Букет Табачника

 

 

 

Табачник із безсоромністю хлопчика з київської російськомовної інтелігентної родини, якій так і не вдалося стати московською, заявив, що студентка прагнула подарувати йому квіти. Можливо, завтра ми почуємо заяву, що він від неї вагітний. Це сигнал суспільству: якщо ляпас сприймається як подарунок, то (не приведи Господи!) постріл буде сприйнято, як сюрприз, вибух, як салют.

 

Більшість респондентів незгодна зі вчинком студентки Дар’ї Степаненко, що мав місце на конференції міністрів освіти. П’ята частина респондентів не задоволена силою удару. 15% опитаних хотіли б, щоб у букеті, яким оперувала дівчина, був захований відрізок металевої труби, 25% вважає, що потрібно було застосувати інший сорт квітів – з шипами, 30% воліли б бачити удар вазоном з квітами й лише 10% тверезомислячих громадян бажають вирішувати проблему Табачника шляхом діалогу з Путіним.

 

Мене трохи лякають реакції суспільства. Воно не проявило жодного співчуття до міліцейського майора, вбитого у селі Семиполки під Києвом. Певною мірою це можна пояснити нашими культурними асоціаціями, адже прізвище вбивці – Запорожець. Ми чули це в старовинних думах: запорожець вбиває майора (чи мурзу) – і кому має співчувати правдивий українець? Життя переповнене символами. Нажаль, влада, яка перебуває не в українському культурному контексті, цих символів не розуміє. Тому не використовує адекватних програм управління суспільством, які саме з цих символів складаються.

 

Скажімо, нинішній режим гнобить опозицію замість того, щоб гратися з нею, грати нею. Опозиція – це важливий механізм стримування не влади, а саме суспільства, каналізування народного незадоволення в ніщо. Як тільки політиканів та опозиційних вождів не виявляється поряд з натовпом, він одразу вибиває двері Верховної Ради. І це – зауважте – натовп, складений із нещасних чорнобильців і боязких «афганців», які значно поступаються в агресивності дівчатам-студенткам чи бабусям-пенсіонеркам.

 

Влада має вишукувати найбільш активних незадоволених не для того, щоб їх ув’язнити, а для того, щоб дати їм депутатське крісло, посаду радника при президенті, або ввести до чергової «робочої групи» при Кабінеті міністрів. Пригодовані «незадоволені» швидше погасять народний протест, аніж п’яні міліцейські майори, у яких не вистачає клепки не повертатися спиною до односельчан.

 

Навіть простуваті американці зрозуміли, що для того, щоб перемогти Талібан, треба інтегрувати його представників до уряду Афганістану. Навіть Москва на пікові своєї могутності усвідомила (в шістдесятих роках), що мало просто розстрілювати і ув’язнювати українців, треба допускати їх до керівних посад в райкомах і виконкомах, щоб не гарчали по кущах.

 

Перевага держави в тому, що вона може відкусювати від свободи маленькими шматочками, але весь час: ввести обмін валюти за паспортами, заборонити камуфляж, посадити когось із молоді, надати додаткові повноваження ДАІ... Натомість люди можуть підніматися на захист свободи раз на кілька років й тому по балансу завжди у програші. Тому мета діяльності всих протестних груп має полягати в тому, щоб позбавити державу монополії на насильство. Без цього все марне. Натомість метою держави має бути нейтралізація протестних груп через допущення їх до виборів.

 

Нещодавно Азаров із Табачником відвідали Столипіна. Поки що не у пеклі. Прийшли з квіточками на могилу. Дехто в Україні вшановує видатних співвітчизників, а хтось – видатних людей, убитих співвітчизниками: Столипіна, Ватутіна, невідомого солдата... обидва пантеони потребують поповнення.

 

Дмитро Корчинський,

Братство


Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

540
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1466
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3040
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2079 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4154
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5929

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

384

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

403

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

799
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1085
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

527
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2395
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

840
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1162
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34120 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

387
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

723 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

916
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

687