Яким повинен бути сніданок школяра?

 

Яким повинен бути сніданок школяра?, сніданок, школярі, здорове харчування

 

Для того щоб малюк максимально комфортно почував себе в школі, потрібно подбати не тільки про наявність всіх необхідних атрибутів, про правильний його психологічний настрій, про інтелектуальний розвиток, а й про те, щоб збільшені навантаження не підірвали здоров‘я малюка.

Основою основ здоров’я малюка є правильне харчування, без якого йому складно буде витримувати шкільні навантаження, а недотримання режиму загрожує виникненням захворювань ШКТ.

Дієтологи звертають увагу батьків на важливість такої складової правильного харчування як сніданок. На жаль, велика кількість дорослих спромагаються допускати помилки у власному сніданку, пропускають його або задовольняються ранковою кавою. Обумовлені вони найчастіше не тільки високою зайнятістю, а й несформованою звичкою їсти вранці. Ті ж, кого батьки зі шкільних років навчили це робити, а в підлітковому віці пояснили значення цієї дії, знаходять вранці 15 хвилин на правильний сніданок.

Правило № 1. Зацікавити.

Першокласнику не має сенсу розповідати, навіщо його організму потрібна «ранкова підзарядка», марно розтлумачувати який продукт чим насичує організм. Організуйте сніданок малюка так, щоб йому було смачно і цікаво це їсти. Якщо ваша дитина відмовляється їсти сніданок, справа не у відсутності звички або нездатності організму приймати з ранку їжу. Здорова дитина обов‘язково поснідає, якщо батьки покажуть їй позитивний приклад і якщо запропонують цікаву подачу смачної страви.

Перетворіть сніданок у добру традицію, коли родина збирається за спільним столом і нехай у легкій метушні, але проводить час разом, ділиться планами на прийдешній день. За таких обставин школяр неодмінно складе вам компанію.

Правило № 2. Наситити.

Сніданок обов’язково повинен бути ситним (до 25 % добової норми калорій) смачним і різноманітним. Основою дитячого сніданку повинні бути вуглеводи (крупи, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб, злакові хлібці, мед), які роблять можливим розумове навантаження. Зростаючому організму необхідні кальцій (молочні продукти) і білки (яйця, сир, відварна на пару риба). Білки прискорюють розумові процеси і надають збудливої дію на мозок. Щоб у малюка була гарна пам‘ять, необхідно подбати про надходження в організм вітамінів групи В (волоські горіхи, морква), а дефіцит заліза може відбитися у швидкій стомлюваності, щоб уникнути чого включайте в сніданок яблука та сухофрукти.

Сніданок повинен бути цікаво обіграний. Вранці може не знайтися часу на химерне викладання салату, але нехай сніданок поєднує в собі кілька текстур і кольорів. Балуйте смак малюка, намагайтеся протягом одного тижня не повторювати ранковий набір продуктів.

Правило № 3. Психологічний маневр — нагадати про дім.

Дуже правильно включати в режим дитячого харчування так званий ланч. Це легкий перекус, найчастіше на нього і розрахована довга перерва після другого (в деяких школах після третього) уроку. Це повинен бути «сухий пайок», найкраще приготований маминими руками. Психологи стверджують, що в цьому перекусі закладено не тільки джерело сил і енергії, але і якась психологічна підоснова. Приготований мамою бутерброд нагадає малюкові про дім, подумки зігріє.

Домашній бутерброд неодмінно повинен включати в себе булочку з маслом і скибочкою відвареного або запеченого м’яса (уникайте заводських ковбас і копчених баликів). Доповніть бутерброд скибочками овочів або листом зеленого салату, неодмінно супроводьте «сухий пайок» упаковкою соку або пляшкою мінеральної води без газу. Альтернативою бутерброду можуть стати сезонні фрукти, вафлі, зефір, невелика порція чорного шоколаду і т.д.

 

vkurse.ua


02.09.2013 1773 1
Коментарі (1)

ОК 2013.09.11, 04:33
Ланч - це ОБІД!!!! Снек - легенька перекуска...Перш ніж закидати англомовними понтами, подивіться у словник...А кразе - використовуйте УКРАЇНСЬКІ терміни...
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

639
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3152
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2151 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4248
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6037

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

456

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

442

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10083
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

903
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

857
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

618
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2468
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

893
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1218
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34179 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

344
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

440
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

785 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961