Чим карпатський "Артек" Коломойського відрізнятиметься від "Артеку" Путіна (ІНФОГРАФІКА)

 

img
фото:svoboda.org
 

 

Міжнародний дитячий центр "Артек", який близько 90-та років приймав дітей у Криму, тепер продовжить творити свою українську історію в Карпатах під назвою "Артек-Карпати".

 

Відпочинок дітям у Карпатах влаштують на базі відомого курорту "Буковель", який пов'язують з губернатором Дніпропетровщини Ігорем Коломойським. Для цього буде задіяно ряд готелів та відпочинкову інфраструктуру курорту, який був зорієнтований здебільшого на зимовий відпочинок для любителів покататися на лижах.

 

Еспресо.TV дослідило, наскільки "карпатський "Артек" відрізнятиметься від кримського.

 

Багатьох насамперед цікавитиме вартість відпочинку. Путівку до кримського "Артеку" для своїх дітей вже давно могли собі дозволити лише достатньо заможні сім'ї - вона коштувала близько $1000. Щоправда, і зміни тут були довгі - 21 день (виняток - лише одна зміна на 14 діб). 

 

При цьому діти тут мешкали в корпусах (більшість з яких радянської побудови), у кімнатах по 8-10 осіб.

 

Цього року день відпочинку у кримському Міжнародному дитячому центрі коштуватитме від 436 до 968 грн. (за курсом НБУ).

 

Натомість в "Артеку-Карпатах" доба відпочинку коштуватиме в межах 215 - 1036 грн. - усе залежатиме від обраного табору (їх буде три).

 

На відміну від Криму, в Карпатах діти житимуть у двомісних готельних номерах (3* та 5*), або сучасних палатках (по 2 - 3 особи).

 

Пропонується й більш гнучка система планування відпочинку: є зміни на 7, 14 та 21 день. 

 

Сьогодні не останню роль відіграватиме й відсутність "радянського багажу" - символіки і традицій, які були присутні в старому піонерському таборі. 

 

 

Уже 15 червня "Артек- Карпати" прийме перших дітей, яким запропонують на вибір три табори - "Лісовий", "Озерний" і "Гірський".

 

"Артек-Карпати" обіцяє повністю зберегти "артеківський" дух, адже вся команда організаторів (в тому числі й вожаті) - це колишні працівники "Артеку", які після окупації Росією Криму не змогли продовжити свою роботу на півострові. Тож всі передові педагогічні та методичні розробки фахівці-артеківці тепер будуть втілювати в Карпатах.

 

Всеукраїнські та міжнародні фестивалі, гідроцикли, походи, катання на гірських велосипедах, човнах, різноманітні ігри на вулиці і в приміщенні та багато інших занять і розваг не дадуть дітям нудьгувати. Крім того, адміністрація обіцяє високий рівень безпеки та охорону всіх трьох таборів.

 

За одну зміну "Артек-Карпати" зможе прийняти близько 1500 школярів віком 8 - 16 років у три- та п'ятизіркових готелях. У середині літа планується іноземна зміна. Про намір приїхати в Карпати вже заявили діти з Італії, Іспанії, Австрії.

 

Найбільшим буде табір "Лісовий" - близько 1100 дітей. Ціна путівки - майже 4000 грн. за 7 днів. Проживання - 3-зірковий готель.

 

 

"Озерний" буде розташований біля штучно зробленого озера, площа якого - близько 7 га. Планується, що 100 дітей житимуть тут у нових палатках з подвійним тентом, на підлозі буде спеціальний каркас, щоб під час дощу таке помешкання не замокало. Харчування - у ресторані, що знаходиться за 50 м від цього наметового містечка. Ціна - від 1500 грн. за 7 днів.

 

 

Ось такий вигляд з гори "Буковель".

 

І ресторан, що стоїть поруч з озером.

 

Табір "Гірський" буде англомовним. Українські діти зможуть таким чином покращити свої знання іноземної мови. Знаходитиметься він на базі п'ятизіркового готелю. Ціна - від 14500 грн. за 14 днів.

 

 

У "Гірському" буде басейн з джакузі.

 

Бронювати путівки в "Артек-Карпати" можна з 20 травня на сайті цього МДЦ. Десятьом дітлахам з Криму нададуть можливість відпочити тут безкоштовно.

 

Ірина Голінько,

Еспресо.ТВ


21.05.2014 1530 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

207
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

791
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1785
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3342
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2268 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4466

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

630

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

553

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

542

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10180
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1016
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4709
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

814
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2610
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1030
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34274 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

466
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

534
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

875 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1093