів-агрегаторів. Часто авіакомпанії роблять знижки, коли пасажиропотік зменшується – зазвичай восени і взимку. При цьому не варто купувати квиток на пікові дати – свята, канікули, вихідні – в такі дні авіакомпанії зазвичай завищують вартість. Але і з розпродажами від авіакомпаній варто бути обережними, зазначає Олександр Мироненко. За рахунок розпродажів деякі авіакомпанії можуть створювати штучний попит. Часто, якщо поцікавитися, скільки квиток коштував до розпродажу, може виявитися, що ніякої знижки немає.

aaefdc1ba5bf62f6e15add5bd5a67613f2ef10b6e2f3ac889fpimgpsh_fullsize_distr

Поради мандрівників

Головне правило – ретельно продумати і спланувати поїздку заздалегідь і моніторити пропозиції від авіакомпаній, вважають мандрівники. Письменник Макс Кідрук зазначає, якщо подорожувати за кордон, то з України краще їхати, наприклад, до Польщі, а там пересідати на лоукост – так буде дешевше, ніж летіти з Києва.

"Головне користуватися лоукостами і ретельно планувати свою подорож. Планувати – значить заздалегідь подумати про житло, пошук друзів за кордоном або дешевих хостелів і бронювати їх якомога раніше до вильоту. Україною дешевше подорожувати поїздом. З України той же лоукост WizzAir літає не скрізь. Краще їхати за кордон, а там пересідати на лоукост – це буде значно дешевше. Але купувати квиток навіть на лоукост потрібно якомога раніше – якщо купити за місяць до вильоту – це вже не зовсім лоукост вийде. Якщо можливо за чотири місяці – це відмінно, але не менше ніж за два місяця", – розповідає письменник-мандрівник Макс Кідрук.

Але, як зауважує мандрівник і відеоблогер Максим Заселян, іноді купити квиток майже даром можна і за години до вильоту, в разі якщо трапиться "гарячий квиток". Крім цього, є певні дні, коли на сайтах проводять акції і знижують вартість квитків.

8525103

Фото: Соцмережі

"Оскільки я прихильник недорогих переміщень по світу, економити намагаюся на всьому, зокрема на перельоті. Нюансів, що впливають на підсумкову вартість авіаквитка, сила-силенна. Щоб знайти квиток дешевше, варто враховувати, наприклад, сезон. Якщо вибрати поїздку у вересні замість липня, можна добре заощадити, оскільки це не "високий сезон". Як запевняють багато сайтів-агрегаторів, авіаквитки, куплені в п'ятницю, на 13% дорожче, ніж куплені в неділю. Вівторок часто вважається найкращим днем для покупки авіаквитка зі знижкою. Купувати квиток бажано за два-три місяці до вильоту, так шанси заощадити зростають. Але водночас можна випадково зайти на сайт і придбати гарячий квиток на завтра за меншу вартість. В економії може допомогти порівняння вартості на різних сайтах-агрегаторах. У всіх різні умови і домовленості з різними авіакомпаніями – порівнюючи, можна заощадити. Але що найголовніше, як на мене, варто підписатися на розсилки гарячих новин всіх сайтів і авіакомпаній. Так шанс пропустити ваш дешевий квиток зводиться до нуля", – вважає мандрівник.

 

Сегодня

 


18.11.2016 2286 1
Коментарі (1)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

572
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3072
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4198
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34141 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

405
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713