Чи є залежність між постійним фарбуванням, хімічним випрямленням волосся та раком грудей?

Жінки, які регулярно користуються перманентною фарбою для волосся, можуть підвищити ризик раку молочної залози до 60 відсотків, повідомляють вчені в Міжнародному журналі раку.

Дослідження, засноване на медичних записах понад 45 000 жінок, виявило позитивну кореляцію між перманентною фарбою для волосся та раком молочної залози, особливо це стосується чорношкірих жінок.

Стаття базується на закономірностях та тенденціях і не підтверджує пряму залежність, проте припускають, що у звичайних косметичних засобах можуть ховатися канцерогени.

"Результати мене не дивують", - сказала в Newsweek Otis W. Brawley, лікар-онколог та епідеміолог Центру раку Хопкінса-Кіммеля. - "Багато хто з нас побоюються, що хімічні речовини, особливо в перманентних фарбах для волосся та випрямлячах волосся, можуть викликати рак".

Жінки, які регулярно фарбували волосся, збільшували ризик розвитку раку молочної залози на 9%. Однак для чорношкірих жінок ризик розвитку раку молочної залози був значно вищим – 45%.

Показник збільшується до 60% серед чорношкірих жінок, які постійно використовували фарбу для волосся, що визначається в цьому випадку як один раз (або більше) кожні п’ять-вісім тижнів.

Асоційований ризик для білих жінок, навпаки, становив 7% при регулярному вживанні та 8% при інтенсивному використанні.

Також виявились відмінності залежно від типу фарби для волосся, що використовується. Темна фарба для волосся була пов'язана зі збільшенням ризику для чорношкірих на 51% та для білих жінок на 8%. Що стосується легкої фарби для волосся, виявляється, що на 46% збільшується ризик для чорношкірих жінок і на 12% збільшується ризик для білих жінок.

Чому існують расові відмінності, незрозуміло, але дослідники припускають, що це може бути пов’язано з відмінностями у використанні або різницею у способі виготовлення товарів, що продаються для різних споживачів.

Автори дослідження посилаються на попередні дослідження, які дозволяють припустити, що ті, які були зроблені для чорношкірих жінок, можуть мати вищий рівень хімікатів, що порушують ендокринну систему.

"Чорношкірі жінки вже мають підвищений ризик раку молочної залози, і скласти чітку лінію щодо продуктів для волосся важко", - сказала Стефані Берник, доктор медицини, начальник хірургії молочної залози на горі Синай-Вест у Нью-Йорку.

"Сказавши це, я вважаю, що дослідження дає нам достатньо доказів для того, щоб закликати до перспективного випробування, розробленого спеціально для розгляду цього одного фактора, щоб побачити, чи існує підвищений ризик раку. Тим часом, я попередила би пацієнтів про наявність зв’язку між фарбами для волосся та раком, хоча потрібні додаткові дослідження."

Вони також виявили значну кореляцію між ризиком раку молочної залози та хімічним випрямленням волосся, при цьому наголошували дослідники, що це потрібно підкріпити іншими дослідженнями. (Інші дослідження підтвердили відсутність ризику раку молочної залози, пов'язаного з релаксаторами волосся).
Однак у цьому випадку ризик був послідовним, збільшуючись у всіх расах на 30% для жінок, які використовують хімічні випрямлячі для волосся кожні п’ять-вісім тижнів і більше. Хоча, як зазначають автори дослідження, це, швидше за все, вплине на чорношкірих жінок, оскільки хімічні випрямлячі вони використовують частіше, ніж білі жінки.

Що стосується їх порад для жінок, які фарбують або хімічно випрямляють волосся, то Дейл Сендлер, доктор філософії, керівник відділу епідеміології NIEHS, який брав участь у дослідженні, вказує на численні інші канцерогенні хімічні речовини, під дію яких люди регулярно потрапляють.

Броулі радить жінкам дуже обережно використовувати фарбу для волосся та хімічні випрямлячі для волосся, але каже, що є й інші речі, які матимуть більший вплив на те, чи у когось буде розвиватися рак чи ні.

"Я також зазначив, що поєднання ожиріння, споживання занадто багато калорій та недостатньої фізичної активності має значно більший відносний ризик розвитку раку молочної залози як у чорно-білих жінок", - сказав Броулі, колишній головний медичний та науковий директор Американське товариство з раком.

Майкл Джонс, старший науковий співробітник з епідеміології в Інституті досліджень раку, сказав: "Занадто рано робити тверду рекомендацію на основі одного дослідження. Потрібні подальші дослідження. Вся література повинна бути оцінена експертними групами, збираючи докази, щоб зробити рекомендації ", - сказав він у" Newsweek ". Він додає, що в дослідженні є обмеження.

"Дослідження є хорошим перспективним дослідженням, але у жінок, яких було залучено до дослідження, була сестра з раком молочної залози, тому висновки не обов'язково мали би бути справедливими для жінок у широкій популяції, отже, є необхідність подальшого підтвердження. "

Дослідження ґрунтувалося на медичній документації понад 46 000 жінок у віці від 35 до 74 років із «сестерного» дослідження, тобто усі жінки, мали близького родича, який помер від раку молочної залози. Результати включають інформацію з періоду спостереження приблизно 8 років, коли виявили 2 794 випадків раку молочної залози. 

за матеріалами Newsweek


05.12.2019 5766
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

545
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1475
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3047
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2082 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5935

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

393

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

407

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

399

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

841
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

803
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1089
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

531
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2401
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

842
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1165
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34123 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

390
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

729 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

919
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

693