Чому петрушка так корисна для чоловіків

 

Чому петрушка так корисна для чоловіків, петрушка, щитовидка, рак, зір, цинга

 

Наші далекі предки знали, що корисні властивості петрушки не обмежуються лікуванням цинги. Застосовувалося рослина для лікування порушень потенції і при захворюваннях репродуктивної системи у чоловіків.

У народній медицині існує багато рецептів, в яких петрушка використовується в якості протизапального засобу. Що зумовило таку популярність рослини?

Про корисні особливості петрушки

Рослина містить стільки вітаміну С, що за цим показником може змагатися з цитрусовими. Лимони, чорна смородина у деяких людей викликають алергічні реакції, а зелене натуральне рослина, не оброблене хімічними добавками. забезпечує добове надходження натуральної аскорбінової кислоти в організм при вживанні в дозі 50 грам в день.

Зауважимо, що вітамін С не депонується в органах, а регулярно виділяється з сечею. Він необхідний для протікання біохімічних реакцій, в яких нейтралізуються шкідливі перекисні радикали кисню і запобігають загибель клітин. З-за цього дієтологи включають петрушку в щоденний раціон харчування літніх людей.

Її протизапальні властивості обумовлені не тільки вмістом антиоксидантів, але й наявністю в складі інших вітамінів (B1, B2, PP). З них фолієва кислота (вітамін PP) є найбільш цінним, оскільки бере участь в утворенні молекули ДНК кожної клітини. Досить пари пучків за день, щоб швидко подолати застуду!

Бета-каротин в складі петрушки допомагає відновити зір. Потрапляючи в організм, він перетворюється на вітамін А, який необхідний для правильного формування зорового відчуття в сітківці ока. Він також стимулює природний імунітет, який бореться з проникненням в організм чужорідних агентів (від вірусів і бактерій).

Корисні властивості пояснюються також вмістом численних мікроелементів (залізо, калій, фосфор, кальцій), які необхідні для кісткової тканини, печінки і серцевого м‘яза. Вчені підрахували, що 20 грам петрушки в день повністю покриє добову потребу в кальції кісткової тканини.

Калій необхідний для нормального проведення електромагнітної хвилі по серцевого м’яза (міокарду). Якщо його недостатньо, виникає порушення частоти серцевих скорочень (аритмії). Калій бере участь в роботі кишечнику, необхідний для деяких реакцій обміну речовин.

Унікальні властивості рослини допомагають боротися з раком за рахунок вмісту апігеніну. Дана речовина має здатність загоювати рани, тому відновлює пошкоджені пухлиною клітини. Воно також пригнічує проникнення у кров токсичних ракових речовин, які обумовлюють підвищення температури і пошкодження кровоносних судин.

При поєднанні в раціоні петрушки з гранатами виходить чудове ліки від анемії. Воно буде заповнювати запаси заліза в організмі, а також відновлювати пошкоджені еритроцити. Жовчогінні властивості рослини дозволяють швидко виводити білірубін, який в надлишкових кількостях утворюється при гемолітичної анемії (зниження еритроцитів з-за їх руйнування).

Вчені рекомендують використовувати корисні властивості петрушки в боротьбі з комарами. Досить змастити ділянку шкіри листком петрушки і пошкодження від укусу швидко пройде (згадаймо ранозагоювальні властивості рослини).

При яких захворюваннях застосовується петрушка

Рослина приймається всередину при виразковій хворобі шлунка і 12-ти палої кишки. За рахунок ранозагоювальні властивості воно в поєднанні з лікарськими препаратами допоможе прискорити процес одужання. Протизапальні властивості петрушки при застосуванні всередину попередять розвиток набряклості шлунка і кишечника.

Якщо з петрушки зробити розчин для полоскання рота і застосовувати його щодня, можна забезпечити собі білі зуби на тривалий час і здорові ясна. Рослина також бореться з каріозним руйнуванням зубів і запобігає утворенню зубного каменю.

В африканських країнах петрушка є найпопулярнішою травою. Пряність активно застосовується при лікуванні хвороб і входить в щоденний раціон харчування африканців. У слов‘янській кухні вона часто поєднується з рибою, тушкованими овочами і м’ясними стравами. Така комбінація дозволяє забезпечити організм безліччю корисних хімічних сполук в обсязі денної потреби.

Корисні властивості даного раціону посилюються при ендокринної патології у людини. Наприклад, при аутоімунних тиреоїдитах (запаленні щитовидної залози) ця пряна трава запобігає руйнування клітин щитовидної залози. Аналогічну дію надає петрушка і на наднирники, тому її застосовують при нестачі в організмі глюкокортикостероїдних гормонів (преднізолон, гідрокортизон).

Незамінні корисні властивості трави і при лікуванні чоловічих хвороб. При аденомі, простатиті і порушення потенції достатньо 100 грам петрушки в день, щоб представник сильної половини відчув відновлення втрачених здібностей. Механізм дії рослини при даній патології досить простий. Воно збільшує виділення чоловічого статевого гормону в наднирниках, має протизапальну дію, а також є антиоксидантом.

Незважаючи на те, що пряність споконвіку вирощувалася як ліки, вона має протипоказання до застосування:

При вагітності за рахунок стимуляції скорочень м'язів петрушка може спровокувати викидень.

Гостре запалення сечового міхура і нирок загостриться при застосуванні в їжу цієї прянощі.

Подагра (порушення обміну сечової кислоти) схильна до утворення каменів у нирках, а рослина багата кальцієм, тому протипоказано при цій патології.

Підвищена чутливість шкіри до сонячних променів загострюється при застосуванні петрушки.

Очевидно, що корисні властивості петрушки перевищують її негативний вплив на організм. Щоб зменшити побічні реакції, слід перед використанням прянощі при захворюваннях проконсультуватися з лікарем.

 

vkurse.ua


26.02.2014 20351 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

639
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3152
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2149 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4248
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6037

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

456

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

442

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10083
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

903
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

857
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

618
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2468
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

893
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1217
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34179 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

344
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

440
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

785 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961