БОРЩІВНИК СОСНОВСЬКОГО ОКУПОВУЄ ІВАНО-ФРАНКІВЩИНУ (ФОТО)

Як повідомляла "Фіртка", Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, висловив переконання, що найближчим часом будуть звільнені з займаних посад керівники районного рівня, які допустили масове розповсюдження на землях своїх районів борщівника Сосновського.

 

А саме будуть звільнені відповідальні за сільське господарство заступники голів РДА Рожнятівського, Тисминецького, Рогатинського та Надвірнянського районів, а також начальник управліня сільського господарства Рожнятівської райдержадміністрації, де ситуація найгірша.

 

"Немає їм там що робити. Колись за такі бур'яни судили. Це повна безвідповідальність керівників", - сказав Михайло Вишиванюк.

 

З приводу боротьби з борщівником була проведена навіть спеціальна нарада за головування першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, а підрозділи МНС почали знищення брщівникових «джунглів» в Рожнятівському, Тисминецькому, Рогатинському та Надвірнянському районі.

 

Проте борщівник добре себе почуває і в Богородчанському районі. Кореспондент «Фіртки» переконався в цьому, провівши «фотосесію» на полі села Скобичівки за 1 кілометер від "столичного" міста Богородчан.

 

Зауважимо, що ці «джунглі» борщівника Сосновського розміщені на «стратегічній трасі» Івано-Франківськ-Гута…

 

Довідково.

Різновидів борщівнику існує понад 60. Борщівник Сосновського, який містить речовини, що викликають фотохімічні опіки у людей і тварин, у наших краях з’явився після війни. Його батьківщиною є Кавказ. Свого часу було наказано розводити борщівник Сосновського по всьому Союзу. Проте, як виявилося, він має дуже токсичний сік і викликає важкі опіки. З часом від розведення цієї культури відмовилися, проте було вже пізно. Борщівник здичавів, розсіялося насіння, розповзлося коріння… І стебла, і листя, і квіти борщівнику містять фуранокумарини. Ці речовини різко підвищують чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання.

Медики застерігають: досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце – і опік гарантований. Найсильніші опіки борщівник викликає при контакті з вологою шкірою у сонячні дні. Спочатку шкіра червоніє, виникає біль, набряк. З’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Пухирі можуть рости по декілька днів, захоплюючи нові ділянки шкіри. При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, піднімається температура. Борщівник викликає і алергійні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи.

Особливо слід берегти від борщівника Сосновського дітей. Борщівник найбільш комфортно почуває себе у місцях, де багато вологи. Якщо на шкіру потрапив сік, не слід його розтирати; треба промокнути серветкою чи хустинкою, негайно закрити уражене місце від світла кількома шарами тканини. Можна накласти щільну пов’язку або замотати одягом, але щоб світло не проникало під тканину. Вдома місце контакту необхідно ретельно промити спиртом або водою з милом, заховати його від сонця. Опіки від борщівника досить глибокі, „на пам’ять” залишаються темні пігментні плями. Вони тримаються до шести місяців, а в тяжких випадках залишаються і на все життя. Наслідки бувають важкими. Сильні опіки можуть привести до омертвіння тканин. Особливо обережними треба бути людям, схильним до алергії. У них може розвинутися набряк Квінке, а це вже загроза життю. Якщо пухирі невеликі, краще їх не чіпати. Коли пухир продовжує рости, необхідно звернутися до лікаря. У жодному разі не слід змащувати йодом, опік буде подвійним.


22.07.2011 2745 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

531
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1455
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3033
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2076 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4149
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5925

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

380

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

400

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

394

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

522
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

832
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

796
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1082
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

523
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2389
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

837
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1158
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34117 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

380
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

718 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

913
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

684