
В Івано-Франківській області спостерігається тенденція, що чоловіки рідше звертаються до центрів зайнятості через побоювання офіційного працевлаштування через мобілізацію.
Про це в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
За його словами, наразі лише 15% із загальної кількості тих, хто перебуває на обліку, становлять чоловіки. Натомість 85% — це жінки.
"Чоловіки бояться офіційного працевлаштування через ризик бути мобілізованими, тому часто уникають обліку в центрі зайнятості.
Але хочу зазначити, що обласний центр зайнятості також має вакансії з можливістю бронювання.
Цей процес нелегкий, це вже завдання роботодавця, але сміло можу сказати, що такі вакансії також є", — зазначив Василь Цимбалюк.
Так, на ринку праці все більше відчувається нестача чоловічої робочої сили. А тому в деяких випадках вакансії для чоловіків пропонують жінкам, яких після відповідного навчання успішно працевлаштовують в традиційно "чоловічих" сферах.
"Наприклад, вже є успішні приклади працевлаштування жінок водійками тролейбусів та ліфтерками. У будівельній сфері та добувній промисловості також спостерігається зростання кількості жінок.
Наприкінці 2024 року організували масштабний бізнес-форум, де обговорили питання навчання та перенавчання, а також підвищення кваліфікації робітників через Івано-Франківський центр професійно-технічної освіти", — поділився директор обласного центру зайнятості.
Разом з тим, найвища потреба у працівниках зараз у сфері послуг — зокрема, шукають барменів, офіціантів, продавців, покоївок.
Більше читайте у матеріалі: Нестача кадрів, найоплачуваніша галузь, гранти та як жінки опановують "чоловічі" професії: ринок праці на Прикарпатті під час війни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: