Чи варто завчасно прикрашати новорічну ялинку та домівку? Пояснюють психологи

Необов’язково чекати останніх днів грудня, щоб поставити ялинку і почепити на неї новорічні гірлянди.

Якщо вам вже кортить облаштувати у домівці різдвяну атмосферу і ви шукаєте привід, щоб якомога швидше витягнути гірлянди, тоді наука – ваш друг, пише УП.Життя з посиланням на The Mirror.

Психологи кажуть, що новорічний антураж може зробити вас щасливішими. 

"У світі, де повно стресу і занепокоєння, люди люблять асоціації з речима, які роблять їх щасливими.

А різдвяні прикраси часто нагадують дитинство", – каже психоаналітик Стів МакКаун.

За його словами, прикраси – це якір або шлях до старих позитивних емоцій. 

Тому завчасне прикрашання домівки новорічними атрибутами підсилює це приємне хвилювання.

Якщо різдвяні вогники роблять вас щасливими, то не варто чекати грудня.

У 2020 році чимало людей вирішили прикрасити домівки задовго до початку зимових свят

"Цьогоріч було багато горя і втрат: втрата свободи, втрата часу з сім'єю, втрата доходу і роботи, втрата близьких…

Таким чином, люди шукають розради і навіть зцілення", – пояснює психолог Меліса Робінсон-Браун в коментарі Huffpost.

А декорування домівки – це один із способів безпечно і здорово підняти собі настрій.

Психологи називають 4 переваги святкового декорування для емоційного здоров'я, якщо прикрашати домівку до свят заздалегіть.

Святкові гірлянди та прикрашання ялинки можуть викликати ностальгію, нагадуючи теплі спогадах з дитинства. 

Для людей, які фізично не можуть у святкові дні бути зі своїми близькими, роздуми про минуле можуть принести розраду. 

Крім того, якщо ви пошвидше почнете прикрашати оселю, зможете підтримувати хорошу атмосферу протягом декількох додаткових тижнів.

"Як психолог я часто говорю про зв'язок між нашими думками, емоціями і поведінкою", – розповідає психолог Ерлангер Тернер. "В умовах стресу, викликаного пандемією, роздуми про позитивні образи – це один із способів запобігти занепокоєнню." 

Декорування будинку може викликати позитивні спогади і емоцій, які дійсно можуть бути корисними для запобігання смутку.

Запах також сильно пов'язаний з пам'яттю, тому можна запалити ароматичну свічку, або наповнити дім сосновим ароматом.

Хоча важливо дозволити собі відчувати різні почуття (зокрема, неприємні), це не означає, що ви повинні бути поглинені страхом і тривогою 24/7.

Пошук здорових способів відволіктися від усього, що відбувається в світі, може принести полегшення і допомогти з цим впоратися.

"Людям легко захопитися і навіть зациклитися на тому, про що пишуть ЗМІ, що може посилити почуття тривоги і депресії. 

А завчасне декорування дому відволікає та приносить задоволення", – розповідає психологиня Робінсон-Браун.

Дуже багато з того, що сталося в цьому році, виявилося поза нашим контролем. 

Ми не можемо в індивідуальному порядку покласти край пандемії, зупинити насильство або змінити політичну нестабільність. Це іноді може змусити почувати себе безсилими.

Експерти з психічного здоров'я рекомендують зосередитися на тому, що ви можете контролювати, щоб зменшити занепокоєння.

Сюди можна віднести і декорування домівки. Коли є можливість перетворити своє помешкання у затишний куточок, незважаючи на зовнішні проблеми.

У рік, наповнений страхом, створення позитивних очікувань було складним завданням. 

Але коли ви дивитеся на свої прикраси, то починаєте мріяти про ті хороші моменти, які незабаром на вас очікують: як будете дивитися святкові фільми, слухати святкову музику, пекти печиво, відпочити від роботи або відкривати подарунки.


14.12.2020 11677
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

558
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1494
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3058
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2089 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4182
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5945

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

414

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

403

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

852
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

815
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

546
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2408
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1174
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34130 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

399
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

737 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

926
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

699