Аналітика “Під контролем”: скільки насправді заробляють комунальні підприємства Івано-Франківська

 

/data/blog/111114/9c1b6bf8a8b4d7feb54b619099186533.jpg

 

Після останніх місцевих виборів у Івано-Франківську нова місцева влада взялась за активну реорганізацію комунальних підприємств – реорганізацію вже діючих КП “Єдиний Розрахунковий Центр” чи  КУ “Парк культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка”, і ліквідацію неефективних – ДКП “Технічний центр “Сервіс Авто” чи КП “Міський рекламно-інформаційний центр”.

Під прицілом аналітиків Всеукраїнського руху проти політичної корупції  “Під контролем” потрапило 10 комунальних підприємства, що є у підпорядкуванні Івано-Франківської міської ради та  5 – заснованих  Івано-Франківською обласною радою.

Активісти проаналізували прибутки комунальних підприємств Івано-Франківська за останніх 6 місяців. В основу аналітики увійшли дані, оприлюднені на веб-порталі використання публічних коштів – Є data.

 

Найприбутковіші КП міста

Не стало несподіванкою, що найприбутковішим підприємством, за підсумком 6 місяців роботи стало Державне Міське Підприємство “Івано-Франківськтеплокомуненерго”. Згідно з оприлюдненими публічними коштами – підприємство заробило майже 65 мільйонів – 64 976 174 грн. За інформацією, поданою на сайті міськвиконкому – підприємство постачає тепло у 539 житлових будинків, з них 371 – отримують централізоване гаряче водопостачання. Керує підприємством з 2013 року Василь Рущак. У 2015 році на місцевих виборах балотувався до Івано-Франківської міської ради у списку Української Народної Партії, яку очолює колишній мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

new-infographic

Реорганізоване і перейменоване КП “Міська Інвестиційна Управляюча Компанія” (екс-ЄРЦ) за 6 місяців роботи у 2016 році заробило 18 014 204 грн. Підприємство об’єднало більшу частину колишніх ЖЕО. Наприкінці 2015 року новообрана міська рада перейменувала підприємство та внесла до його статутного капіталу 75 000 000 грн. З 1 серпня КП виступатиме як управляюча компанія для тих будинків, де не створиться ОСББ, згідно із Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках”.

 

Третім за прибутковістю стало КП “Івано-Франківськводоекотехпром”. Підприємство, станом на 1 липня, заробило 9 587 617 грн. Восени 2015 року навколо директора підприємства Миколи Саєвича розгорівся скандал. Колишній очільник Івано-Франківська Віктор Анушкевичус 28 жовтня 2015 року видав Розпорядження про звільнення Саєвича з посади. Причиною звільнення став борг до міського бюджету у розмірі 5 000 000 грн. та численні фінансові порушення, виявлені при проведенні ревізії Державною фінансовою інспекцією. На підтримку Саєвича виступили представники різних комунальних підприємств міста та профспілки. В результаті, новообраний мер Руслан Марцінків залишив Миколу Саєвича керівником “Водоекотехпрому”.

 

КП “Електроавтотранс” забезпечує місто громадським транспортом, маючи на балансі 46 тролейбусів та 8 автобусів і обслуговує 11 маршрутів. За першу половину 2016 року підприємство заробило 6 501 220 грн. Близько 2 мільйонів грн. склав внесок до статутного капіталу підприємства, згідно рішення міської ради.  Трохи більше 3 мільйонів підприємство отримало у якості відшкодування за пільгові перевезення. Цьогоріч, з міського бюджету також виділили кошти на аудит двох КП, серед яких і “Електроавтотранс”.

 

КП “Івано-Франківськміськсвітло” заробило 3 557 030 грн. Відповідає підприємство за обслуговування електромереж міста. Також обслуговує державний прапор на Вічевому Майдані та годинник на міській ратуші. З 1 червня нинішнього року керівником КП став депутат Івано-Франківської міської ради від ВО “Свобода” Віктор Синишин. До того він працював інженером в іншому КП – “Єдиний розрахунковий центр” (сьогодні “МІУК”) і був співзасновником фірми ТзОВ “Енергосервіс-ІФ”, яка, наразі, перебуває у процесі ліквідації.

 

КП “Міська ритуальна служба” за півроку отримало дохід у розмірі 1 906 001 грн. З них 1 800 000 грн. – це внесок до статутного капіталу підприємства, згідно рішення міської ради. КП обслуговує 8 кладовищ міста. Керівником підприємства є Роман Микула – депутат міської ради минулого скликання від ВО “Свобода”.

 

Фактично, КП-аналог колишнього ЄРЦ – “Дирекція замовника” отримала 1 626 972 грн. за півроку. Підприємство має на балансі 36 будинку, з яких 20 гуртожитків. Керує підприємством колишній очільник департаменту ЖКГ міста Василь Білик. У 2010 році Білик балотувався до Івано-Франківської міської ради від Народного Руху України, однак, до ради не пройшов.

 

Наприкінці лютого 2016 р. міська рада створила нове комунальне підприємство “Муніципальна Дорожня Компанія”. Основний вид діяльності підприємства – прибирання вулиць. Його очолив Віталій Бурко, який до цього був заступником керівника ліквідованого КП “Дорожньо ремонтно-експлуатаційне управління”. Бурко двічі поспіль проходив до міської ради від ВО “Свобода”. Минулого місяця міська рада закупила для підприємства 4 одиниці спецтехніки – піскорозкидачі, каток та прибиральну машину, також, до кінця року, планується закупити техніки на 13 000 000 грн. За даними Є data підприємство отримало 963 350, 40 грн. за останніх 6 місяців своєї роботи.

 

Pribirannya-vulits-porohotyag-komunalniki_39801-890x395

832 383 грн. отримало КП “Полігон ТПВ”, яке відповідає за міське сміттєзвалище в селищі Рибне, неподалік  Івано-Франківська. 370 000 – це внесок в статутний капітал підприємства. Цього року на підприємстві планується створити сміттєсортувальну лінію і запустити 45 робочих місць. Наразі на підприємстві працює 17 людей і його функціонування обходиться в 2 600 000 грн. на рік.

 

Реорганізоване комунальне підприємство “Центр розвитку міста та рекреації” наразі має найменше прибутків, однак, по суті, є наймолодшим КП в місті. Піврічний прибуток склав 545 638 грн. Включає в себе підприємство міський парк культури і відпочинку імені Тараса Шевченка, міські озера тощо. Першим керівником стала екс-очільниця КП “ЄРЦ” Руслана Василюк. Була депутатом міської ради минулого скликання. На місцевих виборах 2015 року балотувалась до міської ради від БПП “Солідарність”, однак по округу виграти не змогла.

 

Високі прибутки КП не означають їх фінансову успішність чи незалежність, адже велика частина прибутків витрачається на утримання працівників та майна, що перебуває на їхньому балансі.

 

Наразі з 14 комунальних підприємств міста залишилось лише 10 діючих. Їх реорганізовують та фінансують за рахунок місцевого бюджету.

 

12083833_1212329922118418_573428728_n

Щодо комунальних підприємств Івано-Франківської обласної ради, то в    рейтинг найприбутковіших за даними відкритого порталу публічних  коштів очолює КП обласної ради з експлуатації майна. З останніх 6  місяців роботи воно заробило 505 230, 81 грн. Рішенням облради  підприємство було  утворене у 2014 році, а керівником призначено Віталія  Костишина. Підприємство займається забезпеченням належного  утримання та експлуатації нерухомого майна спільної власності  територіальних громад сіл, селищ, міст області (будівлі, споруди,  приміщення). КП з експлуатації майна займається реконструкцією залу  засідань обласної ради, з метою облаштування електронної системи  голосування “Віче”.

 

Друге місце за прибутковістю серед обласних комунальних підприємств посіло КП “Про-експерт”, яке займається проведенням експертної оцінки проектно-кошторисної документації об’єктів будівництва усіх форм власності. Станом на сього прибуток від 1 січня поточного року становить 215 180, 94 грн. Директором цього КП є Василь Семотюк, який балотувався на останніх виборах 2015 року до Снятинської районної ради по 24 виборчому округу від Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

 

Третє місце посіло КП “Івано-Фанківський обласний навчально-курсовий комбінат житлово-комунального господарства” заробивги всього лиш 22 470 грн. Керівником комбінату був Володимир Карп – чоловік директорки департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації та депутатки Івано-Франківської обласної ради від БПП “Солідарність”. Останніми днями Василя Карпа не стало в живих у зв’язку з передчасною смертю.

 

 Автори: Христина Зелінська, Михайло Джогола


Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

582
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1519
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3087
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2112 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4211
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5972

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

434

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

433

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

414

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

528
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10049
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

864
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

828
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

562
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2424
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

860
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1189
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34151 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

294
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

413
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

752 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

938