Бути церкві чи ні? У Калуші міський голова пересварився з парафіянами, яким не хочуть дати дозвіл на будівництво церкви (фото+відео)

 

 

 

20 червня, на засідання сесії Калуської міської ради прийшло близько сотні парафіян УГКЦ разом зі священиками, щоб достукатися до міської влади. Люди хочуть, аби міська влада надала їм дозвіл на будівництво невеликої церкви в районі вулиць Пушкіна-Січових Стрільців.

 

Втім в порядку денному під пунктом №36 знайшли проект рішення «Про відмову у наданні дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення та надання в постійне користування земельних ділянок суб’єктам господарської діяльності (Релігійній громаді Царя Христа УГКЦ в м. Калуш Івано-Франківської області та релігійної організації релігійної громади УПЦ Київського патріархату храму «Великомученика і цілителя Пантелеймона», пише Фіртка.

 

За словами отця Віктора, спочатку міська рада пообіцяла надати дозвіл на будівництво, а коли парафіяни разом із священиками вибрали місце ситуація змінилася не на їх користь.

 

«Прийшовши на зустріч ми почули, що нас підтримують. Ми знайшли місце – це місце було найкращим. Ми почали збирати підписи священиків за побудову храму, було зібрано близько тисячі підписів за побудову храму саме в тому районі. Також було сто окремих заяв на ім’я міського голови про потребу у побудові цього храму. Це можливо і не космічна цифра, але, вважаю, потрібно рахуватися з людьми. Але сприяння з боку влади ми не отримали на даний момент, а навіть й спротив», - наголосив отець Віктор.

 

Тож саме через спротив міської влади, парафіяни чисельно прийшли просити за будівництво храму, щоб їх влада таки почула.

 

Також священик пояснив, що громада ніяким чином не захоплювала землю і не вчиняла порушень проти закону.

 

«Ми навіть маємо документ, що ніяких правопорушень не було. Ми розуміємо, що стався конфлікт і що всі «за» не можуть бути тому ми пропонуємо компромісний варіант. За  власний кошт ми будуємо дитячий майданчик, міні-футбольне поле, яке на тому місці хочуть бачити калушани, і будуємо храм, де будуть молитися люди, — запропонував священик.

 

 

Натомість міський голова Калуша Ігор Матвійчук  запропонував  громаді знайти спільну мову із калушанами, які проживають на вулицях Пушкіна та Січових Стрільців, але виступають проти будівництва храму.

 

 "Є ті, хто за будівництво, і ті, хто проти, тому треба говорити з людьми, — зазначив він.

 

 

 

Втім люди збурились і зауважили, що вони є мешканцями тих вулиць, тож виступають за будівництво храму. Так, один із депутатів міської ради наголосив, що влада винна у ситуації яка сталася, тож повинна знайти компроміс, а не зіштовхувати людей.

 

"Маємо шукати компроміс, щоб не збурювати громадськість. У межах цих вулиць ми можемо знайти місце для будівництва, щоб задовольнити обидві сторони. Сьогодні не потрібно піднімати градус в суспільстві", - сказав депутат. 

 

А заступник міського голови Руслана Вайда під час дискусії переконувала парафіян, що влада займається підготовкою документів для побудови і шукає можливість вирішення конфліктної ситуації.

 

До слова, саме прикарпатські депутати від фракції «УКРОП» посприяли у тому, щоб влада пішла на поступки парафіянам та почала із ними діалог. Крім того, створена спеціальна комісія, яка має знайти земельну ділянку, щоб влаштовувала релігійну грромаду.

 

 

Обговорення питання у сесійній залі тривало близько. Вже типово влада наполягала на тому, що потрібно вирішити конфлікт. Втім релігійна громада, яка прийшла просити землю наполягає, що влада міста просто не хоче йти на зустріч парафіянам. Після слів міського голови, про те, що  він «за будівництво церкви у центральній частині міста на Пушкіна-Січових Стрільців» люди вигукнули, що це неправда та почали скандувати «Ганьба!» Після цього вони  покинули сесію міської ради. 

 

 

«Питання конфліктне, хочемо цього ми, чи ні нам все одно прийдеться його вирішувати», - резюмував по завершенні міський голова Калуша.

 

Наразі конфліктне питання залишається відкритим і депутати повернуться до нього вже на найближчій сесії міської ради.

 


30.06.2016 1722 2
Коментарі (2)

Slavi Мikha 2016.07.01, 10:16
Може вже варто нарешті серед безлічі церков,представники яких збивають людей на дорогах,а потім втікають, збудувати який заклад де люди могли б малювати,співати,ліпити скульптури,займатись театральним мистецтвом і т.д.
Дальнобойщик 2016.07.22, 16:02
А може варто відкрити свої очі і побачити скільки священики тратять свого здоров я часу, щоб допомагати бідним,хворим, вмираючим, сиротам і т.д. і неосуджувати їх і довірити суд Богу??
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

467
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

870
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1891
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3399
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2324 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4542

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

702

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

607

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

586

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

609
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10242
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1076
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5117
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

887
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2682
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1094
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

148
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

596
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

521
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

581
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

921 2