Активісти просять у Мінекології 16 тисяч гривень, щоб врятувати Прут від ГЕС

 

 

9 березня у Львівському апеляційному господарському суді відбулося слухання апеляційної скарги прокуратури Івано-Франківської області та Карпатського національного природного парку на рішення Господарського суду Івано-Франківської області.

 

Причина - забудова ГЕСівціями Карпатського національного природного парку і річки Прут, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

Про це у мережі Facebook повідомив еколог Всесвітнього фонду природи (WWF) Анатолій Павелко.

 

"Одне з основних питань, яке намагався з’ясувати суд, це те, яким чином приватний підприємець Миронюк збирається будувати ГЕС... на дорозі. Адже юрист приватного підприємця стверджував, що ділянка під будівництво ГЕС знаходиться на автомобільній дорозі, що веде від контрольно пункту Карпатського нацпарку на спортивну базу "Заросляк". І що ця ділянка не буде межувати з Карпатським нацпарком, хоча землі парку розташовані по обидва боки дороги і безпосередньо із нею межують", – написав Павелко.

 

Водночас, маючи у справі велику кількість планів і картографічних матеріалів, суд звернув увагу учасників процесу на те, що розібратись у предметі спору може допомогти проведення земельно-технічної експертизи, котра може дати чітку відповідь щодо розташування земель Карпатського національного природного парку і земель, що орендує підприємець Миронюк.

 

"На жаль, відсутність у Карпатського національного природного парку коштів на проведення земельно-технічної експертизи у суді першої інстанції була однією із причин програшу парку і прокуратури", – вважає еколог.

 

Проблема у тому, що парк – бюджетна установа, а в бюджеті коштів на експертизу закладено не було. Станом на листопад 2015 року на проведення експертизи бракувало 16 тисяч 400 грн.

 

"За словами представника Карпатського НПП, немає їх і зараз. У зв’язку із цим ми звертаємось до Міністерства екології і природних ресурсів України: невже відомство, котре є одним із позивачів у справі, не здатне знайти кошти на проведення експертизи, щоб захистити заповідні землі і річку національного значення? Тим більше, що ці кошти будуть повернені до бюджету у складі судових витрат за умови, що держава захистить у суді річку і заповідні землі від незаконної забудови", – закликає еколог Всесвітнього фонду природи (WWF) Анатолій Павелко.

 

Нагадаємо, приватний підприємець Миронюк В. і Ворохтянська селищна рада продовжують спроби "проштовхнути" будівництво ГЕС на заповідних землях – на річці Прут у Карпатському національному природному парку.

 

18 листопада 2015 року Господарський суд Івано-Франківської області, суддя Деделюк Б. В., ухвалив рішення, за яким відмовив Карпатському національному природному парку (НПП) у поверненні із чужого незаконного володіння земельної ділянки площею 0,476 га. 

 

Ця земельна ділянка, попри знаходження на території Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення Карпатського НПП, тобто за межами земель Ворохтянської селищної ради, цією радою була надана на 49 років в оренду приватному підприємцю Миронюку В. для будівництва та обслуговування міні-гідроелектростанції у верхів’ях річки Прут.

 

Мова йде про гідроелектростанцію, проти якої виступали як представники наукової і природоохоронної спільноти, так і туристи та селищна громада Ворохти. Зокрема, ще у листопаді 2013 року громада селища Ворохта одностайним голосуванням висловилась проти будівництва ГЕС на Пруті.


14.03.2016 520 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2060
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

441
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14427 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1675
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

950
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6327

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

725

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1543

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1345

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1229
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

584
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

734
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1644
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

663
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

958
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14092
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

336
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

634
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

554
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

870 2