Білий дім — про смерть Пригожина: "Кремль має довгу історію вбивств опонентів"

Речниця адміністрації президента США Карін Жан-П'єр, коментуючи смерть ватажка ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, заявила, що Кремль "має довгу історію вбивств своїх опонентів".

Як пише Суспільне, про це представниця Білого дому повідомила під час брифінгу.

За її словами, загибель очільника "вагнерівців" була передбачуваною і сталася через "дисфункцію всередині Росії".

Як зазначила Жан-П'єр, "холоднокровний вбивця був настільки розчарований тим, як Кремль вів війну проти України, що розкритикував політику РФ".

"Він (Пригожин — Ред.) говорив про непотрібність війни й пішов на Москву, перш ніж досягти угоди з Путіним. І ось, тепер, через два місяці після того, як він уклав цю угоду, його вбили.

Цілком очевидно, що сталося", — підкреслила речниця адміністрації президента Сполучених Штатів.


Що відомо про смерть Пригожина


23 серпня, у Росії, біля села Куженкіно Бологівського району Тверської області, розбився бізнес-джет Embraer. 10 людей, які були на борту, загинули.

За фактом інциденту, слідчий комітет РФ розпочав розслідування. У "Росавиации" поінформували, що в списках пасажирів на літак був Пригожин.

27 серпня у слідкомі РФ підтвердили смерть ватажка ПВК "Вагнер" за результатами молекулярно-генетичної експертизи десятьох загиблих у межах розслідування авіакатастрофи приватного літака.


Як Пригожин став "кухарем Путіна"


До того, як з'явитися у медіа як військовий, з 1979 року Пригожин 9 років просидів у тюрмі за статтями: груповий розбій, шахрайство і втягнення неповнолітніх у заняття проституцією.

Після колонії він почав розвивати бізнес у продовольчій сфері та став ресторатором у Санкт-Петербурзі. З кінця 2000-х свої зусилля Пригожин зосередив на Москві.

Наприкінці 2012 року Міноборони РФ уклало угоду із компанією Пригожина "Конкорд" на 50 мільярдів рублів. Саме тоді він став головним постачальником харчів для російської армії та отримав прізвисько — "кухар Путіна".

У 2013 році в Росії утворився "Слов'янський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її був Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", що отримав "кличку" на честь композитора Ріхарда Вагнера, якого любив Гітлер.

У межах укладених домовленостей з Башаром аль-Асадом перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року.

Згодом "Слов'янський корпус" перейменували у приватну військову компанію "Вагнер"."Вагнерівці" за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, брали участь у війні в Сирії та на Донбасі.

З березня 2022 року ПВК вважали найбільш боєздатною силою РФ, яка воювала на території України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


30.08.2023 919
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1444
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3027
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

825
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

516
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2380
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1153
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34112 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681