Чи можлива Партія Галичан?

 

 

Галичани дуже люблять шукати своїх серед чужих. Тому й готові голосувати весь час за чужих, які їм видаються своїми: і за дніпропетровських та волинських посткомсомольців, і за хоружівських сватів та кумів, і за чернівецьких вундеркіндів, і за київських кегебістів, літераторів чи боксерів. Аби не за своїх.


А чому? Бо «галичани - всі рівні», а тому серед нас не може бути когось кращого, розумнішого, гіднішого за інших. Свої з тих, кого ми бачимо на щодень поруч, здаються нам не достатньо мудрими, порядними, красивими і приємними. Тому й довіряємо більше тим, на кого дивимось здаля, здебільшого по телевізору.


Але ще більше Галичани люблять шукати чужих серед своїх. Для пересічного галичанина чужий – це переважно багатший, освіченіший, інтелігентніший. Тому, коли вже галицьке суспільство вирішує підтримати своїх, то вибирає собі подібних – обмежених, лінивих, забобонних, агресивних анальфабетів. Таких і хвалити приємніше і критикувати легше. А заодно й себе обманювати простіше – «хай це і негідник, але ж наш негідник».



Тому ми й не спромоглися за 20 років незалежності сформувати поміж себе зорганізовану суспільно-політичну силу, яка б була здатною здійснювати відчутний вплив на центральну владу з метою захисту інтересів Галичан.



З іншого боку, чи допомогли галицькому суспільству у цьому ті, кого б ми могли назвати політичною, адміністративною й самоврядною елітою нашого краю. Ми маємо представників Галичини і серед регіоналів, і б'ютівців, і соціалістів з комуністами, і лібералів, і націоналістів усіх різновидностей. Галичани майже при кожній владі є і в уряді, і на чолі всеукраїнських структур, і в адміністрації президента тощо. Однак, всі вони чомусь переймаються досить віддаленими від Галичини так званими «загальноукраїнськими інтересами», тобто інтересами якогось узагальненого абстрактного українця. То їх хвилює російський флот в Криму, то доля української мови на Донбасі, то ситуація з пам'ятником Мазепі у Полтаві чи Сталінові в Запоріжжі. А от захист інтересів їхніх виборців і земляків – простих бойків чи гуцулів, мешканців Опілля чи Розточчя, південної Волині чи східного Поділля, а також змішаного населення міст і містечок Галичини – залишається поза їхньою увагою.



Тобто галичани при владі воліють займатися справами, на які вони і так не матимуть суттєвого впливу, натомість, ігнорують ті насущні проблеми земляків, які могли б вирішити хоч у якійсь мірі.



В результаті плодами їхньої «боротьби» користаються ось уже 20 років ті, кого самі «борці за українську Україну» відмовляються визнавати «справжніми українцями». В той же час той справжній українець – від Бродів до Мостиськ і від Червонограда до Косова – живе щораз гірше. То чому ж його інтересів не захищає той, за кого він голосує на виборах усіх рівнів? Чому досі ми не маємо жодної політичної сили, яка статутним завданням поставила б собі процвітання Галичини і добробут та безпеку Галичан.



Що стоїть на перешкоді об'єднанню Галичан і створенню єдиного багатолюдного суспільно-політичного руху задля захисту інтересів Галичини і народів, що її населяють? Чи цю перешкоду можна усунути?



Спробуймо це з'ясувати на черговому засіданні ГДК «Митуса» 28 січня.

 


25.01.2012 Володими Павлів 2007 5
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

388

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

840
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

728 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690