Атоми та Бог

 

 

Все розпочалось з Платона. Сократ принципово не фіксував струми думок для уникнення "повторення досвіду". Будь-який досвід варто заперечити, навіть власний. Навіть, якщо досвід глибокий та чудовий -його варто заперечити.
Заперечити й забути в досвіді Забуття. 
Ідеї для того й вигадали для більш спрощеного забування. Таке сумнівне враження, що усіляка філософія/ Новітнього часу й постмодерну та постнауки/ є розгалуженням й грою в бісер. Гра в бісер Гесе, хоча здебільшого є підозра на музичний інструмент. Простіше, звісно, зробити кроки в напрямках не тільки текстових візій, й суто іконічних-канонічних. Комусь було потрібно зробити мутагенез. Симбіози та перевтілення думок різних аспектів в окремі контексти окремих дискурсів, тому і є клондайк темної метафізики. Її теж варто призабувати, повільно та впевнено. 
Грецька культура, звісно цікава, як і епоха дивних схоластик, як і італійський Ренесанс чи Епоха Новітнього часу. Є окрема преамбула Вибору, вона суттєва, з огляду певних ситуацій та їхніх модифікацій.
Зрозуміло, що хтось когось ідеалізовував й з когось вибудовував Вавілонські вежі чи палаци з слонової кістки. Але Великі риби поїдають маленьких, каузально та перманентно. З Платона логічно вийшов Арістотель, а з них дивні схоластичні інтерпретації та симпатії окремих тлумачень, але сутність залишилась Мертвою. Мертва сутність речей й Явищ, в котрі за певною рецептурою вносяться окремі змісти й змісти-преамбули в залежності від політичних конструкцій й ситуативних фобій.
В Центрі центрів варто покласти Демокріта. 
Він запропонував атомістику. Але все насправді з ніг на голову. Протилежні полюси не притягуються, а якщо й це відбувається народжуються Великі риби й анаболіки Росту та зростання. Зараз можна просто померти й чим спокійніше, тим краще. Можна жити вічно й щасливо, в блаженному незнанні чи всезагальному та глибинному всезнанні. Сонце всеодно світитиме.. І місячне сяйво надихатиме.
Якщо розлянем схоластику, тоді варто врахувати, що церква зберегла більшість текстівта рукописів, незалежно від Речей та Ідей, чи тотальному зневірення існування одного в іншому. Речі вседно не отримали якісного розуміння, певне та деклароване для певного штибу та алхімій. Номіналізм Оккама завжди був в пріорітеті , як і всіма улюблений томізм. Фома був глибинний, тому головним є Заперечення знання. Він від нього героїчно відмовився, хоча й запізно...
Після томізму Відродження все ж таки повернулось до Платону. Тріумфально. Й заперечило томізм. За Платоном Буття /як Фактор/ має мету і цілі. Не факт, можливо й таємничі місії. Хоча потім Галілей те заперечив й навів на парадигму відсутності Цілей й самостійного існування буття. Добре- недобре, але синусоїда має певну магію ймагію спотворення чи окрилення. За Галілеєм Речі-буття нікуди не спрямовані й жодної Мети не мають. Не мають , і це добре, варто звичайно мати, тоді буде прозоріше й цікавіше.
Галілей дав імпульс Паскалю. Блез заперечив знання й згадав про Бога...
Про Бога варто згадувати...
Паскаль дав імпульс для Бекона. Бекон заговорив про Силу духу й Волі. Про агресію, яку добре розкриє свого часу Шпенглер, сидячи по ночам в бібліотеках з шаленою головною біллю. Біль -це щастя.
Фауст знав цю рецептуру. За Беконом меседж Знання як Феномену отримала логічний Статус. Це сила . Сила не Ньютонівська, суто демокрітовська. Демокріт з'явився знову у всій своїй красі та величі...
Бекон дав поштовх для Гобса. Томас об'єднав АтомиДемокріта в Спільноти й заклав цеглини Суспільства. Феномен суспільства. Агресивного й сповненого знання.
Гобс суспільними атомами змусив дати природу Декарту та його Тотальному Сумніву. Те саме Заперечення, лишень етичне й геометричне. 
Декарт теж згадав Бога, зрозумів його , як Причину, але не мету. Хоча кожна причина має каузистику та ціль...
Декарт був реально крутим філософом чи вченим Нового часу, хоча філософія завжди була зерном Наукової парадигми. Декарт сумнівався в атомах, але Ньютон роздивився Феномен з позицій взаємодії та Контакту. Створив окремі Закони. Можливо Ньютон був більш соціально адаптованим, чи просто грамотним євреєм. Хоча нічого з того тотально корисного, але закони Ньютон розробив з Центрів Платона й атомів Демокріта. 
Цікавим є феномен Архімеда, який об'єднав окремі Атоми в Форми та конкретні Фігури, як і Піфагор. У Піфагора все є зрозумілим, окрім того, чому все ж таки він та учні його Школи категорично не їли фасолі. Можливо Фасоль єтемною матерією. Хоча сам Піфагор та Демокріт були чаклунами й займались темною магією. От шарлатани. Але йюце цікаво, врешті. 
За Ньютоном крокував Спіноза, голандський єврей, хоча яка різниця , врешті, головним заробітком в нього було цілоденне шліфування лупи ....
Спіноза задекларував Бога як Центр всіх центрів. Бог є спільнотою атомів. Але природа їхньої взаємодії знаходиться за межами нашого розуміня, краще трикутники Архімеда та Піфагора. 
Потім епоха Юма. Він крайній скептик. Я теж. Юм мені особисто дуже приближений. 
Юм підсказав Гасенді, поки не пізно, легалізувати Атом, бо Бог стане більш феноменальним. 
Юм дав життя Локу. Лок Джон чи Джонні аналізує парадокси Суспільства й самі Фенномени агресії. Природу варто перемогти йБога також.... Лейбніц й відомі Монади. Монади Атоми. Й атоми та чи модуси та монади- від не тепло й ні холодно. Лейбніц створив передумови Феномену.
Й так до нескінченності. Бог , атоми та люди.
Варто це все розрізняти й не робити коктейлі...
Атоми люблять війну.
Ми в кімнаті, обскурі чи ковчезі Ноя. 
Ми врешті просто повбиваємо один одного...
Й це прекрасно.


26.03.2016 Роман Бончук 2453 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690