Акне = демодекоз?

Прокопій Галина Ігорівна – лікар дерматолог, косметолог медичного медичного центру Оксфорд Медікал

Чомусь навколо вважають, що акне – це про недбалу гігієну, про паразитарне чи бактеріальне захворювання. Чим акне відрізняється від демодекозу і чи справді це одне і те ж?

Етіологічні чинники акне та демодекозу

Демодекоз – це паразитарне захворювання шкіри, що спричинене реакцією організму на кліща роду Демодекс. Кліщ передається від хворої людини контактним шляхом – через прямі дотики та поцілунки, через використання необроблених спонжів та пензликів для нанесення косметики, через використання спільних рушничків для обличчя і тд.

Акне виникає внаслідок порушеної роботи сальних залоз: надмірне вироблення себуму закупорює її, протока розривається, формується запальний процес. А вже умовно-патогенна флора шкіри призводить до вторинного інфікування утворень.

Причини акне більш глобальні і полягають у внутрішніх розладах: гормональний дисбаланс, ендокринні захворювання, хвороби травної системи, нераціональне харчування, неконтрольований прийом солодощів, надмірне вживання молочних продуктів.

Як клінічно відрізнити акне від демодекозу?

Багато ресурсів під поняття акне об’єднують і демодекоз, і імпетиго, і розацеа і тд. Причина в тому, що елементи висипу та локалізація висипу подібні. Акне розвивається здебільшого в місцях, де найбільш активні сальні залози: носо-губний трикутник, чоло, підборіддя, спина. Демодекоз виникає у зонах більш ніжної шкіри, а саме на щоках, кутах нижньої щелепи.

Також варто більш уважно приглянутися до самого висипу: при акне є як запальні елементи (папули та пустули), так і незапальні комедони (чорні та білі цятки). Шкіра на фоні запалених елементів переважно не змінена, поверхня не блискуча. При демодекозі ми бачимо численні пустули, що зливаються між собою, порушений рельєф шкіри. Шкіра на тлі елементів демодекозу багряно червона, подекуди синюшна. Поверхня шкіри блискуча, висип вкритий жовтою кірочкою. Акне не супроводжується суб’єктивними симптомами, коли при демодекозі пацієнт скаржиться на нестерпний свербіж.

Чи відрізняється лікування акне від лікування демодекозу?

При демодекозі лікування все-таки простіше, оскільки ми знаємо чітку причину і маємо на вибір безліч ефективних засобів для боротьби із паразитом. Місцеві мазі, доглядові процедури, професійні косметологічні процедури – лікування звісно відносно тривале, проте дієве.

З акне проблема складніша. Необхідно детально дослідити особливості організму людини, що потребує значних зусиль та ресурсів.

Рекомендовано наступне:

  • детально вивчити та в подальшому коригувати гормональний фон;
  • виключити бактерійний чинник;
  • повністю змінити підхід до щоденного догляду пацієнта;
  • виключити солодощі, молочні продукти, глютен, прянощі;
  • компенсувати дефіцит вітамінів та корисних мікроелементів;
  • періодично проводити професійні доглядові процедури;
  • покращити нормальне живлення шкіри;
  • почати лікування хронічних захворювань травного тракту, щитоподібної залози і тд.

Акне лікується за умови двох факторів: якісного професійно сформованого курсу лікування та старанного і сумлінного дотримання рекомендацій лікаря.

Друзі, довіртесь спеціалістам – ми доведемо, що акне можна лікувати якісно і без зайвого стресу!

Партнерський матеріал


28.02.2022 5675
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3029
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4145
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

376

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

828
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681