Більша заразність та вища смертність: Степанов пояснив, чим відрізняються нові COVID-штами

Нові штами коронавірусу відрізняються коротким інкубаційним періодом та високою смертністю.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише Фіртка.

“Низка європейських країн вже призупинила послаблення карантинних обмежень внаслідок проникнення на континент нових більш небезпечних штамів COVID-19, зокрема, мутованого британського та африканського штамів. Ці штами вірусу відрізняються коротким інкубаційним періодом - 1-3 дні, втричі більшою заразністю, зменшенням частки безсимптомного (перебігу — ред.) або легких форм захворювання та, на жаль, високою смертністю. Крім органів дихання, вірус почав вражати нирки, печінку, центральну нервову систему. У світі також суттєво зросла частка повторних захворювань, яка коливається від 4 до 18% від загальної кількості нових захворювань”, - розповів Степанов.

Також серед особливостей нових штамів, за словами міністра, є те, що у від 52% до 67% пацієнтів фіксується виражений постковідний синдром, який триває від трьох до шести місяців.

“Цей штам був зафіксований на території України, згідно з дослідженнями, які було проведено Інститутом ім. Громашевського. Тому ми, звичайно, з великим занепокоєнням відносимося до цієї інформації. Наголошую, це напряму впливає на здоров’я людей і важкість перебігу коронавірусної хвороби”, - сказав Степанов.

Він додав, що держава попередніми заходами, які наразі введені в дію, контролює розповсюдження захворюваності.

Втім, за словами міністра, громадяни не повинні забувати про індивідуальні засоби захисту і відповідні правила поведінки.

“Вкотре нагадую, що захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості та корисні звички: мити руки з милом не менше ніж 20 секунд щораз, а якщо такої змоги немає, користуватись засобами для дезінфекції для рук; дотримуйтесь дистанції з людьми понад 1,5 метра; уникайте скупчень людей і закритих приміщень з поганою вентиляцією, якщо такої можливості немає - вдягніть маску, яка прикриває рот та ніс, притиснувши спеціальним дротиком до перенісся; ніколи і ніде не торкайтеся очей, носа і рота на вулиці, в транспорті або магазини. Дотримуйтесь кашльового етикету”, - сказав Степанов.

Він нагадав, що Івано-Франківська, Чернівецька, Житомирська та Закарпатська область були віднесені до червоного рівня епіднебезпеки, і наразі там діють більш жорсткі карантинні обмеження.

“Вони дуже необхідні саме заради здоров'я українців. Тому я прошу вас…, незалежно від того, де ви мешкаєте в цій області, чим ви займаєтесь, обов'язково дотримуйтеся цих правил, які встановлено на території області. Тільки в такий спосіб ми можемо перемогти COVID-19 і як наслідок зменшити кількість людей, які захворіють, а також зменшимо кількість людей, яку ми втратимо в цій війні з вірусом”, - сказав Степанов.

Як повідомляв Укрінформ, станом на ранок 9 березня в Україні лабораторно підтверджено 3 261 новий випадок коронавірусної хвороби. За весь час пандемії в Україні захворіло – 1 410 061 особа; одужали – 1 199 229; летальних випадків – 27 204.

4 березня 2021 року ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України» повідомив про виявлення в Україні британського штаму коронавірусу. Так, у процесі секвенування 20 зразків визначено, що 2 зразки з Івано-Франківської області належать до британського варіанту з наявними характерними мутаціями — В1.1.7 (VUI2020212/01).

Раніше, у грудні 2020 року, влада Великої Британії повідомила, що в результаті секвенування вірусного геному виявлено новий варіант SARS-CoV-2, носіями якого на той момент було не менше 1 000 людей.


Читайте також:

Третя хвиля: в Україні зростає кількість хворих та госпіталізованих із COVID

Критична ситуація: очільник Франківська просить для хворих на COVID-19 ще один поверх кардіоцентру

Люди лежать у коридорах: лікарні Франківська все ще заповнені хворими на COVID-19

У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)

Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19


10.03.2021 2026
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

621
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1552
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3125
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2134 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4241
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6009

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

464

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

448

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

434

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

536
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10075
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

887
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

848
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

596
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2451
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

880
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1211
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34171 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

332
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

432
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

772 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

956