Чи допоможе УЗД народити здорового малюка?

 

Чи варто робити УЗД? Чи не пошкодить ультразвукова діагностика моїй дитині? Ці питання ставить перед собою кожна жінка, яка готується опанувати найчудовішу професію –  стати мамою.

 

Проте  лікарів хвилює інше: чимало  майбутніх матусь можуть використовувати можливості диво-апарата зі  своєю, майже розважальною метою: для фото та відеофільму про внутрішньоутробне життя малюка.
Грамотний лікар навряд чи дозволить майбутній мамі робити УЗД щомісяця. А така спокуса, на жаль, з’являється. Згідно зі статистикою, більшість матерів роблять ультразвукове обстеження не 2-3 рази за всю вагітність, а значно частіше.

 

Щодня  я оглядаю близько 20 майбутніх мам. Є такі жінки, які ходять  на УЗД майже кожен тиждень, щоб подивитися, як там дитинка, – розповідає лікар-перинатолог Христина Хомич. –  Ми їм пояснюємо, що в цьому немає потреби. Якщо майбутня мама дуже переживає за те, як проходить вагітність, то цілком можна обмежитися оглядом лікаря.  Наприклад, серцебиття плоду зовсім не конче прослуховувати за допомогою УЗД, для цього є фетоскоп, нешкідливий для майбутньої дитини. Щоб визначити передлежання та положення плоду в матці, також не потрібно УЗД, лише руки грамотного акушера. Звичайно, є виняткові випадки, коли УЗД справді необхідне: схильність до спадкових захворювань, народження в родині дітей з аномаліями розвитку, вплив на жінку радіаційного випромінювання або хімічних агентів, перенесення важких захворювань і вірусних інфекцій, хронічні захворювання матері, такі як цукровий діабет, фенілкетонурія тощо.

 

Рекомендований час  тривалості огляду дитинки – півгодини. Проте самі лікарі розуміють, що часто в цьому немає потреби, тому обмежують тривалість до 10-15 хв. На першому УЗД , яке, як правило, проводять після 12 тижня, лікар перевіряє , чи немає важких патологій плоду, а також оцінює роботу серця і системи кровообігу, дивиться, чи видно носову кістку, звертає увагу на обрис голови, тулуба, кінцівок дитини. Найважливішим є друге УЗД, яке рекомендоване після 20 тижня. Лікар оцінює об’єм навколоплідних вод, величину плоду. Стать дитини на цьому терміні вагітності вдається визначити в 70-80% випадків.

 

Хороший лікар, звичайно, не завжди говорить всю інформацію, яку побачить на екрані апарату, – переконана Христина Хомич.  – Наприклад, транзиторні стани дитини. Важко пояснити мамі, що це взагалі таке, тому стараємося не навантажувати матусь інформацією, яка призведе до хвилювань. Коли бачимо, що вагітність завмерла чи дитинка нежива, то ніколи не направляємо жінку на переривання вагітності, а рекомендуємо звернутися ще до іншого лікаря для підтвердження.  Відповідальність за такий діагноз візьме не кожен фахівець.
За словами Христини Хомич,  тішить, що тепер  70 % жінок приходять  на обстеження з  чоловіками.  Радіють за малюків навіть бурхливіше, ніж мама, особливо коли побачать, як рухаються ніжки, ручки. Щоправда, лікар може заборонити бути присутнім чоловікові при огляді – у кожного фахівця свої погляди. Інколи і жінки почуваються незручно, тому  просять почекати їх у коридорі. 

 

Проте пані Христина переконана  -  спільне УЗД зближує. І є стимулюючим кроком до партнерських родів, які набувають більшої популярності. Пані Хомич сама виховує двох діточок, останнього малюка народжувала разом з чоловіком.  Партнерські роди тільки зблизили подружжя, однак не можна стверджувати, що такий варіант підходить усім.  До такої події потрібно готуватися разом, відвідувати спеціальні курси, які діють при жіночій консультації.

 

Тему досліджувала Оксана Романенчук


Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

142
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

779
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1770
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3326
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2260 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4457

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

616

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

549

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

537

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

575
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10173
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1008
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4534
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

802
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2602
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1019
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34268 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

459
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

528
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

870 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1087