Covid-19: британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться багато часу

Через три тижні жорсткого карантину втомлені британці побоюються, що для перемоги над новим штамом знадобиться набагато більше часу.

Люди у Сполученому Королівстві жили під замком протягом останніх трьох тижнів, сподіваючись, що їх жертва допоможе взяти під контроль останній сплеск коронавірусу в країні - викликаний новим, більш заразним штамом вірусу.

Але, попри жорсткі обмеження, кількість випадків зменшується не так швидко, як сподівалися експерти.

Смертність продовжує зростати, і експерти з охорони здоров'я та уряд починають попереджати людей, що країна буде в цій битві довгостроково. Новий варіант, відомий як B.1.1.7, спричинив хаос у Великобританії, спричинивши сплеск випадків до кінця 2020 року, попри те, що національний локдаун триває.

Дані, що свідчать про зростання кількості випадків у молодих людей, свідчать про те, що це сталося здебільшого тому, що школи залишалися відкритими, що дозволило штаму швидко поширитися.

Приклад Великобританії - це попереджувальна розповідь про те, що може статися деінде. Американські експерти з питань охорони здоров'я попереджають про можливий новий сплеск випадків захворювання на Covid-19, спричинений новим штамом, вперше виявленим у південно-східній Англії.

Американські центри з контролю та профілактики захворювань попередили, що новий штам може стати основним варіантом, який спостерігатиметься в США до березня.

За даними Public Health England, новий штам вперше з’явився у вересні. Наприкінці листопада вчені почали висловлювати занепокоєння з приводу зростаючої кількості інфекцій у Кенті на південному сході. До грудня провідні епідеміологи країни попереджали, що новий варіант випереджає обмеження.

На той час він поширився в Лондон, де відповідав за дві третини нових справ. Це змусило країну ввести жорсткіші карантинні обмеження з 5 січня, коли людям наказали залишатися вдома, домогосподарствам заборонили зустрічатися - всередині й на відкритому повітрі - і все, крім необхідних магазинів, закрили, включаючи більшість шкіл. Багато експертів сказали, що таке рішення прийняли занадто пізно.

"Дивно, що ми, здається, робимо одні і ті ж помилки знову і знову - зі збільшенням людських втрат", - зазначив доктор Джуліан Танг, клінічний вірусолог з Лестерського університету, у коментарі британському Науковому медіацентру.

Але чи діє більш жорстка стратегія? Докази неоднозначні.


Смертоносний період 

Англія повідомила про майже 70 000 нових заражень 4 січня, за день до оголошення нового локдауну. Що стосується нових випадків, про які повідомлялося, найгірші 10 днів за всю пандемію в країні відбулися між 29 грудня та 11 січня, в середньому щодня перевищуючи 55 000 нових випадків. Незабаром настало різке збільшення смертності: з 11 смертельних днів пандемії 10 настали між 9 і 18 січня.
Країна щодня повідомляла про понад 1000 смертей, що раніше траплялося лише один раз.  
Через кілька днів після набрання чинності новими обмеженнями кількість нових випадків почала поступово зменшуватися - і з того часу продовжується.
Семиденне середнє значення нових щоденних випадків, показник, який згладжує такі аномалії, як знижене тестування на вихідних, впав з показника понад 60 000 1 січня до приблизно 40 000 в останні дні.
Однак, швидше за все, знадобиться час, щоб вплив відчувся в лікарнях.
"Ми знаємо, що існує розрив між повідомленнями про нові випадки та будь-якою подальшою смертю", - сказав Майкл Хед, старший науковий співробітник з питань глобальної охорони здоров'я в Університеті Саутгемптона, в електронному листі. "Наприклад, кілька відсотків вперше діагностованих сьогодні можуть потрапити в лікарню приблизно через 7-14 днів, і тоді приблизно 1% сьогоднішніх випадків помруть приблизно через 21-28 днів", - додав він.

Повний вплив займе деякий час
Поки цифри обговорюються і постійно змінюються, медичні експерти та політики просять громадськість про терпіння.
Повний вплив локдауну не відчуватиметься деякий час, оскільки знадобиться багато часу - і набагато більше сидіння вдома - щоб остання хвиля повністю контролювалася, вважають спеціалісти.  

За підрахунками команди Хеда, кількість людей, які піддаються хворобі, ймовірно, залишиться високою і почне падати лише наступного місяця.

І хоча кількість госпіталізацій зменшується, кількість пацієнтів, які перебувають у лікарні, залишається на рекордному рівні. Поки кількість виписаних людей не перевищить кількість прийнятих, лікарні залишатимуться під загрозою закінчення ліжок.

"Щоденна тенденція показує, що локдаун впливає на ці нові щоденні справи", - сказав Хед. "Однак важливо пам'ятати, що вплив на госпіталізацію буде дійсно видно лише з тенденцій, що починаються приблизно з останнього тижня січня, а смертність повинна падати протягом лютого".

На сьогодні це все означає, що суворі обмеження залишатимуться на місці ще деякий час. Найвищі урядовці неодноразово заявляли, що поки занадто рано спекулювати щодо пом'якшення карантинних заходів, які зараз планується застосувати до березня, а можливо і до літа.

"Це цілком може означати, що будь-яке карантинне обмеження може мати місце довше, ніж це було при старому штамі", - сказав Хед.  

за матеріалами CNN


25.01.2021 1726
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

612
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1536
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3117
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2127 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4228
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5987

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

448

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

440

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

425

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10066
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

879
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

839
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

578
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2440
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

874
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1204
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34166 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

320
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

424
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

764 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

947