Чим небезпечний сезон холоду для нашої шкіри? Консультує дерматокосметолог

Прокопій Галина Ігорівна – лікар дерматокосметолог медичного центру «Оксфорд Медікал»


Різке настання зими та холоду наносить різкий негативний вплив на нашу шкіру. Хтось любить зиму завдяки мандаринкам, солодощам та святковому настрою, а хтось з розпачем зустрічає цю пору.

Для більшості людей зима, холод та мороз асоціюються із печінням шкіри, лусочками, тріщинами та холодовими опіками. Тому ми разом спробуємо вияснити, чому шкіра настільки негативно реагує на холод і як ми можемо їй допомогти.

ЯК ХОЛОД ДІЄ НА ШКІРУ?

Місцева дія холоду та морозу полягає у різкому звуженні судин шкіри. Наскільки ми знаємо, судинна сітка, поверхнева і глибока, – це головне джерело живлення для шкіри. Коли судина звужується, відповідно в рази звужується їх площа, прямо пропорційно проникність кисню та поживних речовин. 

Коли шкіра не отримує достатньо живлення, вона не може адекватно протистояти поверхневій вражаючій дії холоду, стає чутливішою та хворобливішою.

Виникають такі неприємні симптоми, як:

  • сухість;
  • почервоніння носа, щік;
  • лущення відкритих ділянок;
  • поява пекучих тріщин і на руках, і на губах, і на обличчі загалом;
  • приєднання небажаних інфекцій шкіри;
  • висипання на шкірі по типу акне;
  • набряк уражених ділянок та ін.

ЯК ЗАРАДИТИ НЕГАТИВНІЙ ДІЇ ХОЛОДУ? ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ

Якщо у вас виникає постійна проблема чутливості шкіри від холоду, то хтось скаже, що рішення одне – не виходити на вулицю. Частково доля правди у цьому є, адже нема холоду – нема проблеми. Проте, кожен хоче жити активно і не сидіти у чотирьох стінах, та й неможливо відвідувати місце роботи, не залишаючи дім ☺

Тому, спробуйте дещо змінити свій щоденний догляд, це значно допоможе у догляді під час сезону холоду:

  • не забувайте про денне та нічне зволоження – зволожуючий крем по типу шкіри;
  • викиньте з косметички всі засоби, що містять спирти – вони тільки погіршують проблему сухості;
  • вмивайтеся не гарячою,а злегка теплою водою, щоб не було надмірного контрасту температури;
  • витирайте обличчя тільки легкими промокаючи ми рухами;
  • перед виходом на вулицю, за 30 хвилин щоразу наносіть жирний крем для обличчя;
  • не забувайте про SPF-захист, адже можливо дія ультрафіолету не настільки інтенсивна, проте навіть взимку наносить уражаючу дію;
  • не нехтуйте живильними масками  для обличчя;
  • щомісячно відвідуйте свого косметолога для огляду стану шкіри і отримання професійних рекомендацій щодо догляду.

ЯК НАШ РАЦІОН МОЖЕ ДОПОМОГТИ У ЗАХИСТІ ШКІРИ?

На жаль, не кожен може похизуватися дотриманням правил здорового харчування. А дарма, адже правильне формування власного раціону допомагає зберегти здоров’я серця,  шлунково-кишкового тракту, тримати тіло в тонусі, підтримувати гормональний баланс, захистити від багатьох інфекцій, зберегти красу та молодість шкіри.

У період холоду дерматологи та дієтологи рекомендують збагатити свій раціон поліненасиченими жирними кислотами (омега 3 та омега 6), які, згідно досліджень, приносять значний позитивний ефект для шкіри. Багато цих кислот міститься у жирній рибі та морепродуктах, горіхах, гарбузовому насінні, насінні чіа. Враховуючи їх калорійність, застерігаємо вживати ці продукти у помірних дозах, щоб не отримати ефекту зайвої ваги. Також Рекомендовано збільшити вживання вітамінів А, Е, групи В.

Якщо ви хочете отримати більше інформації для індивідуального догляду за шкірою, запрошую на безкоштовну консультацію.

Для запису на консультацію телефонуйте за номерами +380673777299, або +380503777299

 Партнерський матеріал


14.12.2020 12159
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

558
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1494
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3058
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2090 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4182
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5945

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

414

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

403

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

852
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

815
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

546
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2408
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1174
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34130 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

399
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

737 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

926
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

699