Чому не йде зайва вага?

 

/data/blog/49453/463e314425343cc27ed3d2cb705b1866.jpg

 

Щоб схуднути, треба менше їсти — здавалося б, це істина, що не викликає сумнівів. Але багато з тих, хто хоче знайти гарну фігуру, скаржаться, що їм це не допомагає: їдять вони начебто мало, а вага не зрушується з мертвої точки. Як бути?

1-й крок. Переконайтеся, що ви дійсно мало їсте

Психологи зазначають, що більшість людей неправильно оцінюють кількість з‘їденої за день їжі. Насправді воно виявляється приблизно на 20% більше, ніж вони думають. І прагнуть схуднути «малоїжки» в даному випадку не виняток.

Більш того, багато з тих, хто, за їхніми словами, їдять як пташки, насправді відправляють в шлунок нітрохи не менше продуктів, ніж ті, хто зізнається у наявності у себе непоганого апетиту. При цьому «образ малоїжки» не бреше. Просто йому властиво фіксувати в пам’яті не все з‘їдене. Такі люди можуть забувати, що перехопили що між справою, або пожували що-небудь під час роботи, прямо за комп’ютером, або багато разів пробували блюдо, поки його готували.

Ось чому в першу чергу варто оцінити реальний обсяг з‘їденого. Для цього необхідно завести харчовий щоденник, в який ви будете записувати все, що з’їли, обов‘язково зазначаючи обсяг страв. Робити це потрібно відразу ж, не відкладаючи на кінець дня, інакше великий ризик, що ви знову не зможете щось згадати. Купіть для цього маленький кишеньковий блокнот або робіть помітки в телефоні.

Достатньо всього тиждень вести спостереження, щоб зрозуміти, чи дійсно ви мало їсте.

2-й крок. Проведіть ревізію продуктів, які ви вживаєте

Якщо об’єм їжі дійсно невеликий, потрібно оцінити її калорійність. У практиці дієтологів бували випадки, коли вся денна їжа їх пацієнтів могла вміститися в двох долонях. Але що це були за продукти: бутерброди з ковбасою на білому хлібі, цукерки з чаєм, сир жирністю 50%… Дивно, що при такому раціоні вага не тільки не йшла, але і часом додавався.

Звичайно, такі грубі помилки для тих, хто цілеспрямовано хоче схуднути, не характерні. А от менш очевидні промахи спостерігаються досить часто.

Наприклад, багато хто забуває про високу калорійність горіхів або сухофруктів і їдять їх багато. Або щедро заправляють овочеві салати рослинним маслом (в столовій ложці — близько 150 ккал). Або замінюють цукор медом, не зменшуючи обсяг його споживання (калорійність останнього менше, але сама по собі вона досить висока).

3-й крок. Проаналізуйте: а чи не замало ви їсте?

Як не дивно, це теж може бути причиною того, що вага не знижується. Відчутну нестачу їжі організм сприймає як загрозу для свого існування. Він уповільнює обмін речовин, енергії витрачається менше, а значить, і жир з жирових депо йде вкрай повільно. В молодості такий ефект «застою» зазвичай спостерігається не на початку схуднення, а коли людина вже втратила кілька кілограм. Після сорока років толку від низькокалорійної дієти може не бути взагалі: в цей час обмін речовин сам по собі повільніше, ніж у молодості.

До того ж, якщо ми сильно недоїдаєм, тіло втрачає багато м‘язової тканини, а саме в м’язах «згорає» жир. При цьому відновлюються м'язи повільно, так що часом людина, що отримав мінімальний результат, обмежуючи себе в їжі, при поверненні до звичного калорійності додає кілька кілограм.

Багато дієтологів люблять говорити: щоб їх клієнт почав худнути, його потрібно… погодувати. Режим економії ресурсів організм включає, якщо людина протягом декількох днів споживає менше 1200 ккал на добу. Настільки різкі обмеження припустимі лише раз на тиждень. В інший час потрібно споживати не менше 1500 ккал.

4-й крок. Пройдіть медичне обстеження

Існує і ряд захворювань, які заважають позбавитися від зайвої ваги.

Досить поширений випадок — гіпотиреоз, або зниження функції щитовидної залози. Брак її гормонів в організмі призводить до уповільнення обміну речовин.

Іншими факторами ризику є цукровий діабет, переддіабет і, коли порушення вуглеводного обміну ще не виражене, але вже має місце, а також синдром полікістозних яєчників і порушення балансу статевих гормонів. У будь-якому випадку в першу чергу варто відвідати ендокринолога і пройти обстеження, які він призначить.

Найчастіше при успішній корекції основного захворювання зайва вага з часом зійде сама.

 

vkurse.ua


18.03.2014 5910 1
Коментарі (1)

спорт 2014.03.30, 01:54
щоб похудати, потрібно не тільки обмежувати себе в їді, а ще потрібно пахати в тренажерці. На цьому наголошують і самі спотсмени http://firtka.if.ua/?action=show&id=46098
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

638
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1574
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3151
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2148 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4247
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6036

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

477

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

455

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

441

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10081
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

902
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

856
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

616
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2467
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

892
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1216
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34178 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

342
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

439
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

784 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961